תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

ראיוס: התאהבתי בישראל, חזרה אפשרית

ראיוס: התאהבתי בישראל, חזרה אפשרית
אקס מכבי חיפה בראיון מיוחד לקראת משחקה של נבחרת ישראל בספרד
רובן ראיוס שיחק במכבי חיפה שנתיים ויש הטוענים שהוא היה אחרון השחקנים הזרים האטרקטיביים ששיחק כאן. בכרמל זוכרים אותו לטובה עד היום ומתגעגעים אליו, חרף תקופות טובות יותר ופחות.
 
הגורל רצה שהוא ימשיך להיות קשור לירוקים וכיום הוא משחק תחת רוני לוי באנורתוזיס פמגוסטה הקפריסאית, ואחרי פתיחה רעה של העונה הקבוצה הצליחה להעפיל לפלייאוף. בראיון מיוחד לספורט1 הקשר הספרדי מדבר כמעט על הכל. 
 

 

אוהדים במכבי חיפה מתגעגעים אליך.
"כן אני יודע. נשארתי בקשר עם הרבה אוהדים ואני מאושר שהם עדיין אוהבים אותי. מתקשרים אלי אוהדים ומשמיעים לי שירים שהם שרים עלי במשחקים של העונה ומראים לי קטעי וידאו. ברור שאני מתגעגע אליהם".
 
אתה יכול להסביר מה לא הולך בקבוצה? מנסים כל כך הרבה שנים ולא הולך
"אני לא שם כדי לדעת הכל, אבל אני יודע שהקבוצה עברה שנה קשה והתוצאות לא היו טובות וזה לא עבד עבור המועדון. אני לא יודע בדיוק מה הסיבות, אבל ברור שחייבים לשנות משהו. כשאני רואה שהם במקום השישי זה לא המקום שמכבי חיפה צריכה להיות בו. חיפה צריכה להיאבק על האליפות".
 
ורמוט ו-וואליינטה מאוכזבים. "לא יודע מה לא עובד במכבי חיפה" (ערן לוף)
 
מה לדעתך הטעויות שעושים שם? 
"אנשים אומרים לי דברים, אבל אני לא יכול לנתח לך בדיוק מה הסיבות, כי אני מנותק". 
 
אז אולי טעית כשעזבת את מכבי חיפה?
"כולם יודעים שלא רציתי לעזוב. היה מצב כזה שהיה לי חוזה ואז אמרו לי שאני צריך ללכת. הסטטיסטיקה שלי היתה טובה והמספרים שלי במועדון בשנתיים ששיחקתי היו טובים. תמיד היה לי מקום להשתפר כמו אצל כל שחקן (29 שערים ו-16 בישולים ב-73 משחקים בכל המסגרות - י.ז.). היה רגע שהייתי חייב ללכת ולא רצו אותי". 
 
ראיוס. "כולם יודעים שלא רציתי לעזוב את מכבי חיפה" (עדי אבישי)
 
יש סיכוי שתחזור לישראל יום אחד? 
"בכדורגל הכל אפשרי. בשנתיים שלי בישראל למדתי לאהוב את המדינה ואת חיפה. אישתי ואני התאהבנו במדינה, בתושבים, בנוף, בתרבות. הכל היה מצוין. אם ייצא לי לחזור אני לא אתאכזב".
 
איך הקשר שלך עם רוני לוי? 
"כשהוא הגיע הוא לא הכיר אותי ואני לא הכרתי אותו. הוא הגיע בעונה גרועה שהכל הלך לנו רע. הוא ראה מה חסר והשתפרנו המון. אני חושב שהוא שיפר אותי ואת שאר השחקנים מבחינה פיזית וטקטית. הוא עובד עם הרבה אנרגיה חיובית. יש לנו יחסים טובים מאוד. כשהוא הגיע לא הייתי במצב פיזי טוב כמו כל הקבוצה והשתפרנו המון בנושא הזה. אני מרגיש שהאימונים טובים יותר. השחקנים מרוכזים יותר. אנורתוזיס זה מועדון גדול שצריך להיות למעלה בצמרת. אמנם הבטחנו את הפלייאוף העליון, אבל כרגע אנחנו רחוקים מהקבוצות במקומות הראשונים". 
 
רוני לוי. "שיפר אותי" (דני מרון)
 
אולי מכבי חיפה עשו טעות ששחררו את רוני לוי? 
"אי אפשר לדעת מראש. עם ההצלחה שלנו עכשיו אולי עשו טעות, אבל אתה יודע את זה רק בדיעבד. מה שברור לי שהוא מאמן טוב. אם היה נשאר אולי היה לוקח אליפות ואולי היו יותר בעיות. מקווה שילמדו בעתיד מטעויות". 
 
אתם מדברים על מכבי חיפה? 
"פה ושם. מדברים בעיקר על הליגה ועל הבעיות שלנו". 
 
רוני לוי. "מדברים פה ושם על מכבי חיפה" (ערן לוף)
 
איך היית משווה בין הליגה הקפריסאית וישראל? 
"יש כאן הרבה כשרונות בכדורגל והמשחקים הרבה יותר קשים מהבחינה הזאת שיש איצטדיונים לא קלים לשחק בהם ואוהדים פאנטיים וזה בולט יותר מאשר בישראל. בליגה הישראלית איצטדיונים טובים יותר ויש אווירה טובה יותר. כאן יש מועדונים קטנים עם מגרשים שלא ראויים לפעמים לליגה הראשונה עם תקציב קטן. גם כאן יש איצטדיונים טובים, אבל זה בולט יותר בליגה הישראלית". 
 
אתה עוקב אחרי הכדורגל הספרדי. אתה אוהד ריאל או ברצלונה?
"מילדותי הייתי ריאל מדריד. אני אוהב לראות את המשחקים בטלוויזיה, אבל האמת שראיתי את ברצלונה (נגד פאריס סן ז'רמן - י.ז.) והם עשו משחק מדהים".
 
שחקני ברצלונה חוגגים את הניצחון על פ.ס.ז'. "עשו משחק מדהים" (gettyimages)
 
אתה לא מאלה שחושבים שהמשחק היה מכור?
"אם פ.ס.ז' היו משחקים כמו במשחק הראשון, ברצלונה לא הייתה מצליחה לנצח 1:6. ההישג של בארסה מדהים ובמשחקים כאלה יש טעויות שיפוט, אבל זו הייתה הצגה. לאוהדי ריאל כמוני התוצאה לא הכי נעימה, אבל כל הכבוד".
 
המשחק הבא של נבחרת ישראל הוא נגד ספרד. אתה מכיר את רוב השחקנים. חושב שנובס?
"לא חושב שישראל תובס. ברור שספרד הרבה יותר טובה, אבל אם השחקנים שלה יזלזלו בישראל יכולה להיות הפתעה. הספרדים צריכים לקחת את המשחק הזה עם הלב והנשמה ואני אומר אותו דבר על ישראל. אם תגיעו לשם ותיתנו משחק מושלם יש גם אפשרות להפתעה". 
 
נבחרת ישראל. "אם תיתנו משחק מושלם - תוכלו להפתיע את ספרד" (עדי אבישי)
 
שמעת על ההצלחה של ערן זהבי?
"ברור. הבנתי שהוא הצליח מאוד בשנה שעברה וקיבל חוזה מצוין. אני מפרגן לו, כי הוא שחקן מצוין". 
 
היית הולך לשחק בליגה הסינית אם היית מקבל הצעה?
"תראה, אם הייתי מקבל חוזה כמו ערן זהבי הייתי הולך לשם ברגל".
 
ערן זהבי. "עם חוזה כמו שלו הייתי הולך ברגל לסין (גוואנג'זו Rַ&F, האתר הרשמי)

 

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ