“אם מייקל ג’ורדן היה משחק היום, הוא היה קולע כ-60 נק’ למשחק”

מייקל ג'ורדן
מייקל ג’ורדן | Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

דייוויד פאלק,סוכנו לשעבר של השחקן הגדול בכל הזמנים, מאמין שחוקי הכדורסל המודרני היו יכולים רק להטיב עם מספריו של כוכב שיקגו: "כל מי שיש לו עיניים יכול להבין שהוא הגדול מכולם, אף אחד לא התקרב אליו"

בעקבות עלייתה של הסדרה הדוקומנטרית על מייקל ג’ורדן ושיקגו בולס, ‘הריקוד האחרון’, השיח סביב הכדורסלן הגדול בתבל חזר לתפוס תאוצה ולא אחת עלתה לאוויר השאלה: “איך מייקל ג’ורדן היה משחק בכדורסל המודרני של ימינו?”. אם תשאלו את סוכנו לשעבר, דייוויד פאלק, ג’ורדן היה מסוגל להיות דומיננטי אפילו יותר.

פאלק דיבר על כך בתוכנית הרדיו של NBC ספורט וסיפק תשובה חד משמעית: “עם הגנה של ימינו, שלא מאפשרת לשלוח ידיים אני חושב שאם ג’ורדן היה משחק בחוקים הנוכחיים היה לו ממוצע של בין 50 ל-60 נקודות וקולע ב-75 אחוז מהשדה, אי אפשר היה לעצור אותו”.

“עכשיו כל מי שרואה את ‘הריקוד האחרון, מבין אם הוא לא עיוור, שאין שום שחקן עד כה שמתקרב לרמתו של מייקל ג’ורדן. אין אף אחד כזה”. יש לציין כי השחקן היחיד שרשם ממוצע של מעל 50 נקודות היה הסנטר האגדי ווילט צ’מברלין שקלע 50.4 נקודות במשחק במדי פילדלפיה בעונת 1961/62. עונת השיא של ג’ורדן הייתה בעונת 1986/87 שבמהלכה קלע 37.1 נקודות למשחק, אבל לאף אחד אין ספק שכיום מספריו היו יכולים להיות גבוהים יותר.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי