צפו בתקציר: ספרד הביסה 0:4 את איי פארו, צמדים לרודריגו ולאלקאסר

ה"לה רוחה" שלטו לגמרי במתרחש על כר הדשא בחיחון וגברו על יריבתה הצנועה. שערים של שחקן ההתקפה של ולנסיה (14, 50) וחלוץ דורטמונד (90, 93) שמרו על המאזן המושלם. ראמוס ערך הופעה 167 והשתווה לשיאן קסיאס

נבחרת ספרד ניצחה היום (ראשון) 0:4 את נבחרת איי פארו, והצליחה לחבר ניצחון שני ברציפות תחת מאמנה החדש רוברט מורנו, ושמרה על מאזנה המושלם במסגרת מוקדמות יורו 2020. רודריגו ופאקו אלקאסר השלימו צמד בהתמודדות, ואילו סרחיו ראמוס השתווה לאיקר קסיאס עם 167 הופעות במדי ה”לה רוחה”.

כצפוי, הנבחרת הביתית שלטה לגמרי במתרחש על כר הדשא ב”אל מולינון” שבחיחון, ובדקה ה-14 תרגמה זאת ליתרון ראשון, כאשר תיאגו חטף כדור להגנה היריבה, ותוך כדי שכיבה העבירו למיקל אויארסבאל, שבאחד על אחד על השוער גלגל לרודריגו, שלא התקשה מול הרשת החשופה.

הנבחרת המקומית שיחקה בהילוך נמוך מאוד במהלך דקות המשחק, כאשר חמש דקות לאחר פתיחת המחצית השנייה כבשה את שערה השני. זה היה פעם נוספת רודריגו, שלאחר מבצע אישי קטן שיגר כדור עוצמתי לעבר השער, שקיבל מעט עזרה גם מההגנה היריבה ובכך קבע 0:2. דקות הסיום היו של פאקו אלקאסר, שנכנס כמחליף וכבש בדקה ה-90 את השלישי של ספרד, ובדקה ה-93 קבע את תוצאת המשחק עם 0:4 קליל. צמד המשחקים הבא של ספרד יהיה בחודש אוקטובר, כאשר ישחקו בנורווגיה ובשוודיה.

הרכבים:

ספרד:

 דויד דה חאה, חוסה גאיה, סרחיו ראמוס (אונאי נונייז, 84), מריו הרמוסו, דני קרבחאל, רודרי, דני פארחו, תיאגו, סוסו (פבלו סראביה, 68), מיקל אויארסבאל (פאקו אלקאסר, 60) ורודריגו.

איי פארו: גונאר נילסן, חייני ואטנסדל, אטלי גרגרסן, רוגבי באלדיווסון (אנדראס אריקסן, 55), סולבי ואטנהאמר, ברנדור אולסן, האלור האנסון, ויליומור דוידסן, חואן אדמונדסון (לאו ברטלסטובו, 65), יוהאנס ביארטליד, קליימינט אולסן (מגנוס אגילסון, 87).

המשחק נפתח בדת דומייה לזכר בתו של לואיס אנריקה. (Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images) המשחק נפתח בדת דומייה לזכר בתו של לואיס אנריקה. (Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

מהלך המשחק
כצפוי, נבחרת ספרד שלטה במשחק כבר משריקת הפתיחה, ובדקה העשירית האיום ראשון שלה הגיע, כאשר סוסו פרץ בצןרה מרשימה על הקו והעביר כדור לסרחיו ראמוס, מתוך רחבת החמש נבלם על ידי ההגנה. בדקה ה-14 ספרד עלתה ליתרון 0:1. מסירה בשכיבה של תיאגו הגיעה למיקל אויארסבאל, שגלגל לכיוונו של רודריגו שמצא את הרשת החשופה ללא בעיות.

רבע שעה בלבד הספיקה לספרדים למצוא את הרשת. רודריגו חוגג את היתרון (MIGUEL RIOPA/AFP/Getty Images)

בדקה ה-37 היתרון הספרדי כמעט הוכפל לאחר תרגיל מבריק מכדור קרן, כשסוסו הגביה כדור לכיוונו של תיאגו, שעמד על קו 16 המטרים והניף את רגלו הימנית, אך גונאר נילסן הדף לקרן את הככדור שניתז לעברו מהאוויר. מיד לאחר מכן רודריגו פספס בסנטימטרים את מסגרת השער של איי פארו כשנגח כדור חזק. הספרדים שמרו על הילוך נמוך עד השריקה להפסקה. 0:1 לספרד במחצית.

תיאגו. השחקן המרכזי של ספרד במחצית הראשונה (Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images) תיאגו. השחקן המרכזי של ספרד במחצית הראשונה (Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

פתיחת המחצית השנייה המשיכה את הקו הישיר של הראשונה, כאשר הספרדים עלו ליתרון 0:2. רודריגו השלים צמד לאחר שפרץ לתוך הרחבה היריבה ובעט כדור חזק לעבר חיבורי השער, אשר פגע בדרך בשחקן הגנה יריב ונחת עמוק בתוך הרשת. לאחר דקות רבות בהן הנבחרת הספרדית לא שיחקה בקצב נמוך, בדקה ה-90 עלתה ספרד ל-0:3, כאשר פאקו אלקאסר המחליף סיים מהלך עם 0:3 קליל. בדקה ה-93 אלקאסר הצליח להשלים צמד מאוחר וקבע 0:4 לספרד שנשמר עד שריקת הסיום.

אלקאסר. צמד מאוחר שלו קבע 0:4 בסיום. (Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי