באבל: “הפעם אנחנו מלוכדים”, דפאיי ממשיך לשבור שיאים

האורנג' נהנים מכושרם של השניים ושוברים שיאי הבקעות - 2.6 שערים בממוצע למשחק בשנת 2019. החלוץ חיכה שנה כדי לשבור בצורת בנבחרת, שחקנה של ליון שרשם את הופעתו ה-50 השאיר מאחור את רובן וסניידר

במחצית המשחק בא. לה קוק ארנה, באסטוניה, לוח התוצאות הראה רק 0:1 להולנד, אך היה ברור שהאורנג’ יוסיפו שערים נוספים. הנבחרת של רונאלד קומאן ניצחה לבסוף 0:4. היא אמנם מדורגת רק במקום השלישי בבית אלא שיש לה משחק חסר ובעוד חודש תפגוש את צפון אירלנד ותוכל לחלוף על פניה בטבלה, כך שאף אחד לא מודאג. להיפך, הולנד ממשיכה לשבור שיאים ובעיקר לכבוש שערים. ב-2019 היא כבשה 2.6 שערים בממוצע למשחק – הרקורד הטוב ביותר שלה מאז 2011. כמו כן, הולנד כבשה כבר 17 שערים השנה, בשישה משחקים בלבד, שער אחד יותר ממספר השערים שלה בשנה שעברה (2018) בעשרה משחקים.

שני שחקנים היו במרכז הכותרות. אחד מהם הוא ראיין באבל, שכבש צמד בנבחרת לראשונה בקריירה שלו ובכך שבר בצורת בת שנה בדיוק משערו האחרון במדי האורנג’ (כבש נגד צרפת בגביע האומות). הוא זכה למחמאות מרפאל ואן דר וארט, שחקן העבר שאמר: “הוא תמיד היה שחקן מעולה אבל ספג ביקורות על כך שלא הצליח להראות את הכישרון שלו. עכשיו הוא משחק מעולה ואנחנו שמחים”. המאמן קומאן אמר עליו: “הוא לקח כמה החלטות שגויות ברמת המועדונים, זה מוזר. הוא בן 32 אבל זה לא אומר שזה נגמר. הוא מקצוען”.

באבל חייך בעמדת הראיונות ופירט על כל טורניר גדול שהסתיים באכזבה עבורו, בין אם בגלל פציעה ובין אם בגלל החלטת המאמן (סופסל ב-2010). על הולנד החדשה אמר: “קודם כל אני רוצה להודות לדיק אדבוקט שזימן אותי שוב לסגל לפני שנתיים. אני חושב שהנבחרת הנוכחית באמת מלוכדת. אין לנו כוכב אחד שבאמת בולט. בעבר היו לנו את ארבעה הגדולים – אריאן רובן, ווסלי סניידר, רפאל ואן דר וארט ורובין ואן פרסי, כולם רצו להיות מספר 1. הפעם, כל אחד עוזר לשני כדי לצמוח”. 

גם ממפיס דפאיי רשם ציון דרך יפה עם הופעתו ה-50 בנבחרת, במשחק חגיגי בו כבש את השער השלישי ובישל את השני והרביעי לחבריו. הוא השחקן החמישי הצעיר ביותר שהגיע ל-50 הופעות בנבחרת אחרי קלארנס סיידורף, ווסלי סניידר, פטריק קלייברט ורפאל ואן דר וארט. יש לו 17 שערים ו-17 בישולים (בישל יותר מכל אחד אחר בנבחרת האורנג’ בעשור האחרון וכן שבעה בישולים בשנה אחת – 2019), כך שב-50 המשחקים הראשונים שלו הוא היה מעורב ביותר שערים מאשר ואן דר וארט (21), ווסלי סניידר (26), רובין ואן פרסי (27) ואריאן רובן (29).

הקשר אמר לאחר המשחק: “50 ההופעות בנבחרת זה משהו שצריך להתגאות בו. אני תמיד שואף להיות חשוב בכל משחק אבל כיף להותיר חותם במשחק כזה. אולי רציתי יותר מדי בהתחלה והייתי לא שקט עם הכדור, הם שיחקו מאוד נסוג והיו לנו מעט שטחים. במחצית השנייה היו לנו רגעים טובים יותר”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי