תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"מטורף מה שהארדן עשה, הופעה שלא רואים כל יום"

ג'יימס הארדן | AFP
אחרי שכוכב יוסטון רוקטס קלע 61 נקודות נגד סן אנטוניו, בארה"ב מתקשים להירגע. מאמנו מייק דאנתוני: "מההופעות הכי טובות שראיתי". השחקן הצטנע: "זה היה משחק חשוב לנו. שיחקתי באגרסיביות בסיום"
בארצות הברית מתקשים להירגע מהופעתו הנדירה של ג'יימס הארדן, שקלע 61 נקודות, מתוכן 27 כבר ברבע הראשון, בדרך ל-105:111 דרמטי של יוסטון רוקטס על סן אנטוניו ספרס. הארדן למעשה השווה את שיאו, הוא קלע את אותו מספר נקודות גם לפני חודשיים נגד ניו יורק ניקס, אבל נכנס לרשימה מכובדת שכוללת את וילט צ'מברליין, קובי בראיינט מייקל ג'ורדן כיחידים שקלעו מעל 60 נקודות יותר מפעם אחת במהלך העונה.

רק יומיים לפני כן הארדן סיפק תצוגה שלא רואים כל יום כשקלע 57 נקודות נגד ממפיס גריזליס, מה שלא הספיק ליוסטון כדי לנצח, כך שלמעשה הכוכב קלע 118 נקודות תוך 48 שעות ועל כך גם מאמנו מייק דאנתוני לא יכול היה להישאר אדיש: "אני לא יודע איך אפשר לשפר הופעות כאלה. כנראה שכולם ראו היום משהו שהם לא ראו קודם לכן. זו הייתה אחת ההופעות הטובות שראיתי. אני לא יודע כמה נקודות הוא קלע בדקות ההכרעה, אבל הוא פשוט שיחק בזמן שאנחנו היינו במשבר". כשעל השעון נותרו ארבע דקות ו-47 שניות לסיום, יתרונה של סן אנטוניו ביוסטון עמד על שש נקודות, אלא שאז הארדן קלע 13 נקודות רצופות, מתוכן שלוש שלשות, ולמעשה בגפו השלים מהפך שהעניק לקבוצתו ניצחון משמעותי. מאמן סן אנטוניו, גרג פופוביץ', הודה גם הוא בסיום: "שיחקנו טוב בשני הרבעים האחרונים ושמרנו על היתרון, אבל אז הגיע ג'יימס עם תצוגת MVP אמיתית וזה הכל". אגב, הארדן גם הפך לשחקן שקלע יותר מכל אחד אחר נגד פופוביץ' והספרס - עד היום השיא היה שייך לקיירי אירווינג שקלע 57 נקודות נגד סן אנטוניו ב-2015.

"ידעתי כמה המשחק הזה חשוב לנו", אמר הארדן בסיום, "במשחק הקודם נגדם הפסדנו וזו הייתה הזדמנות לשפר את המאזן העונתי נגד סן אנטוניו ל-1:3 ולשמור על הבית. בסיום שיחקתי באגרסיביות". גם חברו כריס פול שפע במחמאות: "זה היה מטורף מה שהוא עשה, זו לא רק ההופעה שלו, אלא גם העובדה שניצחנו. היינו זקוקים לזה".


מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ