מכבי תל אביב בצרות: חשש אמיתי לגבי עתיד המועדון

שמעון מזרחי
שמעון מזרחי | אודי ציטיאט, ולנסיה

הפגיעה הכלכלית כל כך קשה (כ-20 מיליון ש"ח), שהצהובים עלולים שלא לפתוח את עונת 2020/21. במועדון הסבירו: ללא רשת ביטחון של כמה עשרות מיליונים, הקבוצה לא תמשיך את פעילותה. ווילבקין יעזוב?

מגפת הקורונה פגעה בכל ענפי הספורט, אך נדמה כי הפגיעה בקבוצות הגדולות שתקציבן בנוי על הכנסות ממנויים, אנושה ביותר. 

במכבי תל אביב

הפגיעה צפויה להיות כל כך קשה, שהיא עלולה לגרום למועדון הוותיק שלא לפתוח את העונה הבאה לא רק בזירה המקומית, אלא גם ביורוליג שהוא הלחם והחמאה.

התקציב של מכבי תל אביב מוערך ב-90 מיליון שקל ובנוי כך: כ-40 מיליון ש”ח מכרטיסים ומנויים, 25 מיליון ש”ח מזכויות שידור על משחקי היורוליג (יצטרכו להחזיר כשבעה מיליון ש”ח אם העונה לא תחודש) וספונסרים אשר מכניסים למועדון כ-20 מיליון ש”ח מידי עונה ועתידם אינו ברור. הסכום שנותר נכנס ממענקים, ממנהלת הליגה וממכירת מוצרים.

 הצהובים אמנם הצליחו לחסוך כעשרה מיליון ש”ח מקיצוץ בשכר השחקנים, אולם הנזק עדיין כבד מאוד.

זו גם ככל הנראה הסיבה למבול הידיעות שצצו לאחרונה על רצון של קבוצות יורוליג לצרף את סקוטי ווילקבין, אשר חתום לשלוש עונות על חוזה הקרוב לחמישה מליון דולר. במכבי תל אביב אומרים שללא רשת ביטחון של כמה עשרות מיליונים, הקבוצה תפסיק לפעול.

בתוך כך, מוקדם יותר היום (חמישי)

 הודיעה מכבי תל אביב כי הוחלט לא לממש את האופציה על ג’יילן ריינולד. המשמעות היא שהסנטר, שהצטרף לקבוצה במהלך חודש דצמבר האחרון, סיים את דרכו באלופת ישראל והפך לשחקן חופשי.

מכבי תל אביב לא תוכל לעמוד בחוזהו? סקוטי ווילבקין (דני מרון)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי