קניסטר בר דוד: “לא ייתכן שההפליה תימשך – מדובר בסכומים זעומים ביחס לגברים”

מירי רגב, הילה קניסטר בר דוד
מירי רגב, הילה קניסטר בר דוד | באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל

יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל פנתה למשרד התרבות והספורט, שטען כי החלטה לעכב את תקציבי ספורט הנשים התקבלה על רקע עתירה לבג"צ שהגישו קבוצות כדורגל הנשים

יו”ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, הילה קניסטר בר דוד, פנתה היום (שני) למשרד התרבות בדרישה להעביר את תקציבי הקבוצות המעוכבים על ידי משרד התרבות והספורט מאז פרץ משבר הקורונה. מדובר ב-300,000 ש”ח לכל קבוצה, סכום אשר אותו התחייב משרד התרבות והספורט להעביר לקבוצות הנשים בליגות הבכירות בעקבות עתירה שהגישה בעבר המנהלת לבג”צ בטענה להפליה מגדרית.

קניסטר בר דוד, יו”ר המנהלת, אמרה: “לא ייתכן שההפליה תימשך – מדובר בסכומים זעומים ביחס לתקציבים שהועברו לקבוצות הגברים. הקבוצות ספגו נזקים קשם בעקבות משבר הקורונה והפסקת פעילות הליגה ועיכוב נוסף בהעברת הכספים יגרום נזק בלתי הפיך לקבוצות אשר גם ככה מצויות במשבר תקציבי חסר תקדים”.

בימים האחרונים, העביר משרד התרבות והספורט 40% מהתמיכה השנתית לענפים השונים, אבל דווקא את התמיכה לקבוצות ליגות הנשים, מעכב המשרד בטענה שיש להמתין להכרעת בג”צ בעתירה שהגישו קבוצות ליגת העל לנשים בכדורגל בטענה להפליה ביחס לתקציבים המועברים לקבוצות הגברים.

החלטה זו של משרד התרבות והספורט מנוגדת לעמדת היועץ המשפטי של מנהלת ליגת העל, עו”ד אורי כהנא, המייצג גם את קבוצות כדורגל הנשים בבג”צ, אשר הבהיר כי “אין כל מניעה משפטית או החלטה שיפוטית כלשהי, המונעים את העברת המקדמות בשיעור 40% (ואף יותר) לקבוצות הנשים. להפך, בג”צ המליץ למשרד התרבות והספורט לחזור בו ולתקצב באופן שוויוני את ענפי הנשים”.


קניסטר בר דוד (איגוד הכדורסל)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי