תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

דרום אדום: למנחם קורצקי יש סיבה לאופטימיות

הפועל תל אביב - הפועל כפר סבא 0:2
הפועל תל אביב מגיעה לאשדוד במטרה לחזור עם שלוש נקודות חשובות מעיר הנמל (ולסבך את המארחת בתחתית). אייל לחמן עם הניתוח לקראת קרב התחתית הגורלי
 רק לאסוף את הנתונים, לשפשף את העיניים ולהיווכח כי הפועל כפר סבא החזיקה יותר בכדור (57%), זכתה ביותר קרנות ובעטה יותר לשער. ולמרות זאת, ניצחונה של הפועל תל אביב השבוע לא היה מוטל בספק.

 

הניחוח היה אדום כבר מהפתיחה האגרסיבית של בן רייכרט. מנחם קורצקי עלה עם שני קשרים אחוריים ורביעייה קדמית, וברגע שאביחי ידין לקח את אמצע ימין, הרי שלרייכרט היה פחות נוח בשמאל, וזו אולי הסיבה לכמות העבירות הגדולה החל מדקות הפתיחה. בזכות השניים הללו הפועל הייתה אגרסיבית מאוד ונטולת פשרות, והקרינה עוצמה אירופית מתובלת בנחישות ישראלית. לכפ"ס לא היה שום סיכוי.

 

 

רייכרט צבר העונה כבר 13 כרטיסים צהובים, ידין 8. ודווקא את הקרב הזה, שבו הוא הכשיל וגלש, תיקל ונלחם, סיים רייכרט ללא כרטיס. אם רק ישפר את הגיחות ההתקפיות שלו וינצל את הבעיטה הנקייה שלו, הקשר מרמת השרון יוכל להגיע רחוק. בכלל, הסגל של הפועל הוא כזה שיכול להגיע רחוק, במיוחד כשקורצקי מחליט על העשרה הטובים ביותר ורק אז מפזר אותם בעמדות. נגד כפ"ס הוא פתח עם ידין ומשומר, שבכפ"ס בכלל שיחק קיצוני ימני. גם במשחק האחרון, יחד עם שיש משמאל, יצרו השניים כוח הרתעה גדול מהקווים.

 

רייכרט. חוזר בדיוק בזמן (עדי אבישי)
 

לאחר עזיבתם של אוחנה וזריהן, לאשדוד אין שחקני קו טבעיים כדי להתמודד עם הנשק הזה, פרט לדולי מנגה, אקס הפועל ת"א. מונד וקינדה, אינברום ודן ביטון – כולם שחקני אמצע קלאסיים, כמו גם רועי בקל, שקם מהספסל. אי לכך, וכדי לא להעביר את אינברום לאגף - במיוחד אם רן בן שמעון ימשיך במגמת שלושת הבלמים – תהפוך אשדוד לקבוצה של 1-4-5, כשגם שני המגנים, תום בן זקן המקומי וקרלו ברוצ'יץ' הקרואטי, לא יתקפו בהגזמה.

 

האמת היא שעם קישור מוכשר שכזה, קשה לתפוס כיצד אשדוד כבשה רק 17 פעמים, שמציבים אותה במקום האחרון בליגה בקטגוריה יחד עם כפ"ס. עם ארבעה שערים בשמונת המשחקים האחרונים וחמישה בעשרת האחרונים, אשדוד שומרת על ממוצע של שער בשני משחקים, ועל כך קורצקי בונה. הפועל תתקיף ותכבוש, ותתפלל שדין דוד לא יפתח.

 

דוד ואינברום הם שני שחקני האקדמיה של אשדוד עם הפוטנציאל להגיע הכי רחוק שאפשר. אינברום, שאחראי על שלושה מחמשת השערים האחרונים של האשדודים, חייב לשחק אך ורק במרכז, בעוד שדוד המהיר, בעל היציאה הנמרית מהמקום, פשוט חייב לקבל מקום של קבע בהרכב הפותח. כמי שאימן את השניים, יש בי אמונה גדולה ביכולת של שני הכישרונות האדירים הללו. אגב, אשדוד אומנם כובשת מעט, אך שליש משעריה נכבשים בפתיחה חזקה של 15 הדקות הראשונות, וגם לשם על קורצקי לכוון. אם הפועל ת"א לא תספוג בפתיחה, סיכוייה לנצח ולהישאר בליגה יגדלו.

 

נתון מעניין נוסף הוא ש-18 ממשחקיה של אשדוד הסתיימו עד היום בתוצאות של 0:0 ו-0:1, ונראה שעל האדומים להיערך למשחק על שטח קטן. למוטי ברשצקי יהיה הערב משקל גדול, כמו גם לדריבל של טוטו תמוז, שאת הופעת הבכורה שלו בליגת העל בגיל 17 ערך במגרש הזה. שני שערים של הפועל ת"א יספיקו הערב כמעט בוודאות, אולי בדרך לחציית הקו האדום. זאת ועוד, ניצחון בעיר הנמל יציב את הפועל רק שתי נקודות מאשדוד. עם שלושה ניצחונות ושתי תוצאות תיקו בחודש האחרון ועשרה כיבושים בארבעת המשחקים האחרונים, לקורצקי בהחלט יש סיבה לאופטימיות.

מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ