באוקראינה מתלהבים מסולומון: "אין שחקנים כמוהו בליגה"

זובור הפרידה של שחקני מכבי פתח תקווה למנור סולומון (צילום: אלי גבאי)
קשר מכבי פ"ת נרכש על ידי שחטאר דונייצק תמורת שישה מיליון יורו, בתקשורת המקומית פרגנו: "זה אולי כסף גדול, אבל הוא יכול להפוך לכוכב". ההשוואות המחמיאות, התכונות שבזכותן הגיע והחשש ממחטף ברגע האחרון
התקשורת האוקראינית תופסת את החתמת מנור סולומון כשהישג של שחטאר דונייצק. באוקראינה סבורים שלילד הישראלי, כך לדבריהם, יש עתיד גדול ושהוא יכול להפוך לסיפור הצלחה נוסף בקבוצה שרוכשת שחקנים טובים, משביחה אותם ומוכרת ביוקר - בעיקר ברזילאים.

בעיתון "ספורט" ניתחו את יכולתו של סולומון ובעיקר ניסו לבחון כיצד הוא יוכל לעזור לשחטאר במיידי. נכתב כי המאמן פאולו פונסקה הצהיר באחרונה כי המטרה של המועדון היא לרכוש שחקן כנף שמאלי, וכנראה שכבר אז התכוון לסולומון. "המועדון עקב אחרי הישראלי בקפידה וגילה שהוא נוטה לעבור משמאל לימין", כתב העיתונאי יורי יעקובלב, "הוא נכנס משמאל לרחבה וכובש. גם האישיות שלו נבדקה והתברר שהוא מתאים לקבוצה. הוא יכול לשחק גם בימין ולתת את המסירה הנכונה בצורה נקייה". מבחינה זו סולומון משווה ללא אחר מאשר יבהן קונופלינאקה, היום שחקנה של שאלקה ואחד הכוכבים האוקראינים הגדולים.


"אין הרבה שחקנים עם התכונות האלה בליגה האוקראינית", נכתב באתר אחר, "כדורגל24". סולומון בן ה-19 משווה לשחקני עבר גדולים של שחטאר וביניהם דוגלאס קוסטה, היום ביובנטוס, וברנרד שבקיץ חתם באברטון. באוקראינה גם סימנו את החולשות של הישראלי ומצאו דבר אחד בולט, שהוא רחוק מלהיות פיזי. עם זאת, צויין כי לאורך השנים שחטאר הביאה ברזילאים רבים שהיו רזים וקטנים עם שליטה מדהימה בכדור, ושברוב המקרים הם הפכו לכוכבים. 


סולומון. יעבדו איתו על הנושא הפיזי (לירון מולדובן)


ב"כדורגל24" נכתב בנוסף: "בכדורגל הפיזי של הליגה האוקראינית לסולומון הולך להיות לא קל בהתחלה, אבל הוא יתאקלם והוא מיועד להיות אחד מכוכבי הקבוצה. חשוב ששחטאר החתימה אותו עכשיו, לפני יציאה למחנה אימון בטורקיה - שם הוא יתאקלם לקבוצה ולשיטת המשחק של המאמן".

שוב, הנקודה החשובה בכל התגובות על רכישתו היא שהנקודה החלשה בשחטאר היא צד שמאל של ההתקפה, כך שאם סולומון יהיה נחוש הוא צפוי לקבל הזדמנות חד פעמית להצליח בקבוצה מלאה בכוכבי על וכישרונות גדולים. כרגע השחקנים שמייאשים את העמדה לא מרשימים בלשון המעטה: מדובר בברזילאים דניטיניו, פרננדו פדרו שגם הוא רק בן 19, ו-וולינגטון. כמו כן יש לאוקראינים בעמדה זו את סרגיי בולבט, מקומי בן 25. הברזילאים משחקים גם בעמדות התקפה אחרות ושם הם טובים יותר, כמו טייסון הברזילאי, מכוכבי הקבוצה שהיה פצוע השנה פעמים רבות וגם הוא יכול לאייש את כנף שמאל, אבל מרשים יותר בעמדות אחרות.

"לשלם על שחקן ישראלי שישה מיליון יורו זה אולי כסף גדול, אבל לשלם על שחקן שיכול להפוך לכוכב ולפתור את הבעיות של שחטאר באגף זה כסף קטן", הבהירו ב"ספורט". גם השכר שלו לא גבוה - 300 אלף יורו. לפי "טרנספמרקט", ערכו של סולומון היה רק 1.5 מיליון יורו. באוקראינה התייחסו לכך לסיכום וציינו שחשש ממחטף עשה את שלו: "עבור שחטאר זו השקעה לעתיד, לכן שילמה פי ארבעה ממחירו. מה עוד שגם בנפיקה הייתה מעוניינת".


מנור סולומון. בקרוב יצטרף לקבוצת הפאר האוקראינית (שחטאר דונייצק)
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
  • בני סכנין
    1
    מכבי חיפה
    0
    Live
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ