תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

רפואה: "הפועל צריכה לזכות בתארים". גלבאן נטש בדמעות

קובי רפואה, שרון ניסנוב, אוראל דגני | דני מרון
העולה החדשה קיימה מסע"ת. המאמן: "המצב כרגע לא קלאסי, השמות הבאים שנביא יהיו בכירים". ניסנוב: "מצפים ל-10,000 מנויים, התקציב כ-30 מיליון". 350 אוהדים הגיעו לאימון, הארגנטינאי התבקש לעזוב. ירין פרץ חתם
העולה החדשה לליגת העל, הפועל תל אביב, פתחה הערב (ראשון) את אימוניה לקראת עונת 2018/19 לעיני כ-350 אוהדים שהגיעו וכמיטב המסורת פרצו לכר הדשא ועודדו את השחקנים. באימון הבכורה השתתפו ארבעת שחקני הרכש: רועי זיקרי, רז כהן, רובי לבקוביץ' והקשר הברזילאי רוג'ר ברנרדו. פדרו גלבאן שהגיע גם הוא התבקש לעזוב את המתחם ועשה זאת בדמעות לאחר שטען כי נאמר לו שהוא ויתר על החוזה בעל פה. נכון לרגע זה השחקן תקוע בישראל ללא ויזה ואם יעזוב את הארץ לא יורשה להיכנס.

האדומים עדיין מקווים לצרף שחקני רכש בכירים, כשהשמות שעל הפרק הם מהראן ראדי, עומר דמארי ואחמד עאבד. לקבוצה מקום לשלושה זרים נוספים מלבד רוג'ר ברנרדו, פייסל מוליץ' ומרווין פירסמן והיום חתם גם הבלם ירין פרץ מבית״ר טברוק לשנתיים עם אופציה.

עוד לפני אימון הבכורה, דיברו המאמן קובי רפואה, הבעלים שרון ניסנוב והקפטן החדש אוראל דגני במסיבת העיתונאים. אוראל דגני פתח: "אני מאוד מאוד מתרגש. עברנו עונה לא פשוטה, שהייתה קצת קשה למועדון, אבל יש לנו המון ציפיות מהעונה שבפתח. קשה לי לדעת מה יהיה, אבל חשוב לי להגיד לאוהדים שהם הכי טובים בארץ, באמת. אנחנו צריכים שהם יבואו לעודד ולדחוף כמו שרק הם יודעים".  עשו שמח. אוהדי הפועל תל אביב (דני מרון)


המאמן קובי רפואה התייחס לסגל: "כמובן שכרגע המצב הוא לא קלאסי וכולם יודעים את זה, אבל הפועל תל אביב זה מועדון גדול וכל יום אני רואה שם אחר בתקשורת. הדברים מאוד מסודרים, יש רשימת שחקנים וכולם יודעים את מי אנחנו רוצים. כל מה שזז מסביב? אני וההנהלה עובדים בשיתוף פעולה. הם יודעים מה הקבוצה צריכה ומה אני רוצה והם עושים מאמצים. לפעמים זה מצליח ולפעמים פחות, לא כל משא ומתן צולח ויש לנו סבלנות. אנחנו רוצים לעבוד בשקט ובצורה נכונה. לא אכנס לשמות, שרון ואיציק יודעים בדיוק. יש דברים שהולכים פחות מהר ויש דברים שתקועים. אני בטוח שתהיה כאן קבוצה חזקה וטובה בסופו של דבר".


"לא כל משא ומתן צולח, יגיעו שחקנים בכירים". רפואה לצד ניסנוב (דני מרון)

מטרות: "אני מכוון גבוה כי אי אפשר לכוון נמוך במועדון כמו הפועל תל אביב. זה מועדון ענק ואנחנו צריכים להביא שחקנים בכירים ונביא אותם. יש דברים תקועים, אבל בסופו של דבר זה יסתדר. מטרות? הפועל צריכה לשאוף גבוה לא חשוב מי המאמן ומי השחקנים. יש כאן קהל אדיר והמועדון חייב להיות בצמרת של הכדורגל הישראלי. אני מבטיח שההחתמות הבאות יהיו שחקנים שישדרגו את המועדון הזה. אנחנו צריכים סגל גדול ולא יכולים להחתים עשרה כוכבים גדולים. השחקנים הבאים שיגיעו יהיו שחקנים מובילים. אני יודע שאתם רוצים להוציא שמות וזה בסדר גמור, הפועל לא יכולה לכוון למקום אחר וזה בכלל לא חשוב איזה שחקנים יגיעו. אנחנו נציב מטרות בהמשך, אבל אנחנו שואפים הכי גבוה שיש".

חזרה לליגת העל: "הפועל תל אביב זו הפועל תל אביב ושום דבר לא חשוב. אנחנו יודעים לקראת מה אנחנו הולכים ואיפה אנחננו נמצאים. הקהל כאן תומך ברמות הכי גבוהות שראיתי. כולם כאן יודעים מה זה ליגת העל ויודעים שהפועל תל אביב צריכה לזכות בתארים. אנחנו שואפים הכי גבוה שיש בכל שלב, תמיד, גם כשהמצב לא טוב. הפועל זה מותג ועכשיו המותג בעלייה. אנחנו מנסים לבנות משהו בשביל להעניק לאוהדים שלנו את ההפועל תל אביב האמיתית ואני מתכנן להעמיד כאן קבוצה חזקה".


רועי זיקרי עם האוהדים האדומים (דני מרון)

מאבק אליפות ופערי התקציבים מהמועדונים הגדולים: "אני לא מסתכל על קבוצות אחרות כי הן לא מעניינות אותי. מכבי חיפה עשתה רכש? היא הביאה שחקן אחד. אני לא מנסה לפגוע בהם, הם גם מועדון ענק, אבל כל אחד עושה את החשבונות שלו. כל שחקן שפניתי אליו רצה להגיע לכאן. יש קשיים, אני לא אומר שלא. אני מאמין שבסופו של דבר השחקנים שאני רוצה יהיה כאן".

הפרידה מאביחי ידין: "אני אמנע מזה. אני לא רוצה לדבר על שחקנים שלא נמצאים כאן. אנחנו מתרגשים לפתוח את העונה הזו. אוראל דגני יהיה הקפטן של הפועל תל אביב". 


עומר דמארי: "כולכם רוצים שאנחנו יודעים אותו והוא רוצה להיות פה, אבל יש דברים שלא תלויים בנו. הוא צריך לקבל את השחרור שלו ואז דברים יסתדרו כי שני הצדדים רוצים את החתונה הזו".


"שני הצדדים רוצים את החתונה הזו". רפואה על צירוף דמארי (דני מרון)

מהראן ראדי: "אני לא אדבר על זה. אנחנו מדברים ומתקדמים, אבל עושים את הדברים בשקט כמו מועדון גדול". 


הבעלים שרון ניסנוב התייחס לגובה התקציב ולכמות המנויים: "ביחס לקבוצות אחרות, אנחנו כבר התחזקנו ונתחזק עוד הרבה יותר עד שתתחיל הליגה בתקווה שזה יקרה לפני מחנה האימונים. תהיה כאן קבוצה טובה וראויה שהתקציב שלה יהיה כ-30 מיליון שקל. זכותו של כל אחד להגיד מה שהוא חושב, התקציב שלנו יהיה טוב ואם זה בהתאם לתקציב אנחנו נגמור במקום גבוה בליגה. אנחנו עובדים בסבלנות, קובי עובד יום ולילה, עד היום הבאנו את מי שרצינו והיה פנוי. אנחנו רוצים לחזק את הקבוצה במקומות הנכונים בעזרת פינצטה. יש לנו בסיס טוב של שחקנים צעירים שעלו ליגה בפור גדול ותהיה קבוצה טובה. כשאני אראה את הקהל שמח ובא בהמוניו ונהיה בצמרת, זו תהיה הצלחה. אנחנו מצפים ל-9,000 או 10,000 מנויים, כרגע נמכרו מעל 3,000".

אוראל דגני: "עברתי המון בשנתיים האחרונות ואני לא מתכוון לפרט כי כולם יודעים. יש ציפייה מאוד גדולה השנה. כשאתה אומר הפועל תל אביב, הכוונה היא צמרת ליגת העל. אני לא רוצה לצאת בהצהרות, אבל אני מאמין שגם קובי וגם הבעלים עושים את העבודה בצורה הכי טובה שהם יכולים והקבוצה תתחזק, אני בטוח בכך. אני מבטיח שהשחקנים יעשו את הכל בשביל שהמועדון ישוב לצמרת. יש פערים מאוד גדולים בין ליגת העל לליגה הלאומית, זה לא רמה אחת או שתיים אלא הרבה יותר. השלד הוא די טוב, אבל כולם יודעים שצריך את החיזוק הנכון ואני מאמין שזה יקרה".


על עזיבת ידין: "שיחקתי עם אביחי גם בחיפה וגם בהפועל, הוא סמל כאן והוא תמיד יהיה כזה. הוא תמיד יהיה חלק מהפועל תל אביב".

ההחלטה לרדת לליגת הלאומית: "אני יכול לדבר רק בשמי, לא בשם אביחי. אני החלטתי לקחת על עצמי אתגר וזו הייתה עונה לא פשוטה עבורי. נאלצתי לוותר על הרבה דברים בשביל להישאר בהפועל תל אביב. ויתרתי על נבחרת, ליגת העל ועל מקום שרואים אותך בו הרבה יותר. בדיעבד, שמח שלקחתי את האתגר הזה כי אני מרגיש מאוד מוערך על ידי כולם. שמח שהצלחנו לעמוד במשימה ואני יכול להבטיח שכל מי שהיה כאן בעונה החולפת הייתה לו רק מטרה אחרת - להחזיר את הפועל תל אביב לליגת העל. הפועל הייתה חסרה לליגת העל ואני שמח שעשינו את זה. עכשיו אנחנו צריכים להוכיח את עצמנו בבמה הזו".
 


אוראל דגני. הקפטן החדש של הפועל תל אביב (דני מרון)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ