בית הלחמי: “הייתי זקוק למעט מנוחה, מקווה שתהיה קצרה”

אריאל בית הלחמי
אריאל בית הלחמי | דני מרון

המאמן שעזב את נבחרת העתודה הסביר את ההחלטה ביום המדיה של הפועל ת"א. המטרות באדומים: "צריכים לשלב בין שאיפות המועדון לקידום צעירים. אחת השאיפות היא שמדר יהיה שחקן מוביל". הקפטן החדש גינת: "בשל להוביל"

הפועל תל אביב ערכה היום (רביעי) את ה”מדיה דיי” המסורתי לכבוד פתיחת העונה ובו המאמן אריאל בית הלחמי, שחתם הקיץ במועדון האדום והודיע היום על פרישתו מתפקיד המאמן של נבחרת העתודה, הסביר את ההחלטה וסיפק את רשמיו הראשונים מהקבוצה הנבנית בצד האדום של תל אביב. גם הקפטן תומר גינת חלק את תחושותיו לקראת העונה החדשה, כמו גם חואקין שוכמן ואחד הזרים החדשים בקבוצה, דסי רודריגס.

תחילה, בית הלחמי נימק את ההחלטה לעזוב את העתודה: “ברמה האישית אני קצת זקוק לחופש, גם לפני השנתיים עם העתודה הייתי עם הנבחרת האולימפית, אני מרגיש צורך במנוחה מהנבחרות, אבל מקווה שפסק הזמן הזה יהיה קצר”.

מדוע נשאר שנה נוספת למרות שרצה לעזוב בקיץ הקודם: “היו התלבטויות, כמו בכל דבר בחיים. אבל אמרתי שאין סיכוי שאחרי הזכייה הראשונה, אברח מהפעם השנייה. לקחתי סיכון יחסי, לאור אירוח האליפות בארץ. עמדנו במשימה הזו בצורה יפה. ההחלטה להפסיק היא אישית, בלי קשר להישגים”.

“עמדנו במשימה בצורה יפה” (דני מרון)

התחלה חדשה בהפועל ת”א: “אני מאוד נרגש להגיע לפה, בכל פעם שאני נכנס לאולם הזה אני נזכר בקיץ האחרון, עכשיו במקום כחול-לבן הוא יהיה מלא בקהל אדום. עבדנו קשה בקיץ כדי להביא את השחקנים הנכונים, כמובן שאנחנו בתחילת הדרך וקשה לדעת אם נהיה טובים, אבל אנחנו עובדים על הכימיה והסגנון שלנו ולאט לאט נשתפר”.

רשמים מהקבוצה שבנה: “קודם כל הסגל הישראלי מצוין, יש לנו את הישראלי הכי טוב בליגה לדעתי – תומר גינת. הצוות סביבו הוא אחלה. גם הזרים שחקנים טובים, לחלקם זו הפעם הראשונה מחוץ לארצות הברית אז יקח להם קצת זמן. אבל מי שראה אותנו הבין שהם מחוברים, מחויבים ומביאים את האנרגיות שאנחנו מצפים”.

מלקולם גריפין כמנהיג: “הוא אמר להיות זר מוביל בקו האחורי, אבל יש הרבה שחקנים עם אופי. גם גינת, שוכמן וטרידוול שהובילו קבוצות. יהיו הרבה מנהיגים”.

מטרות: “עדיין מוקדם לדבר על זה, אבל ברור שמועדון בסדר הגודל זה תמיד שואף למעלה. קודם כל אנחנו צריכים לגבש את הזהות שלנו, לשחק הכי טוב שאנחנו יכולים ביחס לכישרון שלנו. ברגע שנעשה את זה, יחד עם הקהל שיש לנו, נוכל להצליח”.

גינת. “יש לנו את הישראלי הכי טוב בליגה לדעתי” (דני מרון)

קו קדמי דל: “הדרך שבה בנינו את הקבוצה, בהתאם לתקציב כמובן, אילצה אותנו לעשות ויתורים. על פניו נראה שחסר לנו קצת גודל בקו הקדמי, אבל מצד שני יש לנו גבוהים טובים והעומק יהיה בשחקני החוץ”.

מה יותר חשוב לו – לקדם צעירים או להתחרות על תארים: “גם וגם. שחקן כמו ים, שגדל פה, גם בריסקר, שוכמן ותומר שאנחנו שוכחים שהוא צעיר, אנחנו צריכים למצוא את הדרך לשלב בין שאיפות הקהל והמועדון לקידום הישראלים הצעירים. אין ספק שחלק מהשאיפות הן שים מדר יהפוך להיות שחקן מוביל והוא בכיוון הנכון”.

הרבה שחקנים הגיעו מהליגה השנייה ואחרים התחילו את דרכם בה. תהיה מנטליות של אנדרדוג? “אנחנו שואפים גבוה, אני לא מתחבא מפני זה. מועדון עם מסורת וקהל שכאלה, לא חשוב מה התקציב או מי המאמן, תמיד ישאף למעלה. מייקל בריסקר הגיע לשלב בקריירה שהוא חייב לעשות קפיצה, אייזאה לא כשיר במאה אחוז אבל הוא יכול להשתלב בליגה הראשונה”.


“מדמיין כבר את הקהל של הפועל תל אביב” (עדי אבישי)

הקפטן תומר גינת מסתגל לתפקיד המנהיג בעידן שאחרי סמלים כמו מתן נאור ורביב לימונד: “אני בשל להוביל, השנים האחרונות לימדו אותי הרבה על המועדון. כיף להיות קפטן של הפועל תל אביב, יש לנו שחקנים מצוינים ואנשים מצוינים וזה המפתח להצלחה”.

העבודה עם בית הלחמי: “כיף גדול, אני מאוד אוהב את אריאל. התחברנו מאוד מאז שהייתי איתו בנבחרת האולימפית לפני שנתיים, אני בטוח שהשילוב בינו לבין הפועל תל אביב יצליח”.

הקפטן הוא אחד מאלו שהתחילו את הקריירה בליגה הלאומית, אך הוא טוען שהקבוצה לא מרגישה אנדרדוג: “אני לא חושב שאנחנו צריכים לבוא מלמטה. זה שהרבה שחקנים באים מהליגה השנייה אומר שכולם רעבים, נחושים להצליח ורוצים לטרוף את המגרש כל ערב מחדש. יש לנו מה שצריך בשביל להצליח העונה, מקווה שנצליח להתחבר ולהיות קבוצת כדורסל מנצחת”.

“מקווים שנצליח להתחבר ולהיות קבוצה מנצחת” (עדי אבישי)

DNA ישראלי: “חשוב שיש ישראלים צעירים בהפועל תל אביב. זו קבוצה שקידמה המון ישראלים לאורך שנותיה, אם זה אותי, את תמיר בלאט, את בר טימור. הרבה שחקנים קיבלו את ההזדמנות הראשונה שלהם כאן. אני חושב ששחקנים כמו חואקין, מייקל, הניסיון של אלישי כדיר וכמובן ים שלא צריך לדבר על הכישרון שלו, יכולים להצליח וזה טוב שהם כאן”.

שואפים להתחרות על תארים? “אחרי השנים האחרונות, הפועל תל אביב צריכה ללכת משחק אחרי משחק. המטרה כרגע היא לנצח את חולון וירושלים במחזורים הראשונים. ברגע שנגיע לכל משחק כאילו הוא האחרון של העונה, נוכל לדבר על מטרות. אנחנו צריכים לעבוד קשה ולדאוג שיש לנו כיף ושנשחק כדורסל חיובי”.

דחה אופציה לצאת לאירופה: “היו כל מיני אופציות, הרגשתי שאף אחת מהן לא מספיק טובה כדי שאעזוב את הפועל תל אביב, הן מקצועית והן כלכלית. ויחד עם זאת הרגשתי גם שאני רוצה וצריך להצליח פה. אני שלם עם ההחלטה ואני מקווה שנצליח להגיע לאן שאנחנו שואפים”.

“אף אחת מההצעות לא היו טובות מספיק כדי שאעזוב את הפועל ת”א” (עדי אבישי)

שנה האחרונה בחוזה. מה יהיה אחרי? “אי אפשר לדעת, כרגע צריך להתעסק בכדורסל, לעבוד קשה, לחבר את החבר’ה כאן, נגיע לקיץ ונראה מה קורה”.

חואקין שוכמן סיפר על ההתאקלמות בביתו החדש: “הייתי בטוח שיקח לי יותר זמן להסתגל, אבל בכל יום שלי כאן אני נהנה יותר ומרגיש בבית”.

בית הלחמי וחשיבות הנוכחות שלו בהחלטה לחתום באדום: “בפן החברתי זה לא רק אריאל אלא גם תומר, ים ואלישי שאני מכיר אותם מלפני. מקצועית אני מכיר את השיטה, כך שיותר קל לי ואני יכול לעזור לחבר’ה כאן להתאקלם. שמח שיש לי את המעמד והיכולת להסתגל בדרך הזו”.

היכרות עם גינת: “גדלנו ביחד בנהריה. תמיד היינו בקשר וזו הגשמת חלום לשחק יחד במועדון כזה. מקווה שנביא הצלחות למועדון ולקהל כאן. איזה טיפים הוא נתן לי? הוא הראשון שאמר לי שאני צריך אופניים בתל אביב. הוא הכין אותי להתנהלות של המועדון ושל הקהל, הכיר לי את האנשים כאן וכל יום אני לומד ממנו משהו חדש”.

שוכמן. “מקווה שנביא הצלחות למועדון ולקהל” (אודי ציטיאט)

הקהל: “אתמול שיחקתי כאן לראשונה בבית, זה גרם לי לחכות לטעימה הבאה ולראות את האולם מלא ולשיר יחד עם הקהל. בשביל זה אני משחק כדורסל”.

העתיד שלו באדום: “חתמתי לשנתיים עם אופציה לשנה שלישית ואני מקווה לעשות דרך ארוכה עם המועדון. לא יודע אם אהפוך כאן לסמל, אני מקווה לעמוד בציפיות”.

היריבות עם מכבי: “לא הייתי צריך שיסבירו לי אותה, אפשר להבין מההיסטוריה וממה שרואים במסכי הטלוויזיה. אני מחכה כבר למפגשים איתם. אני בטוח שאם ננצח אותם לעיני אולם מלא בקהל שלנו זו תהיה הרגשה אדירה, אנחנו עובדים קשה כדי להשיג את זה”.

חזרה לנבחרת דרך הפועל ת”א: “תמיד אמרתי שאני רוצה להיות שחקן משפיע ומשמעותי בנבחרת. מקווה שתיפתח לי הדלת לשם באמצעות הישגים גדולים בקבוצה, אבל כרגע אני מתרכז בהפועל ומעדיף לשמור על סבלנות”.

“מחכה כבר למפגשים נגד מכבי תל אביב” (עדי אבישי)

לבסוף, הפורוורד החדש של הפועלים דסי רודריגס, אמר: “מרגיש נהדר להיות כאן, לא ידעתי למה לצפות והייתי מתוח, עד שראיתי את האנשים, האוהדים והשחקנים כאן שעזרו לי להתאקלם”

ישראל היא התחנה הראשונה של רודריגס מחוץ לאמריקה ולפני שנחת בארץ הוא השתתף בליגת הקיץ של ה-NBA יחד עם לוס אנג’לס קליפרס: “המטרה העיקרית שלי היא להגיע ל-NBA ורציתי לתת לעצמי הזדמנות. למדתי המון משחקנים מנוסים יותר ואז קיבלתי הזדמנות לבוא לכאן ולצבור ניסיון, לשחק טוב ומי יודע, אולי אמצא את עצמי שם בסופו של דבר”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי