הוגש כתב אישום נגד השוטר שתקף את מנכ”ל הפועל כפ”ס

אוהדי הפועל כפר סבא
אוהדי הפועל כפר סבא | אודי ציטיאט

אורן שון מואשם בתקיפה הגורמת חבלה כלפי גיא בלום במשחק מול הפועל ת"א, שיבוש מהלכי משפט ושימוש לרעה בכוח המשרה

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בכפר סבא כתב אישום נגד אורן שון, שוטר אשר שימש כמאבטח באצטדיון כדורגל בכפר סבא במשחק שנערך במסגרת ליגת העל ב 5.2.2017. השוטר מואשם בתקיפה הגורמת חבלה כלפי מנכ”ל הפועל כפ”ס גיא בלום במשחק מול הפועל תל אביב, שיבוש מהלכי משפט ושימוש לרעה בכוח המשרה.

על פי כתב האישום, סמוך למחצית המשחק התהלך אורן שון באזור האסור בשהיה תוך שהוא משוחח במכשיר הטלפון הנייד שברשותו, וזאת חרף האיסור לעשות כן. גיא בלום, סמנכ”ל מועדון הכדורגל הפועל כפר-סבא, אשר היה אחראי על כך שאיש לא יתקרב אל כר הדשא, הבחין בשוטר, ניגש אליו וביקש ממנו להתפנות מהמקום. משבחר להתעלם, פנה אליו שוב והפציר בו לעזוב. שון התעלם במכוון מהבקשה. ובשלב מסוים, התקדם לעבר בלום, צעק עליו וגידף אותו, רכן קדימה לעברו ונגח בפניו. כתוצאה מהנגיחה נגרמה לבלום חבלה במצחו.

גולדהאר אישר: מכבי ת”א תנסה להביא את עטר ובוזגלו ביחד

לאחר זמן מה, הבחין בלום שוב באורן שון כאשר הוא מתהלך בתחומי האצטדיון ומלווה על ידי קצין משטרה. בלום החל לתעד, באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שברשותו, את השוטר, תוך שהוא מבקש ממנו להזדהות. הנאשם לא נעתר לבקשה וסירב להזדהות חרף העובדה שנתבקש מספר פעמים לעשות כן. בתגובה, הודיע שון כי אם לא יחדול ממעשיו, יעכבו בגין הפרעה לשוטר והכשלתו במילוי תפקידו. לפתע אחז אורן שון את ידו של גיא בלום בחוזקה, סובבה אל מאחורי גבו תוך שהוא מטיח בו מספר פעמים “אני אראה לך מה זה”, ובעוד בלום צווח מכאב.

בשלב זה, מספר שוטרים נוספים אשר הבחינו כי שון עוצר את בלום – מבלי שהיו מודעים לכל ההתרחשות אשר קדמה למעצר – אחזו בבלום, הפילוהו ארצה, ריתקו אותו ואזקו את ידיו מאחורי גבו. לאחר שבלום נאזק, בעודו שכוב על הארץ, על בטנו, אחז השוטר, ללא כל צורך או סיבה, באצבעותיו והחל לסובבן, במטרה להכאיב לו. בהמשך, במהלך הובלתו אל מחוץ לאצטדיון, גידף אותו השוטר ואיים עליו.

סתיו שחם. גם הוא לא הצליח לעזור (דני מרון)
סתיו שחם. גם הוא לא הצליח לעזור (דני מרון)

בשלב מסוים הגיע למקום מפקד תחנת משטרת כפר סבא, אשר הורה לשון לשחרר את אזיקי ידיו של בלום. הוא סירב לעשות כן. אף ניסיונותיו של מר סתיו שחם, מבעלי מועדון הכדורגל הפועל כפר סבא, לשכנעו לשחרר את אזיקי ידיו של המתלונן עלו בתוהו. עם תום האירוע כתב השוטר דו”ח פעולה ממנו השמיט במכוון פרטי אירוע רבים, לרבות את דבר הנגיחה שנגח בבלום, וזאת כדי להרחיק עצמו מהאירוע, ככל הניתן.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי