בירם כיאל: “לא מרוצה מהמעמד שלי בברייטון, מגיע לי יותר קרדיט”

play בירם כיאל
בירם כיאל | מאור אלקסלסי
ישראל - אוסטריה 2:4 03:12

הנציג הישראלי בפרמיירליג בראיון לרדיו 103FM: "הדקות שאני מקבל הן בעיקר בגביע, אני רוצה לשחק יותר". על משחקי הנבחרת: "לא הגיע לנו לנצח נגד סלובניה, אבל אנדי עשה את העבודה במשחק השני"

בזמן ששחקני הנבחרות חוזרים לקבוצות שלהן לקראת משחקי הליגות, לאחד השחקנים של נבחרת ישראל מצפה תקופה עמוסה במיוחד. בשבת תפגוש ברייטון את סאות’המפטון, וברביעי יתארחו השחקפים במחזור אמצע הליגה אצל צל’סי החזקה. ואם זה לא מספיק, שלושה ימים לאחר מכן הם יפגשו את מנ’צסטר סיטי בחצי גמר הגביע האנגלי.

כיאל היה אחד המצטיינים בצמד משחקי הנבחרת נגד סלובניה ואוסטריה, ואין ספק שהוא מקווה כי הדבר יעזור לו לקבל יותר דקות במדי קבוצתו האנגלית לקראת סיום העונה. הקשר הישראלי התראיין היום (חמישי) לתוכנית הספורט של רדיו 103FM וסיפר על ההרגשה שלו אחרי פגרת הנבחרות ולקראת מנצ’סטר סיטי.

“במשחק הראשון לא שיחקנו טוב”, התייחס כיאל ל-1:1 נגד סלובניה, “לא הגיע לנו לנצח. הסלובנים היו יותר טובים מאיתנו. היו הרבה מרחקים בין ההגנה לקישור ובין הקישור להתקפה. הנקודה שהוצאנו בסוף היתה כמו ניצחון מבחינתנו. במשחק השני ידענו שאנחנו משחקים נגד נבחרת יותר טובה וצריכים להתעלות ולהיות אגרסיביים”.

כיאל באימון הנבחרת. “אנדי שיחרר הרבה שחקנים קדימה” (מאור אלקסלסי)

ההבדל בין המשחקים: “היה שינוי טקטי במשחק השני, ביברס ודור פרץ שיחקו בתור קשרים אחוריים ואני הוסטתי לעמדה קדמית יותר. מצד שני גם האוסטרים הפתיעו כשהם שיחקו עם שלושה בלמים. ניסינו לשלוח כדורים לכיוון זהבי ודאבור, ולרוץ קדימה”.

“במשחק הראשון לא שיחקנו טוב, במשחק השני קיבלנו ביטחון. בתור שחקן, לפעמים לספוג יוצא לך טוב כי אין לך מה להפסיד. אף שחקן לא רוצה להתחיל בפיגור, אבל בסופו של דבר משחק כדורגל זה 90 דקות והראינו אופי. אנחנו יכולים להיות גאים, אבל מצד שני חייבים להישאר שקטים כי אנחנו רק בהתחלה”.

“אני חייב להגיד שהאוסטרים הם נבחרת מאוד חזקה, מאוד פיזית ואיטליגנטית, הם ניסו לעשות הכל כדי לעצור אותנו, בדרך כלל הם משחקים 4-5-1. אבל גם אנדי הוא מאמן מעולה, הוא שחרר הרבה שחקנים קדימה ובמיוחד כשיש לך שני שחקנים שיכולים לגמור משחק כמו זהבי ודאבור. הוא עשה עבודה מעולה”.

חוגג עם חבריו לנבחרת.
חוגג עם חבריו לנבחרת. “נקווה להגיע בכושר טוב ליוני” (מאור אלקסלסי)

הציפיות להמשך הקמפיין: “אני חייב להיות אמיתי, אנחנו עדיין לא שם. עוד לא עשינו כלום. יש עוד המון דברים שאנחנו צריכים לשפר. יש שחקנים שכן משחקים וכאלה שלא משחקים, נראינו טוב בחצי משחק ובחצי אחר אנחנו עוד לא שם”.

“יש הרבה שחקנים שבאו בלי הרבה דקות, אני משחק פה ושם. אני יודע שכושר משחק זה דבר מאוד חשוב, מצד שני הרבה פעמים מאמן נותן לך ביטחון. אנחנו רחוקים מלהיות מה שאנחנו יכולים לעשות, אבל האוסטרים באו בלי השחקן הכי טוב שלהם וצריך לזכור את זה. נראה מה יהיה עד סוף העונה ונקווה שנבוא בכושר משחק טוב למשחקים ביוני”.

חצי הגמר נגד סיטי: “אנחנו כל כך שמחנו לעלות לחצי, מבחינת כל שחקן ושחקן זה הישג. גם הדקות שאני מקבל זה בעיקר בגביע, אז להגיע לחצי זו ממש חוויה חיובית עבורי. ואז אחרי חצי שעה קיבלנו את ההגרלה נגד מנצ’סטר סיטי, וזה מוריד את ההתלהבות. בשביל האוהד האנגלי החוויה הכי גדולה זה הגביע, כי במשחק אחד הכל אפשרי. אנחנו עם אמונה, אבל באים עם הרבה כבוד למנצ’סטר סיטי שזו הקבוצה הטובה ביותר באנגליה ואחת הטובות באירופה. נקווה להפתיע”.

במדי ברייטון מול דויד סילבה. “זו הקבוצה הכי טובה באנגליה” (Gettyimages)

העובדה שלא התאמן עם הקבוצה באה לרעתו: “המאמן פה יודע הכל, כמה שיחקת וכמה רצת במשחקים ובאימונים, הוא מקבל דו”ח מהצוות הרפואי והצוות המקצועי, לפעמים זה עוזר. אתה מתאמן עם הקבוצה יום וחצי לפני המשחק. יש לנו שחקנים מכל מיני נבחרות, ואנחנו גאים בזה, אבל אני אישית רוצה לשחק יותר”.

המעמד שלו בברייטון: “אני לא מרוצה מהמעמד שלי אבל המאמן חשב אחרת. נמשיך לעשות לו כאב ראש. הגענו למצב שלא ניצחנו 11 משחקים בליגה אבל בגביע התקדמנו, הוא ימשיך לעשות את ההחלטות שלו”.

“אני לא מרוצה מהמצב שלי בברייטון, אבל ככה זה הכדורגל. בתחילת העונה שיחקתי כל משחק למרות שהוא לא בנה עליי, במקרים כאלה אתה פשוט צריך להמשיך להתאמן. אני חשבתי שמגיע לי יותר קרדיט, במיוחד בתקופה שלא ניצחנו בליגה. אבל כמו מקצוען אמיתי, לא הכל תלוי בך ואתה צריך לקבל את זה”.

כיאל. בתחילת העונה שיחקתי בכל משחק
כיאל. בתחילת העונה שיחקתי בכל משחק” (Gettyimages)

התקופה העמוסה: “יש לנו שלושה משחקים בשבוע, צ’לסי ביום רביעי ומנצ’סטר סיטי בשבת. זה עומס ואני מקווה לשחק לפחות במשחק אחד. הכל אפשרי”.

הוחלף לקראת הסיום נגד סלובניה: “נגד סלובניה יצאתי לא בגלל שהרגשתי עייפות, פשוט הייתי חולה שבוע לפני. עם כל הטיסות וכל האימונים לא הגעתי 100%, ובמחצית לא הרגשתי טוב. היו לי בחילות והקאתי, רציתי להישאר ולשחק, אכלתי קצת ורציתי לשחק בשביל המאמן שמאמין בי. שמחתי להיות חלק ולהשתתף במשחק גדול כזה, בסופו של דבר אתה שוכח את הכאבים. הכיף בכדורגל זה שלפעמים אחרי ניצחון אתה במקום אחר”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי