בלאט: “אי אפשר רק לצפות משחקן, צריך גם להאמין בו”

סקוטי ווילבקין עם דיוויד בלאט
סקוטי ווילבקין עם דיוויד בלאט | אודי ציטיאט

מאמן אולימפיאקוס דיבר בתוכנית הספורט של 103FM והתייחס לסקוטי ווילבקין: "קלעים צריכים אמונה". וגם: ריק פיטינו ("הופתעתי וזה אפילו הפריע לי"), מעמד המאמן ("לא פייר"), ספאנוליס ("לא קל ללכת נגד הטבע")

דיוויד בלאט, מאמן אולימפיאקוס, דיבר הערב (רביעי) בתוכנית הספורט של 103FM והתייחס למצבה של אולימפיאקוס, מעמד המאמן, סקוטי ווילבקין, ואסיליס ספאנוליס ועוד.

על ריק פיטינו שהחליף את פסקואל בפנאתינייקוס: “קודם כל זה באמת מהלך מפתיע ומעניין מאוד לאוהדי ספורט ומי כמוכם יודע כמה אנשים פה אוהבים את הכדורסל והכדורגל. זה עשה גלים, אין ספק בכלל. אישית, בלי כל קשר לריק, אני נורא הופתעתי וזה אפילו הפריע לי כקולגה שמאמן שעשה עבודה נהדרת פוטר. פסקואל מאמן מוערך שעשה עבודה נפלאה”.

מעמד המאמן: “אני בכל הזדמנות יוצא נגד התופעה הזו של פיטורי מאמנים. כל כך הרבה מאמנים הולכים הביתה. זה לא נראה לי לא הגיוני ולא מקובל, אבל אני לא קובע עבור בעלי הקבוצות מה ואיך לעשות. משום מה זה הפך למקובל, אבל בעיניי זה לא לעניין ולא פייר, אבל זה העולם שלנו – המאמן הוא המטרה העיקרית”.

“אני דורש ששחקן ידרוש מעצמו את המקסימום” (אודי ציטיאט)

בלאט הוסיף: “אי אפשר להאשים את כל העולם, למאמן יש אחריות והוא צריך לקחת אותה, להיות טוב ולהשיג את מה שמצפים ממנו. יש אנשים שלא רוצים לאפשר למאמן לעבוד כמו שצריך ולהוציא את המקסימום. לא תמיד הציפיות הן בהתאם לכלים שנותנים. כמאמן, אני דורש ששחקן ידרוש מעצמו את המקסימום וזה מה שאני מנסה להוביל וללמד”.

האחריות של השחקנים: “אם אני בא בטענות לשחקן או פוגע בו על דברים שאני בעצמי לא לימדתי אותו, אז אני זה שלא בסדר כמאמן. אם יש לי שחקן שקיבלתי ב’ירושה’, אני לא יכול לצפות ממנו את מה שאני מתכנן רק בגלל שזה מה שאני רוצה. אם לא לימדתי אותו, אני שם אותו במצב שהוא ייכשל. אני צריך לשים אותו בסיטואציה בה הוא יכול להצליח. גם אם רציתי מישהו יותר טוב וקיבלתי בסוף שחקן אחר, האחריות שלי היא להבין את הסיטואציה. אני צריך למצוא את הדרך הנכונה כן לנצל אותו”.

על סקוטי ווילבקין: “אני לא רואה את כל המשחקים ואני לא מסקר כל דבר שהוא עושה או לא, אבל אם מצפים ממנו והביאו אותו בשביל זה, אז הוא צריך לענות על הצרכים האלה. מצד שני צריך להאמין בשחקנים שהבאת אותם בשביל להיות קלעים וסקוררים. אי אפשר רק לצפות משחקן, צריך גם להאמין בו”.


לא מאמינים בו מספיק? סקוטי ווילבקין (עדי אבישי)

“יש שחקנים שיכולת הקליעה שלהם לאורך זמן היא כזו שניתן לצפות ולהאמין שהם יצדיקו את החופש שנותנים להם. סטף קרי, לדוגמא, אתה יודע שלאורך זמן הוא יהיה 40% ומעלה. אם תיתן לו לזרוק כך וכך פעמים, אתה יודע שתקבל תמורה ואתה צריך לתת לו את החופש גם אם משחק אחד הוא לא יקלע באחוזים שמצפים ממנו”.

הציפיות מאולימפיאקוס ביורוליג: “אני חושב שהציפייה היא שאנחנו נהיה במצב שבו אנחנו נאבקים על מקום ברביעייה. אני לא יכול לומר שבוודאות זה יקרה. החלפנו כמעט את כל הקבוצה, אבל רצון להיאבק על ארבע האחרונות בהחלט קיים. ממקום רביעי עד עשירי אין הבדלי רמות ביורוליג. אני עדיין לא רגוע איפה שאנחנו נמצאים ואני מסתכל גם למעלה וגם למטה. אני מכוון למקום הרביעי, בהחלט, אבל עדיין לא מסוגל לדעת מה הסיכויים שלנו”

על ספאנוליס: “אני לא נותן לו הטבות, אבל במקום מסוים אתה מבין אותו ומאפשר לו סוג של מרחב. במקרה שלו שהוא כבר לא שחקן צעיר, אתה כבר מבין שהוא לא יכול לעשות את אותם דברים שהוא עשה לאורך כל הקריירה שלו, אי אפשר לצפות שהוא יעשה סל על כל אחד בכל מצב בגילו. בגלל שזה באופי שלו ובטבע שלו, לפעמים הוא מצפה מעצמו ואתה צריך למצוא דרכים לגרום לו לא לעשות את זה. זה לא קל בכלל ללכת נגד הטבע שלו”.

בלאט מאפשר לו סוג של מרחב. ספאנוליס

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי