רשמית: אורי אלון עוזב את הפועל ירושלים

רשמית: אורי אלון עוזב את הפועל ירושלים אורי אלון | אודי ציטיאט
האלופה היוצאת הודיעה רשמית שהבעלים העביר את סמכויותיו בהפועל ירושלים לקבוצת משקיעים שכוללת את איל חומסקי שיהפוך לשותף-מנהל. "זכיתי להגשים חלום ולראות את הקבוצה שאני אוהד זוכה פעמיים באליפות"
אחרי שהודחה אמש בחצי גמר הפיינל פור בעקבות הפסד להפועל חולון, האלופה היוצאת הפועל ירושלים הודיעה היום (שלישי) שבעלי הקבוצה אורי אלון העביר את סמכויותיו במועדון לקבוצת משקיעים שכוללת את איל חומסקי שיהפוך לשותף-מנהל בקבוצה. גיא הראל ימשיך לכהן כמנכ"ל הקבוצה.

לפי ההודעה, אלון עוזב בעקבות צמיחה משמעותית של החברה שלו, קומפאס, אשר גייסה לפני מספר חודשים 550 מיליון דולר מסופטבנק, קרן ההשקעות בטכנולוגיה הגדולה בעולם. שוויה של קומפאס עומד היום על 2.2 מיליארד דולר (כשמונה מיליארד שקלים). "עם השלמת הגיוס בדצמבר 2017, ולאחר התייעצות של אלון עם חברי דירקטוריון קומפאס וצמיחתה חסרת התקדים, אלון החליט שלא להמשיך לכהן במקביל כבעלים של קבוצת הכדורסל בעונה הבאה", נכתב בהודעה הרשמית. "בחודשים שעברו מאז, העביר אלון את סמכויותיו הניהוליות באופן הדרגתי בתהליך שנועד לאפשר לקבוצה להיערך להמשך בצורה מיטבית במעורבותם של הגורמים הניהוליים הרלוונטיים".


אלון, אוהד הקבוצה, רכש אותה בשנת 2013 יחד עם קבוצת משקיעים שכללה את חומסקי, ובכך הציל אותה מפירוק. תחת ניהולו, זכתה הפועל ירושלים להצלחות רבות, שבעיקרן שתי אליפויות המדינה – הראשונה בתולדותיה בשנת 2015 והשנייה ביוני 2017. בחמש השנים שעברו מאז רכש את הקבוצה, העפילה הפועל ירושלים בכל שנה לפיינל פור. בנוסף, הגדיל המועדון בצורה משמעותית את מעגל האוהדים והמנויים תוך התבססותו כאחד ממועדוני הספורט המובילים במדינה.

אלון מסר: "זכיתי להגשים חלום ולראות את הקבוצה שאני אוהד מילדותי זוכה פעמיים באליפות המדינה ומצליחה בעקביות תוך שהיא מגיעה בכל שנה לפיינל פור. ראיתי צמיחה עצומה בקהל האוהדים שבחמש השנים האלה התבסס כאחד הקהלים הדומיננטיים באירופה, ויחד שברנו הגמוניה של 50 שנים בארץ. במקביל להצלחתה של הקבוצה, חברת הטכנולוגיה שהקמנו בניו יורק, קומפאס, זכתה להצלחה והכרה בקנה מידה עולמי. לשם השוואה, כשרכשנו את הפועל ירושלים, קומפאס העסיקה כ-30 עובדים לערך. כיום, החברה כוללת מעל ל-5,000 עובדים. כמובן שהנסיבות השתנו בהתאם, כך שבחודשים האחרונים רוב פעילותי הוקדשה לקומפאס ובצורה הדרגתית הצטמצם היקף הפעילות שלי בקבוצת הכדורסל".אלון. תחתיו זכתה הקבוצה בשתי האליפויות היחידות בתולדותיה (עדי אבישי)

חומסקי אמר:"אורי אלון שינה את ה-DNA של הפועל ירושלים והפך אותה לקבוצה ווינרית. הפועל ירושלים הפכה לגורם דומיננטי בכדורסל הישראלי בזכות החזון והיכולות של אורי אלון, כמו גם הניסיון שהוא הביא איתו. היסודות שהוצבו חזקים ויסייעו לנו להמשיך להוביל את הכדורסל הישראלי עוד שנים רבות".

ניר ברקת, ראש העיר ירושלים נפרד: "אורי אלון תרם תרומה אדירה לעיר אשר נהנתה בשנים האחרונות מהצמיחה האדירה של הפועל ירושלים. ניהולו הפך את קבוצת הכדורסל של העיר לקבוצה אלופה שזכתה לתארים רבים בזמן קצר, והישגיה בתקופתו יירשמו בספר ההיסטוריה של הקבוצה והעיר בכלל. אורי, אתה אוהב ירושלים אמיתי, בשם כולנו, תודה לך".

תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
 • ליל
  2
  אמיין
  1
  Live
 • הופנהיים
  1
  באיירן מינכן
  3
  Live
 • סקציה נס ציונה
  2
  הפועל רמת גן
  1
  Live
 • הפועל עפולה
  1
  הפועל בני לוד
  0
  Live
 • מכבי אחי נצרת
  0
  הפועל מרמורק
  2
  Live
 • הפועל ראשון לציון
  4
  הפועל איכסל
  1
  Live
 • הפועל פתח תקווה
  1
  הפועל אשקלון
  1
  Live
 • חטאפה
  4
  אלאבס
  0
  Live
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ