תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

הלם מפיטורי ראניירי, יקבל 3 מ' ליש"ט פיצויים

הלם מפיטורי ראניירי, יקבל 3 מ' ליש"ט פיצויים
מנג'ר לסטר נזרק, מוריניו ואחרים גיבו. ואגנר ומנצ'יני מועמדים להחליפו

הלם באנגליה מפיטוריו של קלאודיו ראניירי. רבים מאנשי המקצוע בבריטניה סבורים שנעשה לו עוול אחרי שהשיג אליפות בלתי נתפסת עבור קבוצה שמעולם לא חלמה לזכות בתואר והיה לה סיכוי של 1 ל-5000 לזכות בו בתחילת העונה הבאה.

 

297 ימים אחרי התואר הנכסף, ראניירי מרגיש נבגד על ידי השחקנים שלו וההנהלה. הבעלים התאילנדי ויסקאי פיטר אותו רק 16 יום אחרי שנתן לו גב והבטיח שהקבוצה תהיה מאוחדת מאחוריו למרות המשבר. ההחלטה לפטרו באה דווקא אחרי ה-2:1 אצל סביליה בשמינית גמר ליגת האלופות שהשאיר לקבוצה סיכוי לעלות לרבע הגמר.

 

 

ההנהלה טענה שהחשש מירידת ליגה הוא מוחשי ביותר ולא היתה להם ברירה אלא לפטר את המנג'ר שהפך לאגדה. בנוסף לשמות שפורסמו כאופציות לרשת את ראניירי ובהם גם שמו של אברם גרנט אחד השמות הבולטים שמובילים ברשימת המבוקשים הוא מנג'ר האדרספילד מהצ'מפיונשיפ, דיוויד ואגנר, שהיה עוזרו של יורגן קלופ במיינץ ודורטמונד. הוא עושה עבודה מצוינת בקבוצה שרחוקה רק ארבע נקודות מברייטון השנייה. שמות נוספים שהועלו הם גארי רוואט, רוברטו מנצ'יני, ניל לנון ואפילו פרנק דה בור ורוי הודג'סון.

 

ראניירי יקבל פיצוי של שלושה מיליון ליש"ט, אבל ספק אם הכסף ירגיע אותו. שורה ארוכה של אנשי מקצוע תקפו את פיטוריו ובראשם ז'וזה מוריניו שהיה זה שנכנס לנעליו בצ'לסי 2004. מוריניו העלה באינסטגרם תמונה של השניים וכתב: "מנג'ר שזכה באליפות, מנג'ר השנה של פיפ"א והוא פוטר. זה הכדורגל החדש. קלאודיו תמשיך לחייך, אף אחד לא יוכל למחוק את ההיסטוריה שכתבת".

 

 

 

גם שחקן מנצ'סטר יונייטד לשעבר פיל נוויל יצא להגנת המנג'ר: "ראניירי פוטר. WTF. זה מסכם את הדרך אליו הולך הכדורגל". אחד מאנשי הטלוויזיה המפורסמים פירס מורגן צייץ: "וויין שואו פוטר בגלל שאכל פשטידה, קלאודיו ראניירי פוטר אחרי שזה באליפות. זו הדרך בה הכדורגל אוכל את עצמו".

 

כוכב העבר של לסטר גארי ליניקר שהתלונן כשראניירי הגיע טען: "אחרי כל מה שהוא עשה עבור המועדון לפטר אותו זה בלתי נסלח, בלתי מוסבר ועצוב". איאן רייט הטיל את האשמה על השחקנים: "אם הייתי שחקן לסטר הייתי חושב לעצמי האם הייתי יכול לעשות יותר למען הקבוצה".

 

 

 

למרות הפירגונים לראניירי "מירור" טוען שהוא אשם בפיטוריו לא רק בגלל שהקבוצה מדורגת בתחתית נקודה מהקו האדום אלא בגלל שכוכבי לסטר מרדו בו וטענו ששיטות האימון שלו לא היו מובנות להם. כמה  מהם התלוננו בפני נשיא המועדון שראניירי איבד את זה. פרשנים טוענים שראניירי טעה כשנתן גב לג'יימי וארדי זמן רב כל כך למרות שלא הצליח לחזור ליכולת של העונה שעברה.

 


מרדו בו, שחקני לסטר וראניירי ברגע הקסם (AFP)

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ