חיים אוחיון יורה: “שמואל פרנקל לא מנהיג. אין דרך ואין שיטה”

שמואל פרנקל
שמואל פרנקל | עדי אבישי

יו"ר גליל/גלבוע התראיין ברדיו 103FM וגינה את החלטתה של המנהלת לשינוי השיטה וביטול הפיינל פור: "היו אנשים בודדים בישיבה והיא הייתה אחת המבישות והאלימות". פרנקל מסר בתגובה: "הייתה ישיבה מצוינת"

היום (שלישי) הודיעה מנהלת הליגה על שינוי שיטת המשחקים במנהלת הליגה לאחר ישיבת דירקטוריון כאשר הוחלט לבטל את הפיינל פור ובמקומו יחזרו סדרות הפלייאוף. מי שלא אהב את ההחלטה הוא יו”ר גבלוע/גליל חיים אוחיון שהתראיין הערב בתוכנית הספורט של רדיו 103FM.

“אני לא מבין את זה, הם נוהגים בחוסר אחריות, אין דרך אין שיטה”. פתח אוחיון את דבריו והוסיף: “היו אנשים בודדים בישיבה ואמרו לי שזו הייתה אחת הישיבות המבישות במנהלת הליגה ואם ככה מתנהלים אמרתי שאני לא יהיה מוכן להיות שותף לקרקס הזה, כל כמה שנים מתווכחים על שיטה, איפה זה קיים הדבר הזה? זה קורה רק בכדורסל”.

התנהלותו של שמואל פרנקל: “שמואל פרנקל הוא לא מנהיג, הוא לא יהיה מנהיג, הוא לא קורא את המפה כמו שצריך, כמעט הליגה התפרקה ומכבי תל אביב כמעט הקימה ליגה נוספת כהתרסה. לא ייתכן שהייתה שביתה וראשי קבוצות היו בעד סגירת הליגה והיום עוד פעם הגיעו להבנות ללא אישור של איגוד השחקנים. יש פה היפוך של היוצרות. אבל לא יכול להיות שהמפעלים האירופיים הפכו לחזות הכל והליגה הישראלית כבר לא קיימת יותר”.

חיים אוחיון מתנגד לשיטה החדשה ותוקף את שמואל פרנקל (האתר הרשמי)

למרות הטענות נגד המנהלת, צריך לעשות שינויים: ” לפני שנה הוצאתי תוכנית עבודה מסודרת ודיברתי על שלושה מרכיבים משמעותיים, לשמר את נושא התחרותיות, הדבר השני צביון ישראלי, אנחנו מאבדים כל זיקה לישראליות. במשחק האחרון שיחק יותם חנוכי שגדל במחלקת הנוער שלנו בגיל 17.5, אבל לא הוא, לא ים מדר ולא דני אבדיה יש סיכוי להצליח בכדורסל הישראלי. הדבר השלישי הוא הנושא של הצד הכלכלי לא ייתכן שחלוקת המשאבים לא מחלוקת בצורה מאוזנת. אני יכול לומר שהיום הייתה אחת הישיבות האלימות והמבישות ביותר”.

פיתוח הכדורסלן הישראלי: “הוא לא מתבייש לומר שזה לא מעניין אותו, אני לא יודע להיות משמעותי יותר בדרך אחרת. המנהלת התנהלה בצורה מאוד אחראית לאורך השנים, גם אם הייתה ביקורת הייתה דרך. אני יכול לומר שאם הייתי בראש איגוד הכדורסל הייתי משנה את החוקים של מנהלת הליגה, אנחנו נתגעגע לחוק הרוסי ולפיינל פור”.

אין שחקנים ישראלים: “הבעיה היא אכן גם באיגוד הכדורסל, הוא חייב לקבוע כללים כדי לשמור על הכדורסל הישראלי. הכל פה עסקנות ברמה הנמוכה ביותר זה מכעיס אותי. לא הייתי מוכן להגיע לישיבה שעתיים וחצי רק כדי להתבזות. ישבו בישיבה חמישה שישה אנשים והם יצביעו מה יהיה. פרנקל בנוסף קיבל ייפוי כח מאילת”.


“לשחקנים כמו דני אבדיה אין סיכוי בכדורסל הישראלי” (עדי אבישי)

כמה הפטור ממס משפיע על המאזן הכלכלי: “הפטור ממס לשחקנים זרים שווה לכלום ושום דבר. אתם מתעסקים בזה יותר מידי. אם הייתי צריך לבחור מקצועית הייתי משחק עם יותר ישראלים”.

ליגה מקצוענית משקיעה בכספי ציבור לא משקיעה בשחקן המקומי: “אנחנו משתלים לייצר שחקנים בתוצרת מקומית, ההבדל ביני לבין קבוצה בעל השקעה פרטית היא יש להן מודל כלכלי עסקי. כשיש משחק לי זה עולה כסף הם מרוויחים בכל משחק. לקבוצה מקומית צריכה להיות כמה שיותר שחקנים מקומיים”

שמוליק פרנקל אמר בתגובה: “היו כמעט כל הדירקטורים והייתה ישיבה מצוינת, חיים אוחיון התנגד חוק הרוסי ומאז שהפסיד הוא רק יוצא נגדי”.

שמואל פרנקל מכחיש את דבריו של חיים אוחיון (דני מרון)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי