הפנים למשחק על עונה שלמה: סימני השאלה בהפועל באר שבע

הפועל באר שבע - סטיאווה בוקרשט 2:1
שחקנים משניים שהפתיעו, הטעויות הקשות של הבלמים, מכת הפציעות הבלתי נגמרת והשפעת המצב הפסיכולוגי במכבי תל אביב לאחר התבוסה בקזחסטן. שרון ניסים עם המסקנות לקראת הקרב הגדול ביום שני
כל השבוע שמענו את הרמיזות והדרישות של ברק בכר כלפי השחקנים שלו. מה שהיה ברעננה לא יקרה יותר, המאמן הבטיח שינויים ולא פחד לממש אותם. ערב מוזר היה אמש (חמישי) בטרנר, הפועל באר שבע חששה מהרומנים שהתגלו כקבוצה לא מבריקה במיוחד ומאוד לא מגוונת, שלמרות כל החסרונות יצאה מבירת הנגב עם שלוש נקודות שמבטיחות לה את המקום בשלב הבא כבר אחרי סיבוב אחד.

זה קרה בעיקר כי היא פגשה את האלופה הישראלית ,שנמצאת בשלבים ראשונים של טיפוס ביכולת אחרי שהגיעה לתחתית בשבת האחרונה. כשאתה נמצא בטיפוס סזיפי אתה לא תמיד מספיק מרוכז ולא תמיד חד כי את מירב המאמץ את משקיע בטיפוס, והטיפוס הוא הלחץ, האגרסיביות, חטיפות הכדורים והאחריות.כשחשבתי איזה ציון לתת להופעה של צמד הבלמים של באר שבע התקשיתי. מצד אחד אין ספור מהלכים מצוינים של סגירות, של הכנסת גוף בזמן, פאולים חכמים והכל ברמה גבוהה ביותר, אבל כל אחד מהם הולך הביתה כשהוא יודע ששער אחד היה באשמתו. בסוף כדורגל הוא משחק של טעויות, וב"ש טעתה פעם אחת יותר מדי.


בן ביטון שוב הוכיח שהוא עדיין רמה אחת מעל מחליפו דור אלו, בוודאי כשמדובר ביריבה אירופית. מי שעוד צד את עיניי זהו וובה בראון שקיבל את חולצת ההרכב במסגרת ההבטחה של בכר לשינויים ולמרות דקות מועטות העונה הוא היה מהטובים על המגרש, כעת הוא מציב בפני בכר דילמה גדולה להמשך, על פי היכולת שהפגין הוא בהחלט ראוי לשחק הרבה יותר.

הבעיה המרכזית של באר שבע היא מכת הפציעות הבלתי נגמרת. גם עכשיו בכר עסוק בבחירת 11 שחקנים בריאים ולא ב-11 המתאימים מקצועית. הדרך להצלחה עוברת קודם כל ביצירת יציבות, אבל כשההרכבים מאולתרים ברור שלא תהיה יציבות. גם עכשיו לפני המשחק החשוב מול מכבי ת"א ביום שני, העיסוק המרכזי הוא בכשירותם של שחקנים רבים.

מאור מליקסון. ישלוט גם במשחק מול מכבי ת"א (דני מרון)
מאור מליקסון. ישלוט גם במשחק מול מכבי ת"א (דני מרון)

כשמציצים בטבלת הספיגות בליגת העל רואים שב"ש נמצאת במקום מצוין וזאת למרות השינויים הקיצוניים בחוליית ההגנה. אתמול הגיעה אלופת ישראל למספיק מצבים ב-70 הדקות הראשונות כדי לכבוש לפחות שער אחד וליצור משחק אחר לגמרי, אבל מה לעשות שאפילו בטרנר האימתני הקלישאה "מי שלא כובש סופג" תמיד מנצחת. עם חזרתו של מיגל ויטור, ב"ש תייצב אפילו עוד יותר את משחק ההגנה, אבל כדי לנצח משחקים היא תצטרך לדעת לנצל מצבים באחוזים גבוהים יותר.

מכבי ת"א חטפה מכה קשה בקזחסטן ואין לי ספק שתהיה לכך השפעה פסיכולוגית על השחקנים וגם על המאמן שלה לקראת המפגש המרתק בין האלופה לסגניתה. שתי קבוצות, שלמרות כל הבעיות, יחלקו ביניהן גם השנה את שני המקומות הראשונים. באיזה סדר זו כבר שאלה אחרת.

טוני וואקמה. חייבים לשפר את ניצול המצבים (דני מרון)
טוני וואקמה. חייבים לשפר את ניצול המצבים (דני מרון)

לעניות דעתי הפועל ב"ש היא זו שתשלוט במשחק המסקרן ותחזיק בכדור במרבית הזמן, אבל היא שוב תצטרך להיזהר מההתקפות המתפרצות, של עומר אצילי והחברים בצהוב. המשחק הזה יהיה על הרבה יותר משלוש נקודות, זה משחק שיכול לשנות מומנטום של עונה שלמה.

 
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
 • ליון
  0
  ברצלונה
  0
  Live
 • ליברפול
  0
  באיירן מינכן
  0
  Live
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ