יאניס ספרופולוס: “השיפור יהיה מהיר כשנייצר רצף ניצחונות”

יאניס ספרופולוס
יאניס ספרופולוס | עדי אבישי

מאמנה היווני של מכבי ת"א השיג ניצחון בכורה על ראשל"צ והבהיר: "רוצים שתהיה לנו מנטליות מנצחת, אנחנו מתקדמים ומשתפרים". צביקה שרף הודה: "לונג לא יישאר ככל שידוע לי, איחלנו לוויבר ולרייט שעוזבים בהצלחה"

הופעת הבכורה מוצלחת למאמן יאניס ספרופולוס בליגת העל. היווני עד כה הדריך את מכבי תל אביב בשני משחקי יורוליג ונכנע פעמיים, אבל בזירה המקומית הוא לא התקשה להביס את מכבי ראשון לציון, קבוצתו של צביקה שרף שנמצאת בעיצומו של כאוס בימים האחרונים.

ביום חמישי תארח מכבי תל אביב את באיירן מינכן ביורוליג, בניסיון לנצח בפעם השנייה בלבד אחרי תשעה משחקים, אבל גם יאניס ספרופולוס מבין שזו לא הייתה הכנה מושלמת למשחק הקרב ובא: “זה נכון שזה היה משחק הליגה הראשון שלי ואני מצפה מהשחקנים שייתנו את המקסימום בכל משחק, כי אנחנו מכבי תל אביב ורוצים שתהיה לנו מנטליות מנצחת. עם כל הכבוד ליריבה, עלינו לשחק את המשחק שלנו ולשמור תמיד על קצב גבוה ואינטנסיביות”.

על הגדלת ההפרש ככל שנקפו הדקות: “ככה אנחנו בונים את המשחק שלנו. אלו משחקים שצריך ללמוד מהם, לא רק מאימונים כי גם בקרוב גם תהיה פגרת הנבחרת ואין לנו יותר מדי זמן. אני לא מסתכל על הזמן או על התוצאה, אלא על איך אנחנו משחקים ורוצה שתמיד נשחק טוב ושננצח – ככה אני רוצה שמכבי תל אביב תיראה. בכל יום אנחנו מתקדמים ורוצים להשתפר ממשחק למשחק. אני חושב שהיום, בייחוד במחצית השנייה, היינו מפוקסים ומרוכזים לעשות את הדברים שביקשתי מהם בהגנה ובהתקפה. זו רק ההתחלה וברור שנצטרך זמן, לא יודע כמה, אבל נשתפר מיום ליום. נראה מה יהיה, אבל אני חושב שברגע שנתחיל לנצח משחקים השיפור יהיה מהיר”.

ספרופולוס. דאג ששחקניו ישמרו על קצב גם בגארבז’ טיים (עדי אבישי)


על השיפור של קלויארו תחתיו:
“אני לא רוצה לדבר על שחקנים באופן אישי, אלא על קבוצה. כולם צריכים להיות מוכנים לשחק ולתת את הטוב ביותר. הקבוצה צריכה את כולם וכולם צריכים את הקבוצה”.

אנג’לו קלויארו שסיים כקלע המוביל של קבוצתו עם 15 נקודות הוסיף: “שיחקנו חזק וזו הייתה נקודת המפתח. אנחנו עובדים קשה כדי להמשיך לנצח. אנחנו כולנו רוצים לנצח ואני חושב שהתקדמנו כקבוצה. מה השינוי בשבוע האחרון? מכת הפציעות מאחורינו, אנחנו מתאמנים יחד, לומדים ועובדים קשה כדי להמשיך במגמת השיפור. יש לנו קהל מדהים ולמרות שהתקשינו בתקופה האחרונה זה מטורף שהקהל מאחורינו, הם הכי טובים שיש ומגיע להם שננצח – מקווים שנעשה זאת כבר ביום חמישי”.

מאמן מכבי ראשון לציון צביקה שרף סיפר על מה שכינו שביתה של חלק משחקניו: “אמרתי לשחקנים שהם בצעו במצבנו את המקסימום. איחלנו בהצלחה למרקיז ולוויבר שעוזבים, השתדלנו כל הצדדים להתנהג כמו ג’נטלמנים ואיחלנו להם בהצלחה. אני בן אדם עם רגליים, לב ומוח – וגם אם חושבים שאני עשוי מברזל, אני לא. אנחנו יוצאים כעת לפגרה ונחזור ממנה בחיים. צביקה שרף? כל זמן שאני קובע, אני כאן. קמרון לונג? לי הוא לא העביר מסרים שזה אני או הוא. אם ההנהלה חושבת אחרת, הכוח בידיה. אני המאמן עד שמודיעים לי אחרת. אין לי שום טענות להנהלה ואני חושב שגיבו אותי, עובדה שאני פה והשחקן לא. לונג לא ימשיך עד כמה שאני יודע”.

שרף. מתכוון להישאר מאמן הקבוצה כל עוד זה תלוי בו (עדי אבישי)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי