ג'ורדי קרויף: מקווה שמיכה, גולסה ודסה לא יוזמנו לנבחרת

מכבי תל אביב - הפועל חיפה 0:4
אחרי ששב לפסגת הטבלה השבוע, מאמן מכבי תל אביב דיבר לקראת המשחק בי"א בשבת (20:30, ישיר בספורטHD4) והתייחס גם למפגש מול רומניה: "הם סבלו מפציעות וצריכים לחזור לכשירות. דוידזאדה לא מושפע מהתביעה"
מכבי תל אביב שבה למקום הראשון בתחילת השבוע בזכות הפרש שערים עדיף על פני הפועל באר שבע, וביום שבת היא תתארח באשדוד (20:30, ישיר בספורטHD4) בתקווה לפחות זמנית גם להגדיל את הפער בפסגה.

הבוקר ערכו הצהובים את מסיבת העיתונאים לקראת המשחק, אליה התייצב המאמן ג'ורדי קרויף לצד הבלם איתן טיבי ובמוקד הדברים הבהיר לקראת משחק הידידות מול רומניה: "מקווה שאייל גולסה, דור מיכה ואלי דסה לא יוזמנו למשחק הנבחרת".תחילה ג'ורדי קרויף החמיא ליריבה: "לאשדוד יש שחקנים צעירים ורעננים, הם עשו חיזוק טוב בינואר. לשחק נגד מכבי ת"א תמיד נותן לך אקסטרה מוטיבציה. אני מצפה לפגוש יריבה רעבה שמוכנה להילחם. הפצועים? המדיניות שלי היא לא להפוך את היריבה לחכמה יותר. אנחנו מנסים להכשיר את כל השחקנים כמה שיותר מהר כי נשארו הרבה משחקים ואנחנו צריכים את כולם בריאים".

הקושי במשחקים באשדוד
: "במשחק הקודם, אשדוד שיחקה טוב ואנחנו לא יצרנו כמעט מצבים. אשדוד שיחקה בגביע? לא משנה מי היריבה, אני בטוח שהיא שיחקה פחות משחקים מאיתנו העונה. זה לא חשוב. אשדוד תבוא מלאת מוטיבציה כמו במשחק הקודם. זו הקבוצה שהחתימה את השחקנים הכי משמעותיים בינואר. יהיה משחק קשה. אשדוד בחוץ תמיד קשה לנו ולא משנה מה אומרת את הטבלה. אני מקווה שהאוהדים יגיעו וייתנו לנו דחיפה".בלקמן מתוסכל. בסיבוב הקודם מכבי תל אביב מעדה מול אשדוד בביתה (דני מרון)

"לא אתלונן על האצטדיון. בשנים האחרונות היה לנו קשה שם וסבלנו גם בניצחונות. זה משחק מוקש. שום דבר לא גמור, צריך לבוא ולהיות מוכנים גם להילחם כדי להשיג את המטרה. העובדה שלאשדוד יש שחקנים שלנו היא חיסרון. הם ירצו להוכיח את עצמם כפול. זה טבע האדם. הם נלחמים על מטרה ואנחנו נלחמים על מטרה. לא ננצח רק על ידי הגעה לשם".

המיקום בסיום העונה הסדירה: "כולם משחקים נגד כולם. היריבות לא משנות, רק הסדר משתנה. הכי חשוב היכן נסיים את העונה ולא איפה שנתחיל את הפלייאוף. גם היריבות שלנו חושבות רק על לנצח את המשחק הבא. אנחנו לא צריכים להיות אובססיביים לגבי המקום בו נתחיל את הפלייאוף".

קרויף התייחס לדור מיכה ועל הדרך שלח מסר: "דור מיכה לא צריך להיות עייף כי הוא החמיץ הרבה משחקים בתחילת העונה. אנחנו צריכים לשמור עליו, הוא משחק בעמדה בה הוא צריך לרוץ יותר ולגעת יותר בכדור. יש לנו תכנית מיוחדת בשבילו וטוב לו שאנחנו משחקים רק משחק אחד בשבוע. אני מקווה שגולסה, מיכה ודסה לא יוזמנו לנבחרת כדי שיוכלו לחזור לכשירות. יהיה קשה מבחינתנו ששחקנים שכמעט לא שיחקו יוזמנו לנבחרת אחרי שסבלו מבעיות רפואיות. משחק ידידות של הנבחרת לא מתאים לתכנית שלנו לגביהם".


דור מיכה. קרויף ישמח שהופעת הבכורה שלו תידחה (דני מרון)

התביעה נגד דוידזאדה: "אין לי מה להגיד. זה עניין משפטי והתזמון שלו... אופיר לא מושפע מזה. הם נראה טוב, שמח ורעב, הבקיע שער. הדברים האלה לא קשורים למאמן או למשחק".

הקשר בין אשדוד וב"ש: "היצע וביקוש. אנחנו לא משלמים כאלה דמי העברה. לא עשינו בשנים האחרונות הרבה עסקאות בתוך הכדורגל הישראלי בגלל ענייני מחירים. אין לי בעיה עם זה".

לצדו של קרויף ישב גם הבלם איתן טיבי שהוסיף: "ידעתי שכשאקבל את ההזדמנות אחזור להיות מי שאני, שמח על האמון ואמשיך לתת מה שאני יודע לטובת הקבוצה. אני מגיע למצבים, כנראה אני לא מספיק שקט מול השער כדי להבקיע, אבל גם זה יגיע. במשחקים האחרונים כן הגענו להזדמנויות ממצבים נייחים. עובדים על זה באימונים ויש שיפור. כרגע, אסור לנו להסתכל על הקבוצות האחרות, זה מה שיעזור לנו. המשחקים הקרובים יוכרעו על רעב ודריכות". 
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ