תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

יו"ר המנהלת: מקווים להכניס שימוש בשופטי וידאו בפלייאוף העונה

שופט וידאו VAR שופט וידאו VAR | Gettyimages
הנהלה המליצה לדירקטוריון לאמץ את מערכת ה-VAR, כלפון: "חשוב לשלב את שופטי העזר הטלוויזיוניים, אחרי ההצלחה במונדיאל. המנהלת ואיגוד השופטים יירתמו למהלך כדי שהטכנולוגיה תאושר כבר בפלייאוף בעונה הנוכחית"
ועדת ההנהלה המליצה לדירקטוריון מנהלת הליגה לאמץ את שופטי העזר הטלוויזיוניים (VAR), בהקדם. נתונים שנאספו מליגות בעולם מראים כי שופט אנושי טועה טעות קריטית פעם בשלושה משחקים בממוצע. בליגה הישראלית, יש 240 משחקים בעונה, המשמעות היא כ-80 טעויות בעונה, שכל אחת מהן יכולה להכריע אליפות, השתתפות באירופה או ירידת ליגה.

שופט הטלוויזיה מקטין פי שישה את הטעויות הקריטיות, לטעות אחת כל 19 משחקים (כ-13 טעויות בעונה במקום 80). השפעתו לא מסתיימת רק בצמצום דרמטי של הטעויות, אלא הוא משפיע גם על המשחק עצמו. השימוש בשופט עזר טלוויזיוני, מקטין בכ-22% את הכרטיסים האדומים והצהובים, מצמצם את התחזויות השחקנים והוויכוחים עם השופט והתוצאה היא זמן משחק נטו גדול יותר והוגן יותר. 

ליגות אירופאיות רבות החלו להשתמש בשופטי עזר טלוויזיונים (VAR) בהן: הליגה הספרדית, הליגה הגרמנית, הליגה האיטלקית, הליגה הבלגית והליגה הפורטוגלית. כמו כן נעשה שימוש בשופטי עזר טלוויזיוניים בגביע האנגלי ובעקבות המונדיאל ליגות רבות נוספות נמצאות בתהליך הטמעה.


ארז כלפון, יו"ר מנהלת הליגות, אמר היום: "בכדורגל הצדק חייב להיעשות ולהראות. הליגה הישראלית משמשת מזה זמן ככר פעולה לחברות הייטק וסטארט-אפ ישראליות וכליגה טכנולוגית, חשוב לנו לשלב את שופטי העזר הטלוויזיוניים, אחרי ההצלחה לה זכה הניסוי במונדיאל האחרון. המנהלת, ההתאחדות לכדורגל, איגוד השופטים והקבוצות יירתמו  למהלך בכדי  שהטכנולוגיה והסכמת השופטים תאושרנה עוד במהלך העונה הנוכחית, כך ששופטי העזר ישולבו כבר במשחקי הפלייאוף השנה".בקרוב בליגת העל? (Gettyimages)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ