ניצחון ראשון בקמפיין: 75:85 לנבחרת העתודה נגד איטליה

דן אבדיה
דן אבדיה | דני מרון

אלופת אירופה המכהנת והמארחת, התאוששה מההפסד לסרביה במשחק הפתיחה ועם הרבה אופי יצאה בצד המנצח. מדר (20 נק'), אבדיה (17 נק') וחנוכי (16 נק') הצטיינו במחנה הישראלי. היריבה הבאה: אוקראינה

נבחרת העתודה שהציגה יכולת טובה נגד סרביה במחזור הפתיחה ונוצחה 92:81, קיוותה להשיג ניצחון ראשון נגד נבחרת איטליה במשחק השני של הטורניר שהתקיים בתל אביב, הפעם נגד איטליה, בניגוד למחזור הפתיחה המזל הטיב עם המחנה הישראלי שהשיג ניצחון ראשון בטורניר לאחר 75:85. במחזור הבא תפגוש חבורתו של בית הלחמי את אוקראינה.

האיטלקים פתחו טוב יותר עם ריצת 2:10 מהיר, אך יאיר קרביץ וים מדר השלימו ריצת 0:6 משלהם. הרבע המשחק המשיך להיות צמוד ודני אבדיה קבר שלשה שקבע 18:19 לנבחרת האיטלקית.

הרבע השני נפתח בסערה – יותם חנוכי צלף שלוש שלשות רצופות והעלה את ישראל לפלוס 5, ובהמשך הכישרון הצעיר קלע שלשה רביעית. חבורתו של בית הלחמי המשיכו עם המטווח וירדו להפסקה עם יתרון שיא של 34:48.


דני אבדיה (דני מרון)

למרות היכולת הטובה של ישראל בחצי הראשון, לרבע השלישי היה סיפור אחר לגמרי, אלופת אירופה המכהנת קלעה ארבע נקודות בלבד בחמש הדקות הראשון, והאיטלקים ניצלו את המשבר וירדו לרבע האחרון עם פיגור 58:55 בלבד.

איטליה במשיכה במומנטום גם ברבע האחרון, כאשר פתחו בריצה של 0:7 וקבעו 58:62, אך לאחר מכן ישראל יצאה במומנטום משלה עם שלשה של נועם אביבי. ים מדר המשיך בשתי שלשות חשובות, אך דני אבדיה היה זה שתפס מנהיגות והוביל את ישראל בדקות האחרונות. ההפרש הישראלי המשיך לצמוח ולאחר סל של מדר שסגר את הסיפור המשחק נגמר עם 75:85 לנבחרת ישראל.

הצטיין עם 20 נקודות. ים מדר (דני מרון)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי