“בוזגלו לא היסטוריה, הוא כתם שחור ויקבל את היחס הראוי לו”

play מאור בוזגלו
מאור בוזגלו | דני מרון
הפציעה של מאור בוזגלו 00:27

לאוהדי הפועל באר שבע נמאס לספוג חבטות לאורך השבוע האחרון בעקבות היחס כנגד שחקן הקבוצה בעבר, ופרסמו הודעה רשמית בה טענו: "המהלכים של מאור בשנתיים האחרונות היום שפלים"

ביום שני האחרון הפועל באר שבע ניצחה את מכבי חיפה 0:2, אך מה שבלט מעל הכל היה חזרתו של מאור בוזגלו אל אצטדיון טרנר לראשונה מאז עזב את הדרום. קשר מכבי חיפה נפצע באותו המשחק ברצועה הצולבת ובמיניסקוס, וסיים את העונה. עוד לפני פציעתו של בוזגלו הקהל המקומי שרק בוז כנגד השחקן, בזמן עלייתו לחימום וגם בזמן הטקס לפני המשחק בו הבעלים אלונה ברקת העניקה לקשר פרחים והוקירה תודה על תרומתו למועדון.

במהלך השבוע האחרון הקהל של הפועל באר שבע ספג לא מעט ביקורות על התנהגותו כנגד בוזגלו, כאשר יעקב בוזגלו גם יצא כנגדם במהלך המשחק. היום (שישי) ארגון האולטראס של האלופה, אולטרה סאות’, פרסם הודעה רשמית בנושא: “מי אתם שתטיפו לנו? בימים האחרונים הקהל של הפועל באר שבע סובל מתקפה כבדה מצד התקשורת לאור פרשת מאור בוזגלו. השם הטוב של הקהל שלנו ושל הארגון בפרט נפגע יום אחר יום, כבר ארבעה ימים אחרי המשחק ולא נראה שהרגיעה תגיע בקרוב. על מה? התגובה של הארגון הגיעה וכדאי שתקראו ותשננו כל מילה ומילה כי אנחנו לא נגיב יותר לפרשה הזאת גם אם היא תימשך עוד חודשיים”.

מכבי חיפה ויעקב בוזגלו ייפגשו לדון בהמשך ההתקשרות


הארגון

המשיך ורשם: “בוזגלו זה לא היסטוריה ולא נתייחס אליו כהיסטוריה. מבחינתנו מי שפוגע במועדון שלנו בין אם זה קרה לפני שנה לבין אם זה קרה לפני 20 שנה, הוא כתם שחור והוא יקבל את היחס הראוי לו. בוזגלו מככב כיום בסדרת טלוויזיה שמכתימה את השם של הפועל באר שבע על המסך ארבעה ימים בשבוע. בוזגלו זה לא רק מאור, זה בעיקר אבא שלו ולאחרונה גם האחים שלו החליטו לצאת כנגד הפועל באר שבע. ראו ערך המילים של אסי בוזגלו בתקשורת וברשתות החברתיות, ראו ערך ההתגרות של אלמוג בוזגלו באלוף האלופים והפצת השמועה הזדונית על מיכאל אוחנה, חבר וקולגה למשחק, על האבא אנחנו לא צריכים ולא רוצים לפרט. אם הוא לא משחק כאן זה לא אומר שהוא כבר לא מעניין אותנו. אהבנו את מאור בוזגלו אהבת אמת ותהליך העזיבה שלו מאוד פגע בנו. בשבילכם אולי זה רק ספורט, בשבילנו כדורגל הוא כל החיים ולכן לקחנו ללב את הפרשה הזאת והדחקנו אותה במשך עונה שלמה!”.

“המהלכים של בוזגלו בשנתיים האחרונות שלו בהפועל באר שבע שהן בעצם השנתיים הכי גדולות שלו בקריירה, היו שפלים” טוענים בארגון. “לשלוח לכאורה בני משפחה ומקורבים לאיים על אוהדים, להגיד בראיון שרצה לקרוע את החולצה של הפועל באר שבע, לעשות תגובה מתגרה לקהל אחרי הגול בפתח תקווה, לדבר מלוכלך מאחורי הקלעים על שחקנים בקבוצה, להעלות סטטוס אחרי שאתה שבוע בחיפה עם זה שאתה חוגג את הניצחון עלינו? עלינו מאור? הקהל שהפך אותך למלך. הקהל שנתן לך אהבה שלא תקבל גם אם תיקח קבוצה לצ’מפיונס. היית אלוהים כאן. ילדים ביקשו את התספורת שלך. אנשים היו מתים ללבוש את החולצה שלך וזה מה שאתה עושה? אתה יורק לבאר שעשתה אותך כוכב? לא אצלנו”.

יעקב בוזגלו. אוהדי ב
יעקב בוזגלו. אוהדי ב”ש לא רוצים להתייחס אליו (אודי ציטיאט)

האולטרא סאות’ המשיכו וציינו: “מה שקרה ביום שני היה לגיטימי ביותר. הקהל בא טעון ושרק בוז, הקהל גם שר שירים שבכל אצטדיון אחר בארץ שרים אותם באהלן אהלן. לא היה שום צעד חריג, מלבד המקרה ששרקו לו בוז אחרי שהוא נפצע. אבל ויש פה אבל גדול. היציע המערבי והצפוני שראו את הסיטואציה כפי שהיא ואת בוזגלו ממרר בבכי ויוצא החוצה בסערה, מחאו לו כפיים ובוזגלו אף הודה להם. ביציע הדרומי והמזרחי פשוט חגגו את זה שבוזגלו יוצא מהמשחק, לא חשבנו לרגע שמדובר בסיכון קריירה. אנחנו לא חסרי לב עד כדי כך. יש דברים שהם מעבר לכדורגל, ופציעה כזאת כואבת היא אחד מהם. אל תשכחו את המקרה המצער של סאן מנחם בטרנר בדיוק מול אותה קבוצה. כל הקהל מחא לו כפיים והייתה מחווה אדירה בטרנר. לא ידענו מה חומרת הפציעה אנחנו לא רופאים, פשוט שמחנו שהשחקן שהוא בעצם גולת הכותרת של המשחק הזה, יוצא מהמשחק באופן לגיטימי בהחלט. אנחנו רוצים לאחל החלמה מהירה למאור בוזגלו ושיחזור במהרה למגרשים. ארגון האולטרא סאות’ לא מחפש תדמית קיצונית, בסופו של דבר כולנו בני אדם”. 

הארגון הפנה גם דבריו כנגד התקשורת: “ולכם התקשורת? לא היינו מצפים מכם למשהו אחר, הרי אנשים שנותנים במה למשפחה הזאת בתוכנית ריאליטי ומעלים את האבא לראיון תוך כדי משחק כאילו הוא מתרגמת בשפת הסימנים, מצהירים על כך שהם מחפשים רק טראש וצהוב. הקהל של הפועל באר שבע הוא קהל מדהים. הוא מקבל כל גזע באשר הוא, הוא מעודד את הקבוצה והסמל שלה 90 דקות, הוא מגיע לכל מקום בארץ ובעולם בכמויות אדירות. הוא תורם כל שנה למען החברה ואוכלוסיות מוחלשות, הוא מביא את סמיוני לארץ כדי לתת לו כבוד שלא יקבל בשום מקור אחר, הוא כיבד את ארבייטמן במדי יריבה כאילו היה שחקן בית, הוא כיבד עוד המון שחקנים שלא פגעו בו, הוא דוגל בכך שכל אוהד באר שבע צריך להרגיש זהות ומשפחה ואתם לא תצליחו להרוס את שמו הטוב, גם אם תמשיכו לנגן על הפרשה הזאת עוד הרבה זמן”.

הבוזגלו'ס. כל המשפחה סופגת אש (רפי דלויה)
הבוזגלו’ס. כל המשפחה סופגת אש (רפי דלויה)

“הקהל של הפועל באר שבע יודע לעשות כבוד לשחקנים ששיחקו בו”, טענו באולטרא סאות’. “למרות שלבוזגלו לא מגיע כבוד אנחנו יודעים להתעלות על עצמנו, ולהבין שמדובר במקרה מכוער מאוד מהצד שהגיע למקומות רחוקים מדי ולא נכונים לו. יכולנו לפרט על עשרות מקרים יותר קיצוניים בארץ של המון קבוצות שונות. היו פה מקרים שחגגו פציעה של שחקן אחר או אפילו עד גמירת קריירה. היו פה מקרים שחגגו מוות והיו פה מקרים שהגזענות הציתה כל דמיון. אנחנו לא מעוניינים בסטיגמה כזאת. יש לנו דרך אחרת. אנחנו הפועל באר שבע ואנחנו מתעסקים אך ורק בעצמנו, בלי פוליטיקה ובלי בולשיט. זה לא אומר שמותר לפגוע בנו שוב ושוב, ולצפות שלא נגיב אף פעם. אנחנו יודעים להגיב, ואנחנו יודעים להגיב טוב מאוד. לא נתייחס לפרשה הזאת שוב.
הפנים לאשקלון! יום ראשון דרום אדום בואו נרעיד את היציע. יאללה באר שבע!”.

אוהדי ב
אוהדי ב”ש. לא ידעו שבוזגלו גמר את העונה (דני מרון)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי