תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

קייל היינס עשה היסטוריה, וגם: מספרי הזכייה של צסק"א

קייל היינס, דימיטריוס איטודיס | AFP
איטודיס התמוגג מהפורוורד, שהפך לריבאונדר השני בטיבו בתולדות הפיינל פור: "הוא יד ימיני, הוא הכל בקבוצה". היווני וסרחיו רודריגס רשמו הישגים חסרי תקדים. וגם: הקללה שאותלו האנטר שבר בוויטוריה
עם הישמע הבאזר, הספסל של צסק"א מוסקבה התפרץ. זו הייתה עונה ארוכה, שכללה לא מעט עליות וירידות, אך בפיינל פור הכל תקתק מבחינתה. המאמן דימיטריוס איטודיס חיבק את הנשיא אנדריי ואטוטין ופרץ בבכי, כמו גם רוב שחקניו על הפרקט בהיכל פרננדו בואסה בוויטוריה.

לפני הנפת הגביע, היווני התייצב לראיון בליווי קייל היינס: "הסיבה שהאיש הזה עומד לצדי היא שהוא אגדה חיה. לא רק שאני מעריץ אותו, אין לי מילים להסביר את ההערכה שלי אליו. הוא יד ימיני, יד שמאל שלי, הבטן שלי, הלב שלי, הכל". היינס מצדו הוסיף: "שמרנו על האמונה, אנחנו משפחה. החל מההנהלה, דרך המאמן ועד לאחרון השחקנים. גם אחרי שהפסדנו בפיינל פור לפני שנה, הגענו לעונה הזו ואמרנו שנמשיך להילחם וזו התוצאה".

וויל קלייברן, שלפני שלוש שנים בלבד עוד נאבק בליגת העל שלנו במדי הפועל חולון, סגר ערב חלומי עם פרס השחקן המצטיין של הפיינל פור: "אני אסיר תודה להיות כאן, המאמן האמין בי, סמך עליי ועל המשחק שלי, אני סמכתי עליו והוא הוביל אותנו לכיוון הנכון. נשארנו ביחד לאורך כל 40 הדקות וידענו מה עלינו לעשות. היו לנו המון עליות וירידות העונה וכל אחת כזו הייתה חשובה כדי שנצמח ונאמין, בסופו של דבר השתפרנו מדי משחק".


שחקני צסק"א עם הגביע. תואר אירופי שמיני בתולדות המועדון (AFP)
שחקני צסק"א עם הגביע. תואר אירופי שמיני בתולדות המועדון (AFP)


האימפריה הרוסית ושחקניה רשמו לא מעט שיאים וציוני דרך היסטוריים הערב: זהו גביע היורוליג השמיני שנכנס לארון התארים שלהם. הקודמים הגיעו ב-1961, 1963, 1969, 1971, 2006, 2008 ו-2016. האדומים נמצאים במקום השני במאזן ההיסטורי, מאחורי ריאל מדריד שהשיגה עשר זכיות. קייל היינס זכה הערב בתואר היורוליג הרביעי שלו, השניים הראשונים עם אולימפיאקוס (2012-13) והשלישי עם צסק"א לפני שלוש שנים. הפורוורד גם הצטרף למועדון אקסקלוסיבי, כאשר הפך לשחקן השלישי בהיסטוריה שזוכה בגביע יותר משלוש פעמים עם קבוצות שונות, מאז שהמפעל נוסד ב-1958. דינו מנגין זכה בשבעה תארים (חמישה עם וארזה ושניים עם מילאנו), פאוסטו בארניה בארבעה (שניים עם קאנטו, שניים עם מילאנו). אם זה לא מספיק, הוא עלה הערב למקום השני בטבלת הכדורים החוזרים של הפיינל פור, עם 76, לאחר שעקף את מתיאש סמודיש (73). הוא עומד כעת מאחורי ויקטור חריאפה (107).

איטודיס הפך למאמן היווני הראשון שזוכה בגביע פעמיים, גם בפעם הקודמת הוא עשה זאת עם צסק"א כמובן, ב-2016. סרחיו רודריגס הוא הספרדי הראשון שזוכה ביורוליג עם שתי קבוצות שונות, אחרי שהניף את הגביע עם ריאל מדריד ב-2015. בנוסף, הוא גם הפך לספרדי הראשון שזוכה ביורוליג עם קבוצה לא ספרדית. שישה שחקני צסק"א היו שותפים גם לזכייה ב-2016: דה קולו, קורבנוב, היינס, וורונצביץ', קורי היגינס ומיכאיל קולגין. לוורונצביץ' וקורבנוב זו ההנפה השלישית במדי האימפריה הרוסית: קורבנוב הניף ב-2006, וורונצביץ' ב-2008 וב-2016 הם עשו זאת ביחד.

ננדו דה קולו זכה גם ביורוקאפ וגם ביורוליג בהיכל פרננדו בואסה. ההנפה במפעל המשני התרחשה במדי ולנסיה ב-2010. אחרי שהעפיל לגמר עם אולימפיאקוס ב-2015, עם ריאל מדריד ב-2017 ועם צסק"א בשנתיים האחרונות אותלו האנטר השיג סוף סוף את הגביע הראשון שלו עם צסק"א מוסקבה.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ