"מטורף מה שהארדן עשה, הופעה שלא רואים כל יום"

ג'יימס הארדן
ג'יימס הארדן | AFP

אחרי שכוכב יוסטון רוקטס קלע 61 נקודות נגד סן אנטוניו, בארה"ב מתקשים להירגע. מאמנו מייק דאנתוני: "מההופעות הכי טובות שראיתי". השחקן הצטנע: "זה היה משחק חשוב לנו. שיחקתי באגרסיביות בסיום"

קבוצות: יוסטון רוקטס
(גודל טקסט)
בארצות הברית מתקשים להירגע מהופעתו הנדירה של ג'יימס הארדן, שקלע 61 נקודות, מתוכן 27 כבר ברבע הראשון, בדרך ל-105:111 דרמטי של יוסטון רוקטס על סן אנטוניו ספרס. הארדן למעשה השווה את שיאו, הוא קלע את אותו מספר נקודות גם לפני חודשיים נגד ניו יורק ניקס, אבל נכנס לרשימה מכובדת שכוללת את וילט צ'מברליין, קובי בראיינט מייקל ג'ורדן כיחידים שקלעו מעל 60 נקודות יותר מפעם אחת במהלך העונה.


רק יומיים לפני כן הארדן סיפק תצוגה שלא רואים כל יום כשקלע 57 נקודות נגד ממפיס גריזליס, מה שלא הספיק ליוסטון כדי לנצח, כך שלמעשה הכוכב קלע 118 נקודות תוך 48 שעות ועל כך גם מאמנו מייק דאנתוני לא יכול היה להישאר אדיש: "אני לא יודע איך אפשר לשפר הופעות כאלה. כנראה שכולם ראו היום משהו שהם לא ראו קודם לכן. זו הייתה אחת ההופעות הטובות שראיתי. אני לא יודע כמה נקודות הוא קלע בדקות ההכרעה, אבל הוא פשוט שיחק בזמן שאנחנו היינו במשבר". 

This season for JHarden13

4th player to record at least 8 games of 50+ PTS
2nd player to record at least 6 games of 55+ PTS
4th player to record multiple games of 60+ PTS

… making NBAHistory. #Rocketspic.twitter.com/oqBZz7S4go

— NBA (NBA) March 23, 2019


כשעל השעון נותרו ארבע דקות ו-47 שניות לסיום, יתרונה של סן אנטוניו ביוסטון עמד על שש נקודות, אלא שאז הארדן קלע 13 נקודות רצופות, מתוכן שלוש שלשות, ולמעשה בגפו השלים מהפך שהעניק לקבוצתו ניצחון משמעותי. מאמן סן אנטוניו, גרג פופוביץ', הודה גם הוא בסיום: "שיחקנו טוב בשני הרבעים האחרונים ושמרנו על היתרון, אבל אז הגיע ג'יימס עם תצוגת MVP אמיתית וזה הכל". אגב, הארדן גם הפך לשחקן שקלע יותר מכל אחד אחר נגד פופוביץ' והספרס – עד היום השיא היה שייך לקיירי אירווינג שקלע 57 נקודות נגד סן אנטוניו ב-2015.


"ידעתי כמה המשחק הזה חשוב לנו", אמר הארדן בסיום, "במשחק הקודם נגדם הפסדנו וזו הייתה הזדמנות לשפר את המאזן העונתי נגד סן אנטוניו ל-1:3 ולשמור על הבית. בסיום שיחקתי באגרסיביות". גם חברו כריס פול שפע במחמאות: "זה היה מטורף מה שהוא עשה, זו לא רק ההופעה שלו, אלא גם העובדה שניצחנו. היינו זקוקים לזה".


James Harden joins Wilt, Kobe and MJ as the only players with multiple 60-point games in a season in NBA history pic.twitter.com/wAZqAAuzi7

— ESPN (espn) March 23, 2019

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי