בני הרצליה תחזור? גלבוע/גליל עשויה לרדת לליגה הלאומית

הפועל גלבוע/גליל
הפועל גלבוע/גליל | דני מרון

למרות שיחות בשבועות האחרונים, הסכם שיתוף הפעולה עם המועצה האזורית גלבוע טרם נחתם ובמועדון מודאגים מההשלכות: "אם לא מסתדר להם להמשיך בשותפות, אין טעם". הקבוצה עברה מהפכה במהלך הקיץ, מה צופן העתיד?

בני הרצליה בכוננות: הסכם שיתוף הפעולה בין הפועל גלבוע/גליל לבין המועצה האזורית גלבוע, שתמכה עד כה בקבוצה ב-3 מיליון שקלים בשנה, טרם נחתם, ובעלי הקבוצה מהגלבוע חיים אוחיון מודאג.

“למועצה יש קושי אמיתי להמשיך בשותפות. יש ניסיונות לגייס את סכום התמיכה אך אם לא יצליחו לגייס את הסכום הדרוש, השותפות תתפרק והמשמעות היא שגלבוע/גליל תשחק בליגה השנייה או שלא תהיה קבוצה בכלל”, אמר אוחיון, הבעלים של הקבוצה והאיש הממן אותה יחד עם המועצה.

אם גלבוע תוותר על מקומה בליגת העל, מי שעשויה ליהנות מכך היא בני הרצליה שירדה לליגה. על על פי תקנון האיגוד, במקרה של פרידה של קבוצה מליגת העל בגלל סיבות כלכליות או אחרות, מי שתמלא את מקומה תהיה היורדת ולא הקבוצה שסיימה במקום השני. אגב, הקבוצה שסיימה בעונה שעברה במקום השני בליגה הלאומית בתום סדרת משחקי גמר סל מרתקים שנמשכו חמישה משחקים היא הפועל גליל עליון, על שמה נבנתה לפני 11 שנה גלבוע גליל.

חיים אוחיון. “הפועל גלבוע עלולה גם לא לשחק בכלל” (האתר הרשמי)

אוחיון ציין כי בימים הקרובים תיפול החלטה סופית בנושא: “אני פה בשביל מה שהמועצה רוצה ומה שהאזור רוצה ואם לא מסתדר להם להמשיך בשותפות מסיבות אמיתיות אז אין טעם להמשיך”.

דבריו של אוחיון לא נאמרו כדי להלחיץ אף אחד. האיש שהחזיק את הקבוצה על כתפיו למעלה מעשור מודע לכך שסכנה קיומית גדולה מרחפת מעל ראשה של הקבוצה.

בגלבוע/גליל קיוו כי המועצה האיזורית תמשיך בתמיכה. בקבוצה שזכתה בעונת 2009/10 באליפות נפרדו מהמאמן אריאל בית הלחמי ומכוכב הקבוצה חואקין שוכמן שחתמו בהפועל ת”א. הם החתימו זרים – ג’סטין טילמן וג’ארמר גאלי – וישראלים צעירים – גיל בני, עמית גרשון ועידו פליישר. בקבוצה חתומים הצעירים המוכשרים יותם חנוכי מכוכבי העתודה אלופת אירופה, ונתנאל ארצי, שחקן סגל נבחרת הבוגרים של ישראל. המאמן ליאור ליובין התמנה למחליפו של בית הלחמי.

ליאור ליובין. באיזו ליגה יאמן בעונה הקרובה? (עדי אבישי)
ליאור ליובין. באיזו ליגה יאמן בעונה הקרובה? (עדי אבישי)

לאחרונה נראה היה ונראה כי בקבוצה מהגלבוע משדרים עסקים כרגיל, אך בפועל מזה כשלושה שבועות מתנהלים בין הצדדים שיחות שלא צלחו. הזמן דוחק ובקבוצה מתחילים לאבד סבלנות. במועצה מנסים למצוא פתרון, אך נכון לעכשיו הקבוצה שהפכה בשנים האחרונות לסמל של ישראליות והעניקה במה ללא מעט שחקנים צעירים ומוכשרים עלולה לשלם את המחיר ולהיפרד מהבמה המרכזית לאחר 11 שנה, כשהתאחדה בזמנו עם גליל עליון (שגם היא זכתה באליפות עונת 1992/93, כשפיני גרשון אימן אותנה,) והפכה לגלבוע גליל.

מהמועצה האזורית גלבוע נמסר בתגובה: “מאז שנת 2012 המועצה במצב גרעוני, ולמרות זאת עמדה במחויבותה והעבירה, מידי שנה, סכום של כ-3 מיליון שקלים , המהווים כ-40% מתקציב הקבוצה. אם זאת, ומאז שנת 2012 נמצאת המועצה בתכנית התייעלות חריפה, כולל חשב שנטלה בעצמה בעבר. את המצב הכלכלי החמור “ירשה” המועצה הנוכחית, כשהיא במצב של קרוב ל- 200 מיליון שח’ חובות, שכוללים גרעון מצטבר, הלוואות והתחייבויות, ועוד כ- 40 מיליון שח צ’קים ללא כיסוי בחוץ”. 

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי