מזרחי בראיון: “אנחנו מרוצים מספרופולוס – הוא שולט בחדר ההלבשה”

שמעון מזרחי
שמעון מזרחי | עומרי שטיין

46 אליפויות חגג יושב הראש עם מכבי ת"א, אבל ההדחה המוקדמת מהיורוליג עדיין יושבת לו על הלב: "המטרה תמיד הייתה להגיע כמה שיותר גבוה במפעל הזה. המאמן יצטרך להכין את הקבוצה להשגת המטרות"

זכייתה ה-53 של מכבי תל אביב באליפות המדינה לא הותירה אף אחד אדיש במחנה הצהוב – במיוחד לא את היו”ר המיתולוגי שמעון מזרחי, שבגיל 79 השלים שותפות ב-46 צלחות אליפות. בראיון מיוחד ל”מעריב” נשאל מזרחי האם המטרה היא להגיע ל-50 זכיות אישיות והשיב: “כמה שיותר אליפויות, יהיה מבורך. כל אליפות היא כמו לידה: מתחילים עונה, נכנסים אל הלא נודע, ובסיום זה מאוד מרגש בכל פעם מחדש, בדיוק כמו באליפות הראשונה”.

זה התואר היחיד שבו זכיתם העונה. בגלל זה ההתרגשות?

“לכל עונה האתגרים שלה. זה לא פשוט. אליפות ישראל היא לחם חוקנו. הזכיות בתארים המקומיים היו ונשארו בגדר חשיבות עליונה, ולכן לא בכדי אנחנו שמחים ב-53 תארי אליפות. מדובר בהישג שאין לו אח ורע בכל מועדוני הספורט בעולם”.

ביורוליג נכשלתם, ולא זכיתם גם בגביע המדינה.

“יורוליג זו אחת המשימות שלנו. כשמתחילים עונה אתה יודע בדיוק מה המטרות שאתה רוצה להשיג, אבל לא תמיד מגיעים למקומות האלה. אתה בונה צוות מאמנים ושחקנים שיביאו אותך לשם. המטרה שלנו תמיד הייתה להגיע כמה שיותר גבוה במפעל הזה. נעשה הכל כדי להצליח יותר בעונה הבאה. המאמן שלנו חתום לעוד עונה וזה חלק ממגמת ההמשכיות. עליו מוטלת המשימה להכין את הקבוצה להגשמת המטרות שאנחנו מציבים”.

אחרי האליפות, יאניס ספרופולוס ינסה להגשים את המטרות של מכבי ביורוליג (עדי אבישי)

ההתקשרות עם יאניס ספרופולוס הוכתרה כהצלחה?

“אנחנו מאוד מרוצים מהעבודה שלו. הוא מאמן שמשקיע הרבה מאוד. הוא והעוזרים שלו עושים עבודה טובה, יש להם שליטה על חדר ההלבשה. השחקנים וההנהלה מעריכים את העבודה שלהם, וזה מה שחשוב”.

מה פשר הנוכחות של נבן ספאחיה בגמר? זה הלחיץ אתכם?

“הנוכחות שלו לא הלחיצה אף אחד. הוא הגיע באופן עצמאי וידענו שהוא מגיע. הוא לא היה אורח של גיא גודס ולא של המנהלת. ההתקשרות בין מכבי ת”א לספאחיה הסתיימה באופן מכובד ויפה”.

שיטת הפיינל-פור מיצתה את עצמה?

“מרבית קבוצות ליגת העל חושבות שכבר מזמן היה צריך להנהיג שיטה של סדרות ולא רק ברבע הגמר. העניין בכדורסל מתחיל מרבע הגמר והלאה, עד לגמר. רואים מה קורה עכשיו באירופה, כשקבוצות לא מעטות מתמודדות בסדרות. אני בכלל לא מדבר על ה-NBA, ששם משחקים בשיטה של הטוב משבעה משחקים. לא הגיוני שאתה מתמודד בשלושה סיבובים, מסיים אותם עם שישה הפסדים בלבד, ובסוף מתמודד על התואר במשחק אחד. הדבר הזה חייב לבוא על פתרונו”.

האליפות ה-46 ריגשה אותו כמו הראשונה. מזרחי עם השרה מירי רגב (עדי אבישי)

אז מה יהיה?

“יש החלטה שאם מנהלת הליגה תגיע לסיכום עם ארגון השחקנים עד ה-15 ביולי, אז כבר בעונה הבאה יהיו סדרות. אם לא, זה יקרה בעונה שלאחר מכן”.

הגדלת מספר הקבוצות ביורוליג מ-16 ל-18 יכריח אתכם להרחיב את הסגל?

“הצוות המקצועי ידאג שיהיו שחקנים איכותיים”.

החל מהעונה הבאה כל קבוצה תוכל לשתף בחמישייה ארבעה זרים. זה יבוא על חשבון הישראלים?

“ארבעה זרים לא ישחקו משחקים שלמים. השחקנים שלנו יצטרכו לשחק לעתים שלושה משחקים בשבוע, ואף שחקן לא יכול לשחק בכל משחק 40 דקות. נראה בלא מעט משחקים לפחות שני ישראלים על הפרקט”.

הפציעה שלו לא הייתה בתכניות. ג’רמי פארגו (עדי אבישי)

נשמעו קולות שדני אבדיה או יובל זוסמן יושאלו לקבוצה אחרת.

“לא שמעתי שאין מקום ליובל ולדני באותה קבוצה. אין שום כוונה לוותר על אחד משניהם. לא יודע מהיכן הקולות האלו באים”.

אם כך, מי ישחק בוודאות במכבי ת”א בעונה הבאה?

“סקוטי ווילבקין, ג’ון דיברתולומיאו, ג’ייק כהן, זוסמן ואבדיה. כולם חתומים לעונה הבאה”.

יש כוונה לצרף את אמארה סטודמאייר? דובר על כך?

“לא היה שום דיבור עם אמארה או עליו”.

טעיתם כשהחתמתם את ג’רמי פארגו לעונה נוספת?

“לא הייתה שום טעות עם פארגו. אף אחד לא ידע שייפצע”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי