גינזבורג: “נלחמנו כמו אריות נגד נבחרת מהטובות בעולם”

ננו גינזבורג
ננו גינזבורג | Lintao Zhang/Getty Images

המאמן הישראלי של נבחרת צ'כיה אמנם הפסיד ליוון, אבל מבחינתו מדובר בניצחון מכיוון שמשמעות ה-84:77 היא שרק מעידה סנסציונית של ארה"ב לברזיל תמנע מהם העפלה לרבע הגמר: "עדיין לא חוגגים כלום"

צ’כיה ממשיכה במסעה האדיר במונדובאסקט 2019 בסין. למרות ההפסד היום ליוון, 84:77, הנבחרת של ננו גינזבורג הייתה יכולה להרשות לעצמה הפסד עד 11 נקודות כולל, והמשמעות היא שהיא עם רגל וחצי ברבע גמר אליפות העולם – רק הפסד סנסציוני של נבחרת ארצות הברית לברזיל בהמשך היום ימנע זאת ממנה.

ההתרגשות האדירה בצ’כיה מהצלחת הנבחרת ניכרת בימים האחרונים ואחרי שעמדה במשימה היום להפסיד בהפרש מינימלי ליוון החזקה בהובלת יאניס אנטטוקומפו, אמר גינזבורג במסיבת העיתונאים: “אנחנו עדיין לא חוגגים כלום, כי אנחנו עוד מחזיקים אצבעות לארצות הברית. אני מאמין בהם. לגבינו, אין לי מילים. השחקנים בכל משחק מראים יותר מאמץ ואופי. נבחרת צ’כיה לכל אורך השנים ידעה להילחם וזה מה שהשחקנים עושים, הם נלחמו כמו אריות”, המשיך גינזבורג, “שיחקנו בצורה טקטית נגד אחת הנבחרות הכי טובות בעולם ומבחינתי זה כמו לנצח. אני באמת חסר מילים”.

כשנשאל גינזבורג מה היו המפתחות הטקטיים כדי לנצח את המשחק אמר: “ידענו שלא נוכל לעצור אותם בשמירות אישיות כי יש לנו סגל קצר, אז עלינו להשתמש בשמירות אזוריות וזה מה שעשינו – ועשינו את זה טוב. היו לנו בעיות בצבע, אז כשהיה צורך גם השתמשנו בשמירה כפולה”.

על ארגון אליפות העולם הוסיף המאמן: “הכל עובד נהדר, שנזן נראית כמו עיר נהדרת, נקייה ואטרקטיבית. בשנגחאי היה בסדר, אבל בשנזן הדברים עובדים ממש טוב. זו הפעם השנייה שלי כאן ואני מאוד אוהב את המקום”.


אנטטוקומפו. גינזבורג הדיח אותו (Lintao Zhang/Getty Images)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי