בית”ר תוקפת: הגשת התלונה נגד וארן והדרישה להשעותו – עזות מצח

אנתוני וארן
אנתוני וארן | דני מרון

המועדון הוציא תגובה חריפה לפרשה ולא חסך ביקורת מחברות הכנסת שהגישו את התלונה: "כולם חזרו למחילות בלי להביע חרטה. אנו לא זקוקים לאישורו של אף חבר כנסת או כלי תקשורת כדי להתנהל נכון, ראוי ואנושי"

בית”ר ירושלים פרסמה הערב (חמישי) את תגובתה הרשמית בפרשת אנתוני וארן. ראשי המועדון הבהירו מתחילת הפרשה בשבוע שעבר כי יגיבו וגם יחליטו מה לעשות בכדורגלן שמככב בסרטון סקס שהופץ ברשת רק אחרי שתסתיים החקירה המשטרתית.

“כפי שאמרנו, החלטנו לתת תגובה רשמית רק לאחר השלמת חקירה משטרתיות”, נאמר בתגובה של בית”ר ירושלים, “ראשית, אין אף אדם במועדון אשר תמך או תומך בהסרטה ופרסום ו/או הפצה של מעשה אינטימי כפי שיוחס לווארן – למרות שכל אדם רשאי לעשות ככל העולה על רוחו במסגרת החוק, בדלת אמותיו. וכי אין כלל ספק שלא מדובר בעבירה פלילית בעצם המעשה פרט להפצת הסרטון המדובר. בשיחה ישירה אשר קיים אלי אוחנה עם אנתוני וארן, הובהר לשחקן כי הדבר לא מקובל ואינו עולה בקנה אחד עם ערכי ורוח המועדון.

“וארן, בחור צעיר, קיבל ללא סייג את הדברים והודה כי מדובר במקרה חד פעמי מצידו וגם הוא חש בושה לנוכח המעשה ובוודאי בנוגע להפצתו, דבר שאין לו חלק ולו המזערי ביותר בכך. להבדיל ממקומות אחרים, בית״ר הוא לא רק מועדון כדורגל אלא בית חם, אשר מאמץ ומחנך את שחקניו לפי קודים התנהגותיים ברורים מאוד והעיקריים שבהם – ערך הכבוד והחברות.

“לא בכדי עמדו ראשי המועדון כל השבוע כחומה בצורה” (דני מרון)

“לא בכדי עמדו ראשי המועדון כל השבוע כחומה בצורה בין אין ספור הכפשות וניסיונות פגיעה בווארן. לנו, לאור הבירור שנעשה במועדון לא היה ספק כי לאחר שיובהרו הדברים מצד משטרת ישראל יישארו הדברים מאחור וכל העליהום וההכפשות אשר הופנו כלפי אלי טביב ואלי אוחנה יתבררו כדברי הבל ובלע. לצערנו על העגלה קפצו אינטרסנטים וגרוע מכך, אופורטוניסטים לרגע, בכדי לנגח, לעלוב ובעיקר לפגוע בווארן האדם ובעיקר בווארן שחקנה של בית״ר ירושלים.

“ההתעסקות במהלך השבוע שחלף באנתוני וההתייחסות אליו כעבריין מין חלחלה והפכה לטרמינולוגיה של לא מעט מיושבי בית הנבחרים בישראל. הגשת התלונה מצידה של חברת הכנסת מרב מיכאלי באשמת אונס (!!!) ומכתבן של 13 חברות כנסת נוספות בדרישה הנגועה בעזות מצח להשעות את וארן ולהרחיקו מהקבוצה היא עלובה ואף חוטאת למטרה של נבחר ציבור אשר אמור לשמש כדוגמה אזרחית להתנהלות תקינה, אך רק במדינת ישראל האדם הוא פושע עד שיוכח אחרת – אפילו אם הוא לא חשוד.


אוחנה. הבהיר לווארן שהתנהגותו לא הולמת את ערכי המועדון (דני מרון)

“השבוע האחרון מהווה שיעור חשוב וטוב לחברה שלנו ולעולם הכדורגל. אל לנו למהר לקפוץ למסקנות ולחרוץ דינו של אף אדם. למרות שאפשר להרגיש כי דבר לא היה תמים באופן ההתייחסות לנושא זה – בזמן שידוע לכל כי במקרה נכחו לפחות חמישה בני אדם טרחו כולם להזכיר רק את שמו של וארן ואת קבוצתו בית״ר ירושלים, למרות שבזמן האירוע כל החבורה שיחקה בקבוצה אחרת- תמוה יותר מכל ומעלה שאלות נוקבות, מדוע הופץ הסרטון בכל דרך אפשרית דווקא כעת?

“לתזמון בעינינו היה משקל רב, להתעסקות בווארן ובבית״ר ירושלים הייתה מטרה של גורם חיצוני ולא תמים כלל. זהו זמן טוב לכל המבקרים אשר עטו על עצמם את תפקיד השופטים והתליינים בשבוע זה לחזור בהם ובאותה הנחישות וקלות הראש עשו הכל כדי לפגוע בשחקן, במועדון, בטביב ובאוחנה – להתנצל ולחדול מלהתנהל כך בעתיד.


ח”כ מיכאלי. היתה בטוחה שתפסה עבריין מין (טוויטר) 

“גם רוב כלי התקשורת- לא בחלו באמצעים כדי להתעמר בראשי המועדון ללא בקרה עיתונאית וללא כל בדיקה וניסיון להגיע לשורש האמת- לדאבוננו התגלו כלי התקשורת כמוצאי שלל רב עם דבר פרסום והפצת הסרטון ולא אכפת להם היה להוציא את דיבת המועדון והעומדים בראשו רעה, הקריאה שלנו היא טלו קורה מבין עיניכם!״.

“מעניין איך כולם חזרו למחילות מבלי להביע חרטה במקרה הטוב והצטדקות וטהרנות מזויפת ברוב המקרים. אנו לא זקוקים לאישורו של אף חבר כנסת או כלי תקשורת כדי להתנהל כפי שנכון וראוי ובעיקר אנושי – ממש כפי שהתבקש. צדקת דרכינו קבלה אישור בעצם המעשה- קבלת חפותו של אנתוני ללא תהייה עד שיובהר אחרת- או כמו במקרה הנוכחי”, נכתב לסיכום בהודעה הרשמית מטעם בית”ר ירושלים.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי