דוראנט לא מימש את האופציה בגולדן סטייט והפך לשחקן חופשי

קווין דוראנט
קווין דוראנט | AFP

ב-ESPN נטען כי הכוכב ויתר על האופציה בחוזהו עם האלופה היוצאת וינסה להשיג חוזה מקסימום, ככל הנראה אצל אחת מבין ניו יורק ניקס וברוקלין נטס. גם הווריורס עשויים להציע לו חוזה חדש

הודעה רשמית בנושא עדיין אין, אבל בארצות הברית טוענים חד משמעית: קווין דוראנט הודיע שלא יממש את האופציה שבחוזהו והמשמעות היא שלא ימשיך בגולדן סטייט ווריורס ויהפוך לשחקן חופשי בעונת 2019/20. הוויתור שלו למעשה הוא על חוזה בגובה 31.5 מיליון דולר בקבוצתו בשלוש השנים האחרונות, בניסיון להשיג חוזה מקסימום בקבוצה אחרת.

הפרסום הראשון בנושא עלה ב-ESPN על ידי העיתונאי המוערך אדריאן ווז’נארובסקי, לפיו דוראנט ומנהל העסקים שלו ריץ’ קליימן נמצאים בימים אלה בניו יורק ובוחנים את האופציות עבור KD, שכידוע סובל מקרע בגיד האכילס שנגרם במהלך משחק מספר 5 בסדרת הגמר נגד טורונטו רפטורס, דקות ספורות לאחר ששב לפרקט מהיעדרות בת חודש, וספק גדול אם כלל יוכל לשחק בעונה הבאה.

דוראנט, שבשתי האליפויות שלו עם הווריורס נבחר ל-MVP של סדרות הגמר, נחשב כעת לשם הכי גדול בשוק החופשי לצדו של קיירי אירווינג מבוסטון סלטיקס, כשגם קליי תומפסון עשוי לעזוב את גולדן סטייט כשחקן חופשי. מי שהוזכרה כמועמדת הרצינית ביותר לצרף את דוראנט הייתה ניו יורק ניקס, אולם בעקבות הפציעה ספק אם בתפוח הגדול יחליטו ללכת בדרך זו ועל פי הערכות גם ברוקלין נטס יכולה לנסות לצרפו ולא מן הנמנע שגם גולדן סטייט תציע חוזה חדש.

מאז שדוראנט הצטרף לווריורס ב-2016 במטרה לזכות בטבעת אליפות, הוא נמנע מפציעות רציניות – כך שהוכיח כי הפציעה הקשה ממנה סבל בעונת 2014/15 כששיחק באוקלהומה. הוא החמיץ 19 משחקים רצופים בעונתו הראשונה בגולדן סטייט בעקבות פציעה בברכו השמאלית ואת שני הסיבובים הראשונים בפלייאוף 2017, אבל עדיין נבחר ל-MVP בדרך לאליפות ראשונה. העונה דוראנט קלע בממוצע 26 נקודות למשחק, קטף 6.4 כדורים חוזרים, מסר 5.9 אסיסטים וחסם 1.1 פעמים. בפלייאוף, בזמן ששיחק, קלע 32.3 נקודות בממוצע, הוריד 7.7 כדורים חוזרים, מסר 4.5 אסיסטים וסיים עם חסימה בממוצע למשחק.


דוראנט. ישוב לפרקט בעונת 2019/20? (אינסטגרם)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי