תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

בתחבולות תעשה מלחמה: בכר שלא הכרתם

בתחבולות תעשה מלחמה: בכר שלא הכרתם
תשובות מוכנות לעיתונאים, אנשי סודו ולא מסגיר רגשות. ב-21:10: מכבי ת"א

השבוע שבו ברק בכר עלה שוב על מדים, ואלונה ברקת נתנה בראש ל-BDS  מעל דוכן האו"ם בניו-יורק לא יישכח במהרה בבירת הנגב. מצדו המאובק של האוקיאנוס מצחצחת האלופה חרבות. המאמן היצירתי ונשיאת המועדון אולי יספקו את ההשראה ללוחמים האדומים לקראת הקרב המכריע על התואר.

 

במסיבת העיתונאים המסורתית שלפני ההתמודדות לא נרשמו אירועים מיוחדים. כדרכו, בכר הקפיד להרדים את סביבתו הקרובה וספר את השניות עד שמקשי הקושיות ישחררו אותו מנוכחותם. כתבי הספורט המסקרים את הקבוצה כבר יודעים לדקלם בעל פה חלק נכבד מתשובותיו, עוד לפני פתיחת המיקרופונים.

 

 

כצפוי, בכר אמר ששחקניו מפוקסים על המטרה, וששום דבר לא יוכרע במוצ"ש. "כל משחק הוא מאוד משמעותי, אחרי המפגש עם מכבי יישארו עוד 8 משחקים". וכן, כלומר כן ולא. ניצחון אדום לא יכריע את גורל האליפות. "בסך הכול הוא יעניק לנו פער של 6 נקודות בפסגה", כלשונו.

 

תיקו יספק אותו? "תלוי איך יתפתח המשחק ונראה מה יהיה". תיקו דווקא עשוי להתאים לבאר שבע, כי הוא ישמר את פער ארבע הנקודות בין הראשונה לשנייה בדירוג (שלוש נקודות יתרון בטבלה ועוד "נקודה" בזכות יחס שערים עדיף בהרבה).

 

יודעים לדקלם את דבריו. בכר (מאיר אבן חיים)

 

דומה שבכר מגיע למסיבות העיתונאים (המייגעות משהו) עם תשובות מוכנות מהבית. איש מלבדו לא יודע אם הוא באמת מתעלם מהקולות, המתלהמים לעיתים, העולים מכיוון הים התיכון, בואכה קריית שלום.

 

וידיגאל מהמר על 0:5 צהוב? במערכונים של "אנחנו במפה" היו מזמינים את השואל לדרוש בשלומה של השמאלית העגולה, ואם זה לא מעניין אותה, כנראה שזה גם לא מעניין את בעליה מופשלי הבוקסר. הכי טוב להתעלם, יגידו לכם "בכרולוגים", לא שמעתי, לא ראיתי. 

 

על אף חידוש ההתקשרות עם צה"ל נמאס לברק משאלות קיטבג. במיוחד כשמישהו שואל אותו שאלה באורך הגלות, ועונה עליה בעצמו מבלי להותיר למאמן את מרחב ההכחשה.

 

כתבים שהצליחו להפר את שלוותו זוכים ממנו ל"מי שבירך" בנוסח "לא הבנתי את השאלה". כאשר שאלו אותו מה דעתו על שער הנגיחה המרהיב שכבש דור פרץ לרשתו הוא, בהפסד המפואר של הפועל חיפה מול מכבי תל אביב, השיב המאמן הבאר שבעי "לא ראיתי את המשחק".

 

לא הבין, לא ראה. בכר עם תשובות מהבית (מאיר אבן חיים)

 

עד שג'ורדי ירד לספסל ופיזר ניצוצות, בכר נחשב לאינטליגנט מבין המאמנים הפעילים בישראל. את התחכום הוא הביא מהבית, וגם את השפנים והארנבות שנשלפים משרוולו בתדירות גבוהה. כבר עונה וחצי שהוא מצליח באחוזים מרשימים להונות את היריבות, כאן ומעבר לים, נאמן אולי לשיטת העבודה של היחידות המובחרות, ולפיה "כי בתחבולות תעשה לך מלחמה".

 

לכן לא ימסור מידע משמעותי בנוגע למהלכיו, ויתרחק כמו מאש מאנשים שעלולים למעול באמונו. חיוכו עלול להטעות. גם הבייבי פייס שלו לא מסגירים את האמוציות.

 

 לא ימסור מידע משמעותי. ב"ש באימון המסכם (מאיר אבן חיים)

 

ספרנו לא מעט מקרים שבכר כילה את זעמו בבקבוקי פלסטיק שקופים גם כשקבוצתו צעדה ביתרון מבטיח, רגעים אחדים לפני שריקת הסיום. קצת הזכיר לנו את ה"וולה" של מוריניו לפני כשנה בסמי עופר בזמן שצ'לסי, קבוצתו הקודמת של המיוחד, מעכה את הצוללת הצהובה בשלב הבתים של הצ'מפיונס.  

 

המנגנון בטרנר פועל ברמת מידור גבוהה, ובכר משתלב היטב בשירותים החשאיים. אלונה ואלי ברקת הם שניים מתוך שלושה שותפי סודו. זהותו של האדם השלישי שמורה במערכת. באין מידע ממשי על כיוון תנועת הגלגלים במוחו של המאמן, משתוללות הספקולציות.

 

אלונה ברקת. בעלה ואדם נוסף הם שותפי סוד (דני מרון) 

 

בצל הדיווחים על המרי האזרחי, לכאורה, שכמעט התחולל בנבחרת, הופיעו דיווחים עקשניים על האפשרות שבכר יבחר לפתוח עם שלושה בלמים, עם ויטור או בלעדיו. כאילו שברק מאמין לבכר שזה מה שהולך לקרות בשעה 21:10 לפי שעון טרנר. וגם אם כן, את מי זה מעניין חוץ מקרויף ו-וידיגאל.

 

בדיסק הקשיח של האוהדים הוותיקים בעיר האדומה צרובות חגיגות האליפות הצהובות בווסרמיל. בחודש מאי 1995, כשבכר היה עלם חמודות בן 15, מכבי הנחיתה בבירת הנגב 10 אלפים אוהדים וגמל סהרורי אחד. הצהובים לא ידעו את נפשם כשאלון ברומר התרומם מעל הגנת באר שבע ונגח פנימה את שער האליפות. באר שבע, אגב, נוצחה אז לראשונה באותה עונה במגרשה הביתי. אברהם גרנט היה בטירוף ועמה יעמיק. 

 

במבוא ליומן של הסרט מלפני 22 שניפם כיכבה הרטוריקה המקומית. רן פסח, היו"ר הססגוני של הפועל ב"ש באותה עת, הפך עולמות כדי להטריף את שחקניו שהיו אמורים לשחק על הכבוד אחרי שתם חלקם בטקס. "לפני המשחק חיברתי חמשיר, באחת השורות כתבתי 'בואו נוריד את הגרנטים על הג'אנטים'", נזכר פסח ומסובב את המנואלה לכיוון ההפוך.  

 

לא ירצו שוב להפסיד לראשונה בביתם למכבי (דני מרון)

 

גם אם זה נשמע כמו צ'יזבאט, את הנשק הסודי, בצורת גמל חד דבשתי, גרר פסח מתוך מאהל בדואי, שתי אצבעות מבאר אברהם. עסקת ההשאלה נסגרה בתקיעת כף ועוד 200 שקלים. "הסיכום בינינו היה שהבחור הבדואי מביא את הגמל ל'שער המשטרה' ומכניס אותו בתיאום איתי מיד אחרי שריקת הסיום", מרחיב פסח את היריעה. "התוכנית הייתה שנתקע למכבי מקלות בגלגלים, נהרוס להם את האליפות, ומכיוון שסמל הגמל התנוסס על החולצות של השחקנים חשבתי שיהיה נחמד להיפרד מהקהל ברכיבה על גמל אמיתי. רציתי לדהור על הגמל ליד היציע של אוהדי מכבי, במעין רכיבה מתריסה שכזאת".

 

בסופו של יום, קרסה הקונספציה. מכבי חגגה עד כלות, ופסח משך את הגמל בעצמו לכר הדשא בלי טעם ועם הרבה ריח. למתבונן מן הצד נדמה היה שבהמת המשא המסורבלת שולבה במתכוון בחגיגות האליפות של מכבי, כפי שנמסר בגרסתו של אלפרד ברכה, האוהד הכי מזוהה עם מכבי בשנות ה-90 העליזות.

 

 

אבל פסח מתעקש שלא היו דברים מעולם ומשתדל להיצמד לעובדות: "כל  הרעיון של המופע עם הגמל היה שלי, ולא של אף אחד אחר. כשנגמר המשחק התלבטתי אם כדאי להכניס את הגמל למגרש, כי 'הגמלים' בעצם הפסידו. באיזשהו מקום קצת ריחמתי עליו. בסופו של דבר החלטתי שההצגה חייבת להימשך. במו ידיי הובלתי אותו לכר הדשא, שהפך לבמת שמחה, אלפי צהובים הקיפו אותנו. כמעט דרסו אותנו. פחדתי שיקרה משהו לגמל, ואז עשיתי 'אחורה פנה', ופה הסתיים הסיפור. בשבילי זו הייתה אכזבה אדירה לראות את מכבי תל אביב חוגגת אליפות על הראש שלנו. אסור זה שזה יקרה פעם נוספת. אין לי מושג מה קרה לגמל אחרי שהסתיימה תקופה ההשאלה שלו. אני מאוד מקווה שהוא לא סבל מטראומה".

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ