שר הפנים העניק אזרחות לסנדי כהן: “הביע את רצונו לשרת בצה”ל”

סנדי כהן
סנדי כהן | מכבי תל אביב

מכבי תל אביב תוכל לרשום את השחקן לליגת העל שתתחדש ב-20.6, אחרי שאריה דרעי קיבל את ההמלצות השונות לפיהן מדובר בשחקן ש"גאה בשורשיו, קשור ליהדות ותורם לכדורסל הישראלי"

עכשיו זה רשמי: שר הפנים, אריה דרעי, החליט הבוקר (יום רביעי) להעניק אזרחות ישראלית לשחקן הכדורסל של מכבי תל אביב, סנדי כהן. השר דרעי קיבל המלצות להעניק לשחקן אזרחות ישראלית, מהסוכנות היהודית ומשרת התרבות והספורט היוצאת, ח”כ מירי רגב.

כהן בן ה-24, שהגיע העונה למכבי תל אביב, לא שותף בליגת העל מכיוון שבקבוצה חיכו לאזרחותו, אך ביורוליג רשם 11 הופעות וממוצעיו הם 1.2 נקודות ב-4.4 דקות. משחק השיא שלו היה מול חימקי מוסקבה, אז שותף ל-12 דקות לאור מכת פציעות קשה ממנה סבלה הקבוצה. כעת הוא יירשם לליגת העל ויצטרף לסגל הקבוצה עם חידוש המשחקים ב-20.6.

לפי דרעי, “בהמלצות גם צוין כי לכהן קשר ליהדות ולישראל, שהוא גאה בשורשיו היהודיים ואף הביע את רצונו לשרת בצה”ל ולקשור את עתידו בישראל. לאור כל זאת ותרומתו של השחקן לכדורסל הישראלי, החליט כאמור השר דרעי להעניק לשחקן אזרחות ישראלית”.

“לא יכול לחכות לרגע בו אעלה למגרש לשחק”. סנדי כהן (דני מרון)

“אני גאה ושמח להיות אזרח ישראלי”, אמר סנדי כהן לאתר הרשמי של המועדון לאחר קבלת האישור. “אני מודה לשר הפנים ולרשות האוכלוסין וההגירה. אני רוצה להודות גם למכבי על הכל וכבר לא יכול לחכות לרגע בו אעלה למגרש לשחק”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי