מוחמד אזברגה לא יוכל להישאר בבני לוד

אבו סובחי. מסתבך
אבו סובחי. מסתבך | צילום: אלן שיבר

בעלי המועדון, הידוע כאבו סובחי, לא יוכל לקחת חלק ואף הורחק מהאצטדיון בעיר לאחר שהואשם בפברואר האחרון בעבירות של קבלת דבר במרמה, חשבונות פיקטיביות, הלבנת הון ועוד

עכשיו זה סופי: מוחמד אזברגה (הידוע בכינויו אבו סובחי), בעלי בני לוד, לא יוכל עוד לקחת חלק פעיל בניהול המועדון.

בית המשפט המחוזי מרכז (על ידי כבוד השופט קובו) קיבל את בקשת פרקליטות מיסוי וכלכלה וקבע כי לאבו סובחי אסור לעמוד בקשר עם עמותת בני לוד או לעסוק בה, לרבות איסור כניסה לאצטדיון העירוני בלוד במסגרת הפרשה בה הואשם בעבירות של קבלת דבר במרמה, חשבונות פיקטיביות, הלבנת הון ועבירות נוספות.

כזכור, בפברואר 2017 הגישה פרקליטות מיסוי וכלכלה כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז נגד עבד אלגאני עבאס, אבו סובחי, איברהים אבו טחישר וחברות שונות, ביניהן בני לוד, כאשר לנאשמים מיוחסות, כל אחד על פי חלקו בכתב האישום, עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קשירת קשר לביצוע פשע, עבירות על פי חוק מע”מ ועבירות הלבנת הון, בהיקף של מעל מיליארד שקלים.

לפי כתב האישום, במטרה להתגבר על הסדרים רגולטוריים שמנעו מהם את האפשרות לעסוק ולשלוט בחברות תיווך של עובדים זרים לתעשיית הבניה, השתלטו אזברגה וירון סולמי על תאגיד כוח אדם להעסקת עובדים זרים. זאת, תוך שהם מסתירים את פעילותם מהרשויות באמצעות רישום מניותיהם על שם אדם אחר. ההיתר להפעלת התאגיד התקבל במרמה בנסיבות מחמירות. כדי להעביר את הכנסותיה של החברה לידם, ביצעו אזברגה וירון סולמי פעולות מרמה מתוחכמות, לרבות שימוש בחשבוניות כוזבות וכן העבירו כספים בכסות של חסויות לקבוצת “בני לוד הרכבת”, שבשליטתו של אזברגה.

בנוסף, אזברגה וסולמי נזקקו לכספים רבים, הנאמדים במאות מיליוני שקלים במזומן, בין היתר לצורך תשלומי שכר לעובדים זרים. על כן קשרו השניים ביחד עם עבאס קשר להפצה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות, באמצעות חברות שונות בהן אזברגה שלט, העוסקות לכאורה בקבלנות בניין וזאת בהיקף של מעל ל-800 מיליון שקלים ובתוך כך אף ביצעו פעולות הלבנת הון.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי