הירש: "באתי להצעיד את הפועל ת"א בחזרה לצמרת ליגת העל"

הפועל ת"א - אומוניה 1:0
בראיון מיוחד לספורט1 החלוץ מנקה שולחן: "אצל האדומים מצאתי סופסוף בית", "גם השחקנים אשמים בירידה, נחנקנו", "לא קיבלתי צ'אנס במכבי חיפה", "ראיתי את עצמי במקום אחר בגיל 24"
אם אפשר לסכם את הקריירה של שחר הירש עד כה בשתי מילים הם יהיו: זיג זאג. החלוץ המוכשר בן ה-24 גדל בהפועל חיפה אבל לא שיחק בבוגרים, נתן עונה גדולה (23 שערים) בהפועל עפולה מהלאומית ונרכש על ידי מכבי חיפה לשלוש שנים. הושאל להפועל פתח תקווה אבל תשעת השערים שלו לא עזרו למלאבסים להישאר בליגת העל. עבר למכבי חיפה והתייבש על הספסל, שוב הושאל אבל לא מצא את מקומו בהפועל רעננה, עבר בינואר האחרון להפועל תל אביב, מצא את עצמו שוב עם כאבי ירידת ליגה אבל גם עם גאוות יחידה והרגשה שבחודורוב מצא את מקומו.

"הפועל תל אביב החזירו לי את שמחת החיים למרות שחוויתי גם רגעים לא קלים", מסביר הירש בראיון לספורט1 את ההחלטה שלו להשתחרר חוזית ממכבי חיפה ולחתום לשנתיים אצל האדומים מהלאומית למרות שהיו לו הצעות מליגת העל וגם מחו"ל, "הקהל, האמוציות והאנשים במועדון עושים לי לכיף לשחק בשביל הפועל תל אביב. אני מקווה להחזיר להם".אם זה היה תלוי בהירש הוא היה מצטרף לאדומים כבר בתחילת הקיץ. "הלב שלי רצה לשחק בהפועל תל אביב מההתחלה והרגשתי שהכי נכון לי לרדת עם הפועל ליגה כדי לעלות חזרה.", מצהיר הירש, "למרות שחוויתי חצי עונה מאוד קשה מצאתי בית: אנשים חמים במועדון וקהל תומך מסביב. היו לי קצת בלאגנים בקיץ וזה עיכב אותי: הפועל עם הכסף, אני מול מכבי חיפה. מה שנשאר לי בסוף זו הצעה מאשקלון ומעוד קבוצה בליגת העל ואת AEK לרנקה מקפריסין. הייתי מאוד קרוב לחו"ל אבל בסוף זה הסתדר עם הפועל".


ירדת פעמיים ליגה עם הפועל פ"ת והפועל ת"א. לירידות האלה יש חלק בזה שהחלטת להיות זה שמעלה קבוצה?
"חד משמעית. בכלל נוצר מצב שאנשים חושבים שאני שחקן שרק ירד ליגות. שוכחים שבגיל 19 סיימתי כמלך השערים של הלאומית עם 25 שערים בעפולה. שוכחים שלקחתי גביע עם מכבי חיפה (בעונת 2015/16). הבעיה שלי שבכל עונה אני או שלילי או חיובי ואין ספק שיש לי חלק בזה. בהפועל פ"ת הייתה לי עונה מצוינת אבל במאני טיים לא הצלחתי להביא את עצמי, כנראה שהייתי צעיר מדי למאבקי ירידה. אגב גם בפתח תקווה מאוד נהניתי ורציתי לעלות אותם ליגה אבל היו לי הרבה הצעות ומכבי חיפה לחצו להשאיר אותי".


הירש. "בהפועל פ"ת היתה לי עונה מצוינת אבל לא הבאתי את עצמי במאני טיים" (עדי אבישיי)

ועם הפועל תל אביב?

"גם כאן יש לי חלק בירידה, אבל אם אלמלא התשע נקודות שהורידו לנו לא היינו יורדים וכבר בפברואר היינו הולכים לים. אני הגעתי אחרי הפירוק, אבל היו שחקנים שנשארו שם והיו חייבים להם הרבה כסף. כולם בבוררויות, כולם במשפטים ואף אחד לא יודע מה קורה איתו. אתה מגיע לאימון ואתה לא יודע מה הולך. וכולם מתעסקים בהכל חוץ מכדורגל. אני לא חושב שזה תירוץ למשהו, אבל אין ספק שזה הפריע".

מסכים שהיה בלאגן מסביבכם, אבל איזה חלק יש לשחקנים בירידה?

"עד סוף אפריל עשינו שלושה חודשים טובים, למרות הלחץ והתחתית והיכולת הלא גדולה, אבל עשינו יותר נקודות מאשקלון ומכפ"ס. דווקא שזה היה בידיים שלנו והתאוששנו, נחנקנו. יצאנו לאשדוד ובמקום לעשות תיקו 0:0 שיביא לנו נקודה וייתן לנו להגיע לאשקלון בעמדת יתרון, הפסדנו. ואחרי זה אשקלון באו וישבו לנו בתוך ה-16. נחנקנו. הצלחנו למחוק את הפיגור הזה בחודשיים מצוינים, הלחץ הרג את כולנו ונחנקנו בשלושת המשחקים האחרונים".


הירש על הירידה: "הלחץ הרג את כולנו" (דני מרון)

אפשר להבין את הירידה ולתלות אותה במצב מסביב, אבל כבר הייתם מעל הקו האדום. כמה הכישלון הוא גדול?

"אם ביום שישי בארבע אחר הצהריים מגיעים 8,000 אוהדים למשחק בליגה הלאומית אז מבינים איזה כישלון זה שהפועל תל אביב לא בליגת העל. אולי המועדון הזה היה צריך להיבנות מחדש ביותר שקט, עם תקציב יותר נמוך ובעזרת השם לעלות ליגה. אולי אחרי זה המועדון ייכנס לרצף של שנים נקיות ושקטות".

ואם לא תעלו השנה, זה גם יהיה כישלון חרוץ?
"אני לא יודע אם כישלון חרוץ, אבל המטרה ברורה לכולם ואני מקווה ומאמין שנשיג אותה".

בהפועל תל אביב סוף סוף תקבל את המפתחות בהתקפה.
"העניין הזה היה משהו שתמיד ליווה אותי בהחלטות שלי. גם שהלכתי לרעננה, ויתרתי על מועדונים גדולים כי האמנתי ששם אלך להוביל. קרה מה שקרה ברעננה ואני לא רוצה להתעסק בזה. אין ספק שמעבר לזה שאני אוהב את הפועל תל אביב אני באמת רוצה להוביל את המועדון הזה בחזרה לליגת העל".


הירש. "רוצה לכבוש כמות דו ספרתית" (ערן לוף)

מוטי איווניר הצהיר שמבחינתו זה אולי הצ'אנס האחרון שלו בתור מאמן. אתה מרגיש את זה?

"עברתי לא מעט מאמנים בקריירה שלי ומוטי אחד המאמנים הבכירים שאימן אותי. גם במעט זמן שאני שוב פה, ראיתי מאמן שמבין כדורגל ברמה מאוד גבוהה ואין לי ספק שהוא האיש הנכון להביא אותנו למטרות שלנו".

השתררת מהחוזה שהיה לך במכבי חיפה וזה הרגע לשאול עשית טעות כשחתמת שם לפני שלוש שנים?

"בדיעבד, יכול להיות. הרי אי אפשר לדעת מה היה קורה אם הייתי חותם במקום אחר. מכבי חיפה נתנה לי המון דברים טובים: ניסיון, חוויות של מועדון גדול, זכייה בגביע. יכול להיות שעניין ההשאלות והזגזוגים בין קבוצות פגעו בי. יכול להיות שאם הפועל פ"ת הייתה נשארת בליגה, הייתי נשאר שם ולא מזגזג".

ואולי לא קיבלת מספיק צ'אנסים שם?

"אולי בימים שהיו פציעות וסגל חסר הייתי צריך לקבל יותר צ'אנסים (הכוונה לעונת 2015/16 תחת רוני לוי) אבל בגדול ידעתי שאני לא מיועד להיות שחקן הרכב ולא היה לי ספק שאני לא הולך להיות שחקן בכיר. אם הייתי חושב מההתחלה שאני צריך להיות שחקן בכיר, אז הייתי אומר לעצמי שאני קצת לא מציאותי. ביקשתי מרוני לוי לצאת לעוד השאלות, כי קשה לי לשבת על הספסל גם במועדון גדול. אני לא טיפוס כזה והעדפתי ללכת למועדונים פחות מסודרים ויותר קטנים, העיקר לשחק, אבל הוא לא רצה".


הירש במכבי חיפה. "קשה לשבת על הספסל גם במועדון גדול"

אחרי שתי עונות מוצלחות בעפולה והפועל פ"ת נעצרת.
"אין ספק שראיתי את עצמי בגיל 24 בקריירה במעמד אחר או במקום אחר. זה הכל השתלשלות של אירועים ואני לא אוהב להסתכל אחורה. עשיתי הרבה דברים לא נכונים, הייתי ילד חסר ניסיון. אני חושב שהבחירה ברעננה ומה שהתפתח שם (שותף רק בשישה משחקי ליגה ולא כבש) היו הטעות הכי גדולה שלי. מה שיפה הוא שניסיון רק עושה אותך טוב יותר ואני שמח שקרו לי הדברים הללו כדי ללמוד מהם. הרבה פעמים הייתי ילד תמים וצעיר שבטוח שאם מאמן מסוים אוהב אותו אז הוא ייתן לו את הבמה. למדתי שבכדורגל אף אחד לא באמת חייב משהו למישהו. והכי חשוב לצפות מעצמי ולא מאף אחד אחר. להתמודד לבד עם המשברים שלי ועם הרגעים הטובים. אני מקווה שכל מה שלמדתי יגרום לי להתפוצץ השנה".

מה זה להתפוצץ בשבילך?

"קודם כל לעלות ליגה. פעם עוד כשהייתי ממש צעיר הייתי מציב לעצמי מטרות לפני תחילת כל עוד. ואז הגעתי למסקנה שזה אף פעם לא טוב להציב מטרות לזמן הרחוק כי כדורגל הוא ענף מאוד נזיל. ככל שאתה מסתכל רחוק יותר, קורים לך פחות דברים טובים בהווה. אני צריך להתעסק בלהיות טוב בכל אימון מחדש, וכמה שמדובר בקלישאה זה באמת נכון. הכל תלוי בדקות שאקבל, אי אפשר לדעת איך תתפתח העונה".

ובכל זאת כמה שערים אתה מצפה לכבוש?
"השאיפה שלי היא להבקיע כמות דו ספרתית ואין פה בכלל ספק. זה השאיפה שלי בכל מקום ואני מקווה לעמוד בזה".


איוניר. "אין ספק שהוא המאמן הנכון להביא אותנו למטרות שלנו" (דני מרון)

עשית כיוון מטרות חדש לקריירה שלך?
"לצאת לשחק בחו"ל היה ונשאר החלום שלי. כרגע השאיפה שלי היא להצליח עם הפועל תל אביב גם בטווח הרחוק. לעלות לליגת העל, לעשות כמה עונות טובות ולגדול ביחד עם האדומים. ראיתי קבוצות כמו קריית שמונה ומכבי פתח תקווה, עם תקציבים נמוכים יותר עושים עונות יפות. הפועל תל אביב, עם הקהל שלה, ולא משנה איזה תקציב היא תעמיד ובאיזו סיטואציה, חייבת להיות בפלייאוף העליון".

איפה יהיה שחר הירש בעוד שלוש שנים?

"בצמרת ליגת העל עם הפועל תל אביב או לצאת לחו"ל". 
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
 • מכבי פתח תקווה
  1
  מכבי נתניה
  4
  Live
 • מכבי חיפה
  3
  הפועל חדרה
  1
  Live
 • בורדו
  2
  טולוז
  1
  Live
 • קאן
  0
  שטרסבורג
  0
  Live
 • ליל
  0
  מונפלייה
  0
  Live
 • ריימס
  2
  ראן
  0
  Live
 • סט. אטיין
  0
  פ.ס.ז'.
  1
  Live
 • איינטרכט פרנקפורט
  1
  מנשנגלאדבך
  1
  Live
 • באייר לברקוזן
  2
  דיסלדורף
  0
  Live
 • ספאל
  1
  פיורנטינה
  4
  Live
 • אודינזה
  1
  קייבו
  0
  Live
 • גנואה
  2
  לאציו
  1
  Live
 • אמפולי
  3
  סאסואולו
  0
  Live
 • אינטר
  2
  סמפדוריה
  1
  Live
 • נאפולי
  0
  טורינו
  0
  Live
 • ריאל מדריד
  1
  ג'ירונה
  2
  Live
 • ולנסיה
  0
  אספניול
  0
  Live
 • ויאריאל
  3
  סביליה
  0
  Live
 • בטיס
  1
  אלאבס
  1
  Live
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ