אלי אוחנה: “אנחנו רוצים להיות בצמרת, כראוי למועדון גדול”

משה חוגג עם אלי אוחנה
משה חוגג עם אלי אוחנה | יונתן זינדל

יו"ר בית"ר ירושלים העניק ראיון נרחב לרדיו ירושלים והוסיף: "לא יעמידו אותנו בפני כיתת יורים אם לא נזכה באליפות. בזמן הקצר שהיה לנו, העמדנו סגל טוב ואיכותי, כזה שיכול להיות פקטור בצמרת"

“המצב בבית”ר ירושלים, השתנה. יש בעלים חדש, יש גישות אחרות, התנהלות אחרת. הדברים נראים מצוין. משה חוגג מעורב בכל דבר שקורה בקבוצה, גם בפן המקצועי וכך זה צריך להיות. בכדורגל, הבעלים רוצים לדעת הכל, להיות מעורבים בהכל ולתת את החלטתם”. כך אמר בצהריים (שישי) יו”ר בית”ר ירושלים אלי אוחנה, בראיון נרחב לרדיו ירושלים.

אוחנה נשאל על תקופתו של הבעלים הקודם, אלי טביב בקבוצה ואמר: “אני לא מדבר על מה שהיה. טביב ניהל את בית”ר בצורה שונה, יותר בקפיצת יד וזה לא בהכרח דבר רע. צריך לזכור את הדברים הטובים שעשה ולשכוח מהעבר. הוא בחר בדרך שלו ובית”ר נוהלה בצורה כלכלית שפויה תחתיו. בסופו של דבר, צריך להסתכל איפה אפשר לחסוך. לקראת הסוף, היו דברים פחות נעימים גם בפן האישי וגם המקצועי בינינו, אבל זה עבר. בעלי בית מתחלפים, שחקנים מתחלפים והמועדון נשאר”.

על המטרות של בית”ר אמר: “אנחנו רוצים להיות בצמרת, כמו שראוי למועדון גדול. לא לקחנו כל מה שהיה בשוק. גם אם טביב היה הבעלים, השחקנים שהגיעו היו מגיעים. בית”ר החלה את ההכנות בשלב מאוחר והיה צריך למלא את הקבוצה בסגל איכותי. אני שלם עם כל הרכישות שנעשו. מדובר בשחקנים שכמעט כל מאמן היה רוצה בקבוצה שלו. בזמן הקצר שהיה לנו, העמדנו סגל טוב ואיכותי, כזה שיכול להיות פקטור בצמרת”.

אוחנה עם חוגג ולוזון. “הבעלים מעורב” (דני מרון)

ועוד על משה חוגג: “חוגג בא עם אג’נדה מסוימת. הוא רוצה שיהיה מועדון מתפקד, בלי להפחית מהקבוצתית ומהתוצאות. הוא לא מפזר סתם כספים, הוא נותן לעניינים להתנהל בצורה טובה. ברור שאנחנו רוצים שבית”ר תשחק טוב יותר. היא יכולה וצריכה לעשות זאת, אבל צריך לקחת הכל בפרופורציות הנכונות. תראו את הפועל באר שבע, הביאה שחקנים בסכומי עתק, הכי טובים בארץ ועדיין הדברים שם חורקים”, אמר אוחנה.

על ניסיונותיו של חוגג לקרב אליו את הקהל, אמר אוחנה: “חוגג הלך בכיוון של הגזר והמקל ובינתיים מתעסקים רק בגזרים וברצונות של הקהל. צריך לזכור שהעונה שעברה הייתה הכי שקטה בשנים האחרונות. חוגג ממשיך בדרך הזאת ונראה שהדברים נראים טוב. גם הקהל הבעייתי של בית”ר מתחיל להבין שזו הדרך הנכונה. בסופו של דבר, המועדון גדול מכל שחקן, בעלים או מאמן. זה לא אומר שכל בקשה נענית, אבל צריך להתחשב בקהל כי ראינו את התצוגה שלו מול בני סכנין. מאמין שזה יימשך כך. הדברים נראים מצוין בינתיים”.

על מעמדו של המאמן גיא לוזון, אמר: “רוני לוי פוטר מאנורתוסיס, וכבר מדברים לאן הוא יעבור. לוזון מאמן מצוין, כשהוא מונה אף אחד לא אמר שזה מינוי לא טוב וכשהפסדנו במשחקים הראשונים כבר שמענו קולות. מי שמתעסק בכדורגל לוקח את הדברים בפרופורציה. זוכרים ללוזון את התקופה במכבי חיפה, אבל תזכירו לי מי הצליח שם בשמונה השנים האחרונות? להפיל הכל על מאמן זה לא נכון. זה תלוי גם בשחקנים. סבלנות צריכה להיות מפתח בבניית הקבוצה”.


אוהדי בית”ר ירושלים. “צריך להתחשב בקהל” (דני מרון)

אוחנה התייחס למצבו של מאור בוזגלו: “הוא מתאמן מצוין, הוא מקצוען. משתדל לחזור כמה שיותר מהר ואני מעריך שבזמן הקרוב מאור ישולב בסגל. מעט מאוד שחקנים נתנו את מה שהוא נתן. היה לו מזל רע, אבל זה רק מראה על האופי המדהים שלו. זה מצריך עבודה סיזיפית והשקעה בלתי רגילה. צריך להחמיא לו. ברגע שהוא יחזור, הוא יהיה המאור שכולנו מכירים”. בסיום דבריו אמר אוחנה: “לא יעמידו אותנו בפני כיתת יורים אם לא נזכה באליפות, אבל צריך לכוון גבוה, כי בית”ר זה מועדון גדול”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי