הנהלת הפועל: "מכבי ת"א היא אלופת העולם בלייצר ספינים"

אוהדי הפועל תל אביב אוהדי הפועל תל אביב | עדי אבישי
בצד האדום של תל אביב טוענים כי היריבה ניפחה את סיפור קריאות הנאצה: "הקללות בטלות בשישים אל מול מפגן אהבה של הקהל. חויית כדורסל משובחת". מנהלת הליגה: "רואים בחומרה את ההתבטאויות הגזעניות"
פרשת הקריאות ושירי הנאצה בדרבי עדיין לא נרגעת. אחרי המכתב החריף ששיגרה הנהלת מכבי תל אביב אתמול (שני), הגיבה מנהלת הליגה להתפתחויות: "אנו רואים בחומרה את עניין ההתבטאויות הגזעניות ואת הקריאות לעבר מאמן הכושר רגב פנאן ויושב ראש מכבי ת"א שמעון מזרחי", כתבו במנהלת, "חבל שמשטרת ישראל שהגיעה למשחק בכוחות מתוגברים לא פעלה בנושא באופן מיידי באולם. הבנו שפנאן פנה למשטרה ואנו מצפים מהמשטרה למצות את הדין בהקדם".

"אנו מגנים את שירי השואה והקללות שמקומם לא במגרשי הכדורסל ומקוים שבית הדין של האיגוד, כאחראי על המשמעת בליגה, יטפל בנושא ביעילות", נכתב בהודעת המנהלת.


בצד של הפועל תל אביב ראו את הדברים בצורה אחרת והגיבו במתקפה כלפי הצהובים: "יש דברים שלא משתנים. יום אחרי שמכבי מפסידה בדרבי היא מייצרת ספין. אפילו הספין לא משתנה".

המפגן של אוהדי הפועל. "אירוע מנופח מעבר לכל פרופורציה" (עדי אבישי)
המפגן של אוהדי הפועל. "אירוע מנופח מעבר לכל פרופורציה" (עדי אבישי)


"הדרבי התל אביבי בו ניצחה הפועל היה חווית כדורסל משובחת. משחק ששווה לקנות עבורו כרטיס. קרב על הפרקט בו קבוצה בה הושקעו 100 מיליון שקל קורסת מול קבוצה שתקציבה 10 מיליון שקלים ו-3000 אדומים ביציעים שדחפו את הקבוצה שלהם במפגן אהבה".

"אכן היו קללות בדרבי", המשיכה הנהלת האדומים, "נשמעו בו למשל הקריאות הפועל 'חיזבאללה'. למעשה, אם להיות מדוייקים יותר, לאחר שצפינו בשמחה בשידור החוזר גילינו את שידענו מראש: הקללות בטלות בשישים אל מול מפגן אהבה ואהדה נפלא של הקהל האדום. אירוע זניח לחלוטין בערב אדיר מנופח מעבר לכל פרופורציה ולא מתוך מטרה למגר אלימות".

"מכבי היא אלופת העולם בלהכיל מקרי אלימות, כשרק לאחרונה בחרו שם להתעלם מתקיפה של שמואל פרנקל על ידי אוהדיהם במהלך משחק", סיימו בהפועל, "לסיכום, ניאלץ להסכים עם דבריו של מאמן מכבי תל אביב בסיום המשחק לפיה מדובר באירוע תרבותי ואמירתו של שחקן מכבי ווילבקין שזו הייתה אווירת המשחק הטובה ביותר שפגש בארץ. כמו שנאמר - פשוט להשתחוות".

בינתיים, באיגוד הכדורסל הוחלט להעמיד לדין את הפועל תל אביב באשמת התנהגות אוהדיה במהלך הדרבי.
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ