תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

בשישי: נבחרת הנוער תפתח את אליפות אירופה בדרג ב'

נועם דוברת | איגוד הכדורסל
לאחר היעדרות של שלוש שנים, החבורה בכחול לבן תנסה לשוב לדרג הבכיר בטורניר שיפתח ברומניה. במחזור הראשון ישראל תפגוש את נורבגיה. המאמן אורן אהרוני אמר: "יוצאים למשימה קשה ומאתגרת"
לאחר שנבחרת העתודה הוכתרה כאלופת אירופה שנה שנייה ברציפות, נבחרת הנוער תפתח מחר (שישי, 14:00) בעיר אורידאה שרומניה את מסע החזרה שלה אל דרג א' האירופאי ממנו נשרה לפני כשלוש שנים, נגד נבחרת נורבגיה.

במוצאי שבת תשחק ישראל בשעה 20:45 נגד לוקסמבורג, ביום ראשון תפגוש את איסלנד ובהמשך את צ'כיה ובוסניה. שתי הראשונות מהבית יעלו לרבע הגמר ושלוש הראשונות יעלו בדרג א'.

הנבחרת, שירדה דרג בחורף 2016, תנסה לחזור לדרג א’ ולקראת היציאה אמר המאמן אורן אהרוני: "אנחנו יוצאים למשימה קשה ומאתגרת. הטורניר בדרג ב’ קשה מנטלית ומקצועית ואנו מקווים לעמוד באתגר הזה".



דורי סהר ינסה לעזור לנבחרת הנוער לעלות לדרג א' (דני מרון)

לוח המשחקים של נבחרת ישראל
שישי, 26/07/19, 14:00 – נורבגיה
שבת, 27/07/19, 20:45 – לוקסמבורג
ראשון, 28/07/19, 16:15 – איסלנד
שלישי, 30/07/19, 18:30 – צ'כיה
רביעי, 31/07/19, 16:15 – בוסניה

ישראל כאמור ירדה לדרג ב' בחורף 2016, עם שנתון מוכשר מאוד בהובלת יובל זוסמן שכעבור שנתיים זכה במדליית זהב עם העתודה. באותו טורניר בטורקיה הוכחה כמה אכזרית השיטה: שני הפסדים על חודה של נקודה בשלב הבתים, מפלות דרמטיות מול סרביה וקרואטיה במשחקי הדירוג – ופוספס הכרטיס לדרג א'.

שנה לאחר מכן ניצחה הנבחרת בכל ששת משחקיה הראשונים בדרג ב', אבל נכנעה לקרואטיה בחצי הגמר ואיבדה את הסיכוי לעלות (באותה שנה עלו רק שתי נבחרות, כיוון שירידתה של לטביה "הוקפאה" מתוקף היותה המארחת של הטורניר הבא).


דני אבדיה כמעט העלה את נבחרת הנוער לדרג א' בשנה שעברה (איגוד הכדורסל)

השיא כאמור היה בשנה שעברה: ישראל של דני אבדיה, ים מדר, עידן אלבר, אופק מלכה, תומר לוינסון ואחרים סומנה כמועמדת לעלות דרג והייתה אולי הנבחרת הכי חזקה באליפות מבחינת הסגל, אבל הפסד בודד בשלב הבתים לצ'כיה יצר טבלה משולשת עם הולנד, ששלחה את ישראל למשחקי הדירוג 9-16 בגלל נקודה אחת בלבד בהפרש הסלים.

אותה הולנד, שהפסידה לישראל, זכתה בסופו של דבר בטורניר, בעוד הכחולים-לבנים סיימו עם המאזן הטוב ביותר (1:7, הפרש סלים 122+) דורגו במקום התשיעי בלבד.

סגל השחקנים
נועם דוברת (17, 1.94 מ', מכבי ראשל"צ), עמית אהרוני (17, 1.85 מ', מכבי ת"א), איתי גבע, (18, 1.85 מ', מכבי עירוני רעננה), שחר לזר (1.91 מ', הפועל ת"א), רזיאל חיון, (18, 1.94 מ', מכבי ת"א), יהל מלמד (18.5, 1.94 מ', מכבי עירוני רעננה), דורי סהר (18.5, 1.95 מ', מכבי ת"א), טל פלד (17, 1.95 מ', מכבי ראשל"צ), נועם אקריש (18, 1.98 מ', הכוכב האדום בלגרד), יונתן לוי (18, 2.05 מ', הפועל עמק חפר) יונתן אטיאס, (18.5, 2.07 מ', מכבי ת"א), (גלעד לוי, 17, 2.15 מ', אסטודיאנטס)

הצוות המקצועי
מאמן: אורן אהרוני
עוזרים: אלון שטיין ואיתי ירושלמי
מאמן כושר: ג'ורדן סעדה
ספורטרפיסט: איתי רון
מנהל: אסף שלם
ראש המשלחת: אורה גלזר
תזונאית: רקפת אריאלי
ייעוץ מנטלי: ליאור ליפשיץ
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ