דריקס: “קשה לדאוג שהקהל יגיע כשהקבוצה לא מצליחה”

אלי דריקס, דני אבדיה, טיילר דורסי, שמעון מזרחי, טאריק בלאק
אלי דריקס, דני אבדיה, טיילר דורסי, שמעון מזרחי, טאריק בלאק | אור גפן

מנכ"ל מכבי ת"א נימק את ההחלטה לעזוב את התפקיד בראיון ל-103fm ודיבר גם על עתידו ("כל שנה פנו אליי עם הצעות לתפקידים אחרים"), היחסים עם דיוויד פדרמן ("כמו אבא בשבילי") והחתמת כספי (החזירה תקווה לקהל")

אחרי שמכבי תל אביב הודיעה היום (שלישי) על עזיבתו של אלי דריקס לאחר 13 שנים במועדון, מנכ”ל הצהובים התראיין ל-103fm והסביר את המניעים להחלטתו ואת תכניותיו להמשך.

תחילה, דריקס סיפר למה הוא עוזב: “התפקיד שוחק, זו עבודה קשה ומתישה, גם פיזית וגם נפשית. בשנים האחרונות הקבוצה דעכה מבחינה מקצועית ולכן הנטל שבמשימה לדאוג שהקהל ימשיך להגיע להיכל היה כבד. כבר לפני שנה ביקשתי לעזוב ונעניתי בשלילה, כעת הגיע הזמן. בעוד חודש אהיה בן 55 ואני כבר כמה שנים אומר שאין מצב שאהיה במכבי עד הפנסיה. צריך אתגר חדש בחיים, קצת מנוחה לי ולמשפחה. בעבודה הזו אין יום ואין לילה”.

החלל שהוא מותיר במערכת: “מדי שנה אני מציג בחודש אפריל את תקציב העונה שלאחר מכן ואת היעדים שצריך לעמוד בהם. לפני שבוע הודעתי שיעדי ההכנסות שהוצבו באפריל האחרון, הושגו למעשה כבר עכשיו. אני משמש כמנכ”ל, אבל בדרך כלל תמיד יש מתחתיך גורם משני שדואג למכירות. ב-13 שנה האחרונות רק אני הייתי אחראי לזה וזה מלחיץ, כי כשאין הצלחות, כמו שקרה בשנים האחרונות, קשה לשכנע את נותני החסות להמשיך להשקיע וזה לחץ קשה. אני חושב שעמדתי במשימות בתקופה שלי במועדון”.

אלי דריקס עם יו”ר מכבי ת”א שמעון מזרחי והמאמן יאניס ספרופולוס. (אור גפן)

האם כבר חשב על כיוון להמשך: “לאורך כל התקופה שלי במכבי, בכל שנה פנו אליי לפחות פעם או פעמיים בהצעות לתפקידים אחרים. גם כשהייתי בכדורגל. ברור שיש מחשבות ויש פניות, אבל רק עכשיו יהיה לי זמן לבחון הכל. רוב העבודה שלי היא מול אנשי עסקים מהבכירים במדינה, אני מחובר לעולם הביזנס וכל האפשרויות פתוחות ויש לי גם יכולות”.

איך דיוויד פדרמן, שהביא אותו מהכדורגל ב-2006, נותן לו ללכת: “אני מכיר את דיוויד עוד מאז שהייתי שחקן. אבא שלי נפטר לפני שנתיים, אבל דיוויד הוא כמו אבא בשבילי וכמובן שגם שמעון (מזרחי) ואודי (רקנאטי). אני בטוח שדיוויד מבין אותי. צריך גם לשאול אותו, אבל שני הצדדים צריכים רענון לפעמים”.

החתמת עומרי כספי: “למרות שהמועדון כבר בסולד-אאוט מבחינת מנויים ויישארו רק אלף כרטיסים למכירה בכל משחק, גם בלי כספי היינו מוכרים את כל המנויים. עומרי מאוד חשוב למכבי הן מקצועית והן תדמיתית. אנשי המכירות יכולים להעיד שהם הרגישו את כעס האוהדים בשיחות חידוש המנויים. השנה, החזרה של כספי והנוכחות של יאניס (ספרופולוס) החזירה להם את האמונה והקלה עלינו את העבודה. המועדון עשה צעד קדימה מהבחינה הזו”.

את רוב הספונסרים הוא השיג מהיכרות אישית. איך מכבי תפצה על זה?

“אף אחד לא מחלק כסף על בסיס אישי. כשאלי דריקס מרים טלפון ומבקש פגישה, ב-99 אחוז מהמקרים הוא מקבל אותה, אבל אחר כך צריך גם לדעת למכור. אף אחד לא נותן לי כסף על בסיס הפרצוף שלי, אלא רק כי הוא מאמין שאני יכול לקדם את האינטרס האישי שלו”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי