עוד לפני האליפויות: ההישג ההיסטורי הכי גדול של ג’ורדן

מייקל ג'ורדן
מייקל ג’ורדן | GettyImages

עוד לפני שזכה באליפות הראשונה בקריירה, ורגע לפני שהודח בפלייאוף ע"י ה'בד בויס' פיסטונס ואייזיאה תומאס, מייקל ג'ורדן רשם עונה היסטורית שלעולם לא תשוחזר

אם אתם חסרי מזל ולא זכיתם לראות את מייקל ג’ורדן משחק כדורסל, וסדרת הדוקו החדשה של ESPN: הריקוד האחרון, שעלתה הבוקר בנטפליקס היא ההיכרות הראשונה שלכם עם הוד אווירותו, אז בטח כבר הספקתם להבין: הוא היה שחקן כדורסל מדהים. כנראה הגדול מכולם.

חבר היכל התהילה, זכה בשתי מדליות זהבות אולימפיות, זכה בשש אליפויות, חמש פעמים בתואר ה-MVP, נבחר 14 פעמים למשחק האולסטאר והוביל את הליגה בנקודות במשך עשר עונות. כל כך הרבה הישגים ב-15 עונות בהם שיחק בשיקגו ובוושינגטון, ובכל זאת, ההישג הכי גדול של מייקל ג’ורדן לדעת רבים הוא בכלל לא המאזן המושלם בגמר.

בעונתו הרביעית של ג’ורדן בליגה הטובה בעולם (עונת 1987/88) ולפני שהודח בחצי גמר המזרח בפלייאוף, ע”י הדטרויט ‘בד בויס’ פיסטונס ואייזיאה תומאס, הגיע ההישג אולי המרשים ביותר בקריירה של MJ.

ג’ורדן שזכה בתואר ה-MVP הראשון בקריירה והיה בן 25 בלבד, הוא הוביל את ה-NBA בעונת 87/88 כשהוא קולע 35 נקודות למשחק ב-53.5% מהשדה, ושיקגו סיימו את העונה עם מאזן 32:50. אך מעבר להישג ההתקפי המדהים של מייקל, ההישג הגדול יותר הגיע בצד ההגנתי.

באותה אותה ג’ורדן הפך לשחקן הראשון בהיסטוריה של ה-NBA, שמוביל את הליגה בנקודות ובחטיפות, כשהוא רושם 3.16 חטיפות ו-1.6 בלוקים למשחק. בסיום אותה עונה הוא זכה בתואר שחקן ההגנה של העונה, והפך לשחקן הראשון בהיסטוריה שזוכה בתואר הזה וב-MVP באותה עונה, אך לאחר מכן הודח ע”י דטרויט בפלייאוף, והודח שלוש פעמים רצופות עד שזכה באליפות הראשונה בקריירה.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי