עומרי כספי בראיון ראשון: “התגעגעתי לריח של ההיכל ביד אליהו”

עומרי כספי
עומרי כספי | מכבי תל אביב, האתר הרשמי

עשור אחרי שעזב את מכבי תל אביב, הישראלי הראשון בליגת ה-NBA חזר למדים הצהובים וסיפר לאתר הרשמי של המועדון: "יש ביד אליהו את הצליל הכי משונה ומיוחד בעולם". וגם: מדוע בחר את הספרה 7 והמטרות לעונה

שעה קלה לאחר שחתם רשמית לשלוש השנים הבאות במכבי תל אביב ואחרי שמסר הצהרה קצרה עם חתימתו, התראיין עומרי כספי לאתר הרשמי של המועדון וסיפר לראשונה על ההחלטה לשוב לישראל אחרי עשור בליגת ה-NBA, סיפר גם על הבחירה בספרה החדשה על חולצתו ועל הגעגוע העז לישראל ולמדים הצהובים.

“האמת שאני מאוד מתרגש, לא האמנתי שאתרגש ככה”, אמר כספי בתחילת הראיון לאתר הרשמי של המועדון, “אגיד את זה באמת מהלב: אני חוזר הביתה, אני חוזר למכבי תל אביב. אני חוזר לבית שבו גדלתי ולמדתי מה זה לשחק כדורסל באולם הזה פה למעלה. הגעתי לפה בגיל 13 בפעם הראשונה. אני גאה ומתרגש כבר ללבוש את הגופיה של מכבי עם מגן הדוד מאחורה. זו זכות מאוד גדולה. זה המקום שבעצם לימד אותי מה זו ווינריות, מה זו שאיפה וחתירה לניצחון בכל הזדמנות. מכבי החתימה היום לא רק שחקן, החתימה אוהד. אני חוזר הביתה”.

כספי בחר לשחק עם הגופיה מספר 7, אחרי שבעבר לבש את המספר 13 וב-NBA בחר את המספר 18, והסביר: “זה משהו שמלווה אותי בשנתיים האחרונות, לנסות להגיע למספר 7. הבת שלי נולדה ב-7.7.2017, חיפשתי את ההזדמנות להגיע למספר 7 וברוך השם זה יצא”.

כספי מציג את הגופיה עם הספרה החדשה (מכבי תל אביב, האתר הרשמי)

אם הוא האמין שיחזור הקיץ לישראל: “זה הזמן להוקיר תודה למכבי שחיכו עד אמצע אוגוסט, עד הרגע שבו קיבלנו את ההחלטה שחוזרים לשחק בארץ. זה לא דבר של מה בכך. זה מראה הרבה על האופי של המערכת ואני שמח להצטרף”.

למה הוא הכי התגעגע: “הכי התגעגעתי לריח של ההיכל. לעליה הזאת לפרקט. יש אווירה מיוחדת באולם הזה שאין באף מקום אחר בעולם. להרגשה, לתמיכה של האוהדים, לאהבה של הבית – זה משהו שהיה לי מאוד חסר. בכל מקום בו שיחקתי אתה מקפיץ את הכדור על הפרקט והצליל הוא שונה. הצליל הכי שונה בעולם והכי מיוחד בעולם הוא פה ביד אליהו, עם ההד והאנרגיה של האולם”.

המטרות לעונה: “קודם כל, אני שחקן קבוצתי, תמיד הייתי ותמיד אהיה. אני בא להשתלב במערכת בצורה הכי נכונה והכי בריאה שיש. המטרות של מכבי תמיד היו ותמיד יהיו לנצח ולהוביל בכל מסגרת שבה יתמודדו וישחקו. המטרות לעולם לא ישתנו ואני שמח לחזור לווינריות הזאת. זה משהו שגדלתי עלי. אני חושב שהדבר הכי מיוחד במכבי זה השאיפה והחתירה לניצחון בכל הזדמנות ולשם אנחנו מקווים”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי