השביתה בבייסבול והפקס ששינה הכל: סיפור הקאמבק של ג'ורדן

מייקל ג'ורדן
מייקל ג'ורדן | BRIAN BAHR/AFP via Getty Images

לפני 25 שנים שחקן הכדורסל הגדול ביותר בהיסטוריה חזר לפרקט, 17 חודשים אחרי שהודיע על פרישה והחל לשחק בייסבול. האנשים הקרובים אליו משחזרים את הקאמבק ההיסטורי

קבוצות: שיקגו בולס
(גודל טקסט)

כשמייקל ג'ורדן הכריז על חזרתו למשחק הכדורסל לפני 25 שנים, הרבה לפני הרשתות החברתיות, הסמארטפונים והדרכים שמקובלות היום, הוא הודיע על זה בפקס.

האימייל היה כלי תקשורת אקסלוסיבי באותה תקופה, משהו שזמין במשרדים הטובים ביותר בלבד. אתרי האינטרנט והספורט השונים עדיין לא יצאו לעולם, הדבר הכי קרוב לזום היה שיחות גוביינא. למעשה, באותה תקופה, רק למיליון וחצי אנשים באמריקה הייתה גישה לאינטרנט. לכן הדרך המהירה ביותר להפיץ את המסר לציבור הייתה דרך פקס.

באותם שבועות, בהם ליגת הבייסבול נכנסה לשביתה וה-NBA היה צמא לכוכב שלו חזרה אחרי 17 חודשי פרישה, והשמועות על חזרתו של מייקל לשיקגו צצו בכל פינה. הוא החל להתאמן עם חבריו לבולס מוקדם יותר באותו חודש, והגיע הזמן להפוך את זה לרשמי. דיוויד פאלק, הסוכן של ג'ורדן אז, רשם כמה גרסאות להודעה הרשמית, מייקל לא אהב אותם.  "הוא לא אהב את התחושה שהם העבירו, אז הוא פשוט אמר לי 'תביא לי נייר ודף, אני אעשה את זה בעצמי'" ג'ורדן לקח דף נייר, וכתב עליו שתי מילים.


מייקל ג'ורדן בימי הבייסבול (ROBERT SULLIVAN/AFP via Getty Images)

אלידסון סדופסקי, מנהל קשרי המדיה בסוכנות של דיוויד פאלק באותה העת, יצא מהמקלחת ב-18 למרץ 1995, וראה את הנורה על הזימונית שלו מהבהבת. הוא קיבל שבע הודעות מפאלק, על כולם כתוב: "תגיד למשרד מיד"

ב-11 בבוקר סדופסקי הגיע למשרד והחל לשלוח את הפקס אחד אחד, לכלי התקשורת הגדולים באמריקה, 10-15 כלי תקשורת באירופה וגם אחד ביפן. "הייתי חייב לשלוח את הפקס לכל אוחד באופן אישי, זה לא כמו לשלוח מייל כיום". הפקס הזה כמובן, החיה את השושלת בשיקגו, שזכתה בשלוש אליפויות רצופות בין השנים 1996 – 1998, ובפקס נכתב:

וושיגנטון הבירה, 18 למרץ 1995 –
ההצהרה הבאה פורסמה על ידי מייקל ג'ורדן, דרך עורך הדין האישי והמנהל העסקי שלו, דיוויד ב.פאלק, יושב ראש החברה "FAME" הממוקמת בוושינגטון, בתגובה לשאלות על המשך התוכניות שלו בקריירה.

' אני חוזר '

"כמה אלגנטי ופשוט" משחזר פאלק. "זה היה וינטג' ג'ורדן". את משחק החזרה הרשמי שלו, מייקל ג'ורדן ערך עם החולצה מספר 45, נגד אינדיאנה פייסרס באחד המשחקים הרועשים והבלתי נשכחים בהיסטוריה של ה-NBA. הבולס הפסידו במשחק, אבל מאותו היום התחיל אחד הקאמבקים הגדולים בתולדות הספורט, ששינה את ליגת הכדורסל הטובה בעולם לנצח. 

הכתבה הזאת פורסמה במקור ע"י ESPN בשנת 2015, לציון 20 שנים לקאמבק של מייקל ג'ורדן לשיקגו

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי