“אם הליגה לא תחזור, אני חושב שאנחנו צריכים להישאר”

צוף בן משה
צוף בן משה | לירון מולדובן

בראיון שהעניק לאיגוד הכדורסל, צוף בן משה הסביר מדוע מכבי אשדוד לא צריכה לרדת ליגה: "היה לנו סיכוי תאורטי". וגם: כמה זה מתסכל לעצור את החיים ואיך הוא מסכם את העונה

אחרי מספר שנים במועדון בו גדל, הפועל ת”א, צוף בן משה יצא לפני שנתיים לחוות מקומות אחרים ונחת בקיץ האחרון באשדוד. למרות העונה הלא טובה של הקבוצה שהיתה בדרך לירידת ליגה ולפחות כרגע ניצלה בעקבות משבר הקורונה, בן משה עשה קפיצת מדרגה ונתן עונה אישית טובה.

בראיון שהעניק לאיגוד הכדורסל, בן משה סיפר: “האמת היא ששלומי מעולה, אני משתדל לשמור על אופטימיות כמה שאפשר ומאמין שהמצב ישתפר בקרוב. למזלי יש קרוב לאיפה שאני גר מקום שאני יכול לעבוד כמו שצריך מבחינה גופנית ולהתחזק בתקופה הזאת”

כמה זה מתסכל לעצור את החיים ככה? במיוחד כשבליגה עדיין היה לכם צ’אנס לשרוד?
“זה מאוד מתסכל שהכל נעצר ברגע ושאין באמת ודאות למה הולך להיות ומתי יחזירו את הכל אבל אני באמת משתדל לא לחשוב על זה יותר מידי, הכי חשוב שכולם ישארו בריאים וישמרו על עצמם”.

האם אתה חושב שהליגה תחזור העונה, ואם לא, האם אתה חושב שאתם צריכים לרדת או להישאר בליגה?
“אני יכול רק לקוות שהליגה תחזור כי אני חושב שאין משהו שהשחקנים רוצים יותר מלחזור לשחק. אם הליגה לא תחזור אני בהחלט חושב שאנחנו צריכים להישאר כי בכל זאת היה לנו סיכוי תאורטי להישאר”.

איך אתה מסכם עד עכשיו את העונה הראשונה באשדוד, קבוצתית ואישית?
“העונה שלנו מבחינה קבוצתית הייתה לא מאוד טובה. אני חושב שיכולנו לעשות יותר ממה שהספקנו לעשות, היו לנו שחקנים טובים שמסיבה מסוימת זה לא הצליח לבוא לידי ביטוי בניצחונות. מבחינה אישית אני מרגיש שעשיתי קפיצה קדימה אבל כמובן שאני מרגיש שיכולתי לעשות יותר ולעזור לקבוצה להגיע למקום יותר טוב מאיפה שהיא הייתה”.


בתור שחקן ישראלי צעיר, האם אתה חושב שיש עתיד ורוד לנבחרת והאם אתה רואה את עצמך חלק מהנבחרת בעתיד?

“לדעתי יש עתיד ורוד מאוד לנבחרת, יש שחקנים מאוד טובים ומוכשרים שיביאו הרבה כבוד למדינה. אני מאוד מקווה שאצליח להגיע לבמה הזאת, אין ספק שזה חלום ולשחק בנבחרת זה כבוד יותר מכל דבר אחר”.

מה המטרות האישיות והקבוצתיות שלך בעתיד?
“המטרות שלי זה להגיע בסופו של דבר לשחק ברמות הכי גבוהות שאני מסוגל ובאמת להרגיש שמיציתי את מה שאני מסוגל. ומבחינה קבוצתית זה באמת להגיע לשלבים הכי גבוהים”.

תן שם של שחקן ישראלי אחד, עבר או הווה, שהיה בשבילך דמות לחיקוי ומקור השראה, ולמה?
“השחקן שלדעתי השפיע עליי המון זה רביב לימונד. כשאני הייתי שחקן צעיר בהפועל שרק עלה מהנוער זאת הייתה חוויה להתאמן איתו ומולו, למדתי ממנו הרבה דברים שעוזרים לי היום להיות שחקן יותר טוב”.

מה אתה יכול להגיד לכל מי שנמצא בבית וחסר לו הספורט?
“אני חושב שהדרך הכי טובה זה באמת לעשות כרגע ספורט שמותר לפי ההנחיות. לנצל את הזמן להתקרב למשפחה ולחברים. ונקווה שהכל יחזור לקדמותו כמה שיותר מהר”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי