שמעון מזרחי: “אם המצב יימשך, לא נופיע למשחקים בדרייב אין”

שמעון מזרחי
שמעון מזרחי | לירון מולדובן

יו"ר מכבי ת"א התייחס במכתב גלוי למנהלת לאירועים בדרבי האחרון: "הגענו למצב המהווה סכנה מוחשית. איננו מוכנים לסכן את שלומנו". התנאים להגעת הקבוצה לדרבי: מחסום בין האוהדים והפסקת המשחק במקרה של אלימות

הרוחות לא נרגעות לאחר האירועים בדרבי בתל אביבי בכדורסל אתמול (ראשון) אחרי ששתי הקבוצות כבר תקפו אחת את השנייה על גבי הרשת והוטלו האשמות כלפי שני הצדדים, יו”ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי בחר לתת את התייחסותו לפרשה ושלח מכתב חריף ליו”ר מנהלת הליגה שמואל פרנקל, יו”ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי וכן לתובע איגוד הכדורסל וליו”ר איגוד השופטים.

“הגיעו מים עד נפש”, כתב מזרחי, “הגענו למצב המהווה סכנה מוחשית. כבר לא פעם נאמר שסופה של אלימות מילולית להגיע לאלימות פיזית. מה שלא מצוין בדוח השופטים, הוא שאוהד הפועל ת”א היכה את פיזיותרפיסט מכבי ת”א אלכסיי פיסמן כשהוא חובט בראשו לאחר רצף קללות ונאצות”.

בשלב הזה הגיע מזרחי לחלק החשוב ביותר במכתבו: “מאליו ברור כי במצב דברים זה לא ניתן יהיה מבחינת מכבי ת”א להמשיך להופיע במשחקים שייערכו בהיכל קבוצת שלמה במצב השורר בו כיום ובהתנהגות אוהדים זו”.

קיין לאחר תקרית היריקה. “לא נסכים שספסל האורחת יהיה חשוף לקהל המקומי” (עדי אבישי)

התנאים שהציב יו”ר הצהובים להמשך ההגעה של קבוצתו לדיירב אין כללו: “שופטי המשחק חייבים להפסיק את המשחק עם כל התוצאות הנובעות בכך במידה שמתבצעת יריקה מצד אוהדי הקבוצה המארחת; לא נסכים שספסל הקבוצה האורחת יהיה חשוף לקהל האוהדים המקומי, וחובה ליצור מגן בצורת סוכך פלסטיק קשיח וכן לשקול פינוי של לפחות חמש השורות הראשונות; ויצירת רשת מגן על היציע המערבי על מנת למנוע זריקת חפצים ולמנוע מאוהדים לבצע פעולות תוקפניות כלפי הקבוצה האורחת ונציגיה”.

“בשום פנים ואופן אין אנו מוכנים לסכן את שלומם של שחקני קבוצתנו וכן את שלום אנשי צוות הקבוצה”, סיים מזרחי, “במידה שהדברים האמורים לעיל לא יתוקנו, קבוצתנו לא תופיע למשחק ו/או תקבל הוראה לרדת משדה המשחק. באנו לתחרות ספורטיבית ולא לזירת התגוששות אלימה”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי