מנהלת הליגה מציעה: הקמת ליגת עתודה

גיל בני מניף את הגביע, נבחרת העתודה אלופת אירופה
גיל בני מניף את הגביע, נבחרת העתודה אלופת אירופה | FIBA

לאחר ההצלחה המסחררת של נבחרת העתודה באליפות אירופה, בארגון רוקמים רעיון שבמסגרות כל קבוצה בליגת העל תחזיק קבוצת של שחקנים צעירים (18 עד 22). הפרטים המלאים בפנים

ההצלחה של נבחרת העתודה בשתי אליפויות אירופה האחרונות הציפה שוב את נושא השתלבותם של שחקנים צעירים בליגת העל בכדורסל. מנהלת הליגה מצפה ומקווה לראות את צעירי הנבחרת משתלבים במהרה בליגת העל המקצוענית ונוטלים בה תפקיד משמעותי ומוביל.

הישגי הנבחרת הבוגרת בשנים האחרונות מוכיחים כי החוק הרוסי שחל בליגה ב-12 השנים האחרונות כשל, ולכן גם יסיים את דרכו בתום העונה הקרובה. מצד שני, הישגי הנבחרות הצעירות מראים כי יש לא מעט כישרונות ישראלים צעירים ברמה גבוהה.

בארצות הברית קיימת ליגת המכללות, אשר מהווה מדרגה בין ליגת התיכונים לליגה המקצוענית – מדרגה אשר לא קיימת בכדורסל הישראלי. לפיכך, מנהלת הליגה תציע בדיוני “ועדת שרעבי” להקים ביחד עם משרד הספורט ואיגוד הכדורסל ליגת עתודה לצעירים מגיל 18 עד גיל 22, אשר במסגרתה יוכלו שחקנים צעירים מוכשרים להתקדם, להתפתח, לקבל דקות משחק ולצבור ניסיון. ליגה זו תפתור את בעיית “המדרגה החסרה” בכדורסל הישראלי – שלב הביניים בין גיל הנוער למקצוענות.

קבוצת הבת תתאמן תחת תוכנית מקצועית מוקפדת. אבדיה (FIBA)

התוכנית שמציעה המנהלת היא שלכל קבוצה בליגת העל תהיה קבוצת בת בליגת העתודה, בה ישחקו בוגרי מחלקת הנוער של אותה קבוצה, שחקנים צעירים אשר נמצאים בסגל הקבוצה הבוגרת ולא מקבלים מספיק דקות משחק ושחקנים בוגרי הנבחרות הצעירות אשר ירצו לשחק במעטפת מקצועית של קבוצות ליגת העל.

קבוצת הבת תתאמן תחת תוכנית מקצועית מוקפדת ותחת פיקוחם של מאמני הקבוצה בליגת העל, כאשר שחקנים יוכלו לעבור בצורה חופשית בין הקבוצה הבוגרת לקבוצת הבת.

התקציב המוערך של ליגת העתודה הוא כ-5 מיליון שקלים. תקציב כזה יאפשר ניהול ליגה מקצוענית ומתקדמת, תוך מעקב מקצועי אדוק אחר התפתחות השחקנים. המנהלת תפנה לעזרת משרד הספורט בגיוס תקציב זה למען עתיד הכדורסל הישראלי.

אנו בטוחים כי ליגת עתודה רצינית ומקצועית תצעיד את הכדורסל הישראלי קדימה ותיתן מענה הולם וראוי לפיתוח וקידום כדורסלנים צעירים אשר יובילו בעתיד את נבחרת ישראל הבוגרת להישגים משמעותיים.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי