רשם העמותות הגיש לבית המשפט בקשת פירוק לבני לוד

שחקני בני לוד
שחקני בני לוד | אתר רשמי

במועדון מהליגה הלאומית נמצאו ליקויים חמורים וביניהם אי רישום הכנסות, ניהול ספרים בלתי תקין ושליטה משפחתית. המטרה: להחליף את מוסדות העמותה ולחקור את התנהלותה הכספית

רשם העמותות הגיש הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי מרכז בקשה למתן צו פירוק נגד עמותת בני לוד, המקיימת פעילויות ספורט שונות וביניהן, כמובן, הפעלת קבוצת הכדורגל שבליגה הלאומית וקבוצות נוער וילדים ברחבי העיר, וזאת לאחר שמשא ומתן שהתנהל בין הצדדים לא צלח.

בבדיקה שביצע רשם העמותות באמצעות בודק חיצוני, נמצאו ליקויים חמורים הנובעים מהתנהלות לא תקינה של העמותה. בין היתר דווח על אי רישום הכנסות, ניהול ספרים בלתי תקין, מוסדות עמותה שאינם מבצעים תפקידם בהתאם להוראות הדין וקיומה של שליטה משפחתית בעמותה. כמו כן, העמותה מואשמת בכל שלא שיתפה פעולה עם הבודק החיצוני.

בנוסף, על פי רשם העמותות, נגד העמותה תלוי ועומד כתב אישום בגין עבירות מס ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. לטענת רשם העמותות, ליקויים חמורים אלה מעידים כי פעולות העמותה מתנהלות בניגוד לחוק, למטרותיה ולתקנון העמותה ומקימים עילה לפירוק העמותה. “מטרת הבקשה היא לאפשר לעמותה לתקן את הליקויים שנפלו בפעילותה תחת פיקוח בית המשפט, וזאת תוך רצון להביא להבראתה, ולאפשר את פעילותה הספורטיבית”, נכתב.

במסגרת ההליך צפוי רשם העמותות לבקש מבית המשפט למנות לעמותה בעל תפקיד אשר יוענקו לו סמכויות נרחבות, אשר יאפשרו לו, בין היתר, להחליף את מוסדות העמותה ולחקור את התנהלותה הכספית של העמותה.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי