זנדברג: “מאמן? לא פוסל את זה”. וגם: הקבוצה היחידה שאהד

מיכאל זנדברג
מיכאל זנדברג | אריאל בשור

הקשר דיבר בתוכנית הספורט של 103FM והתייחס לעתידו: "בסופו של תהליך - קצר או ארוך - מאמין שאתעסק בכדורגל". וגם: מדוע החליט לפרוש דווקא עכשיו, דעותיו הפוליטיות והקבוצה שעשתה לו את זה כשהוא היה בן תשע

בגיל 38 ולאחר שלא הצליח למצוא קבוצה בפתיחת העונה, מיכאל זנדברג – שזכה בחמש אליפויות רצופות במכבי חיפה ובבית”ר ירושלים – הודיע על פרישה מכדורגל. הערב (חמישי) הוא דיבר בתוכנית הספורט של 103FM ושפך אור על ההחלטה לתלות את הנעליים דווקא עכשיו, דעותיו הפוליטיות, הקבוצה היחידה שאהד בחייו והתוכניות לעתיד.

זנדברג פתח וסיפר מדוע החליט לפרוש דווקא עכשיו: “זה לא פתאום, זה חלחל אצלי כבר כמה שנים בראש, אבל קיבלתי כל הזמן הצעות. עוד קבוצה ועוד קבוצה ובשנה שעברה הגיעה הפועל רמת גן שזו הייתה סגירת מעל יפה. יחסית, מבחינה פיזית, אני מרגיש טוב. הייתי יכול למשוך עוד, אבל לא רציתי להגיע למצבים לא נעימים. זרמתי עם הסיטואציה וזה הביא אותי לאן שאני נמצא היום. נתתי לזמן לעבור והחלטתי לפרוש”.

התוכניות שלו לעתיד: “אין כרגע משהו מסודר. אני לוקח שנייה זמן להסתכל מהצד ולקחת אוויר. בסופו של תהליך – קצר או ארוך – אני מאמין שאתחיל להתעסק בכדורגל בצורה כזו או אחרת. אני עדיין לא יודע איך ובאיזו צורה, אבל אני מאמין שאתעסק בכדורגל”.

דעותיו הפוליטיות: היום קיים שיח מאוד פוליטי סביב הכדורגל. בתקופה שלי, גם בבית”ר, אני לא זוכר שזה היה משמעותי וחזק כמו היום. לא הייתה בעיה. היו ויכוחים בין שחקנים בחדר ההלבשה והכל היה בסדר. תמיד הייתי במיעוט, אבל זה היה כך בכל חדר ההלבשה, כולל כל הקבוצות בהן שיחקתי. רוב שחקני הכדורגל ימניים ואין בעיה עם זה, להפך. אהבתי את זה ואני חשוב שהכדורגל הוא המראה של החברה הישראלית”.

זכה בחמש אליפויות רצופות. מיכאל זנדברג (עדי אבישי)

מה הוא מתכוון לעשות מחר בבוקר: “מה אני אעשה? מה שעשיתי אתמול. אקום ואקח את הילדים שלי לגן. מאמן? אני לא פוסל את זה. אם תתייחס למעמד ולתפקיד בכבוד, כך יתייחסו אלייך. אני לא יודע אם אני אהיה מאמן, עדיין אין לי מושג וכרגע אני לא יכול לענות על זה. כרגע אני מאמן ילדים ונוער בשתי מסגרות שונות. אני רוצה לעשות קורסים והשתלמויות. אנצל את הזמן הקרוב בשביל לחשוב ולהביט מהצד”.

איזו קבוצה הוא אוהד: “אף אחת. אה, בעצם, הייתה לי קבוצה אחת שאהדתי בגיל 9 וזו בני יהודה. אהדתי אותה מגיל תשע עד עשר”.

זנדברג החל את דרכו במחלקת הנוער של הפועל רמת גן, אבל פרץ במדי הפועל פתח תקווה אליה עבר ב-1997 ושיחק בשורותיה חמש שנים, עד שנרכש על ידי מכבי חיפה תמורת 270 אלף דולר. עוד קודם לכן, כשהיה בנוער של האורדונים, זיהה אותו זאביק זלצר, אז מנהל נבחרות הנוער של ישראל, שזימן אותו לנבחרת הנוער. בנבחרת הבוגרת היו לו 20 הופעות והוא כבש ארבעה שערים – הבכורה הייתה מול ליטא ב-2002, משחק בו הוא גם כבש.

עם מכבי חיפה הוא זכה בשלוש אליפויות וגם השתתף בשלב הבתים של ליגת האלופות – הייתה זו אז הקבוצה הישראלית הראשונה שעשתה זאת – והוסיף לארון התארים שתי זכיות בגביע הטוטו. בקיץ 2006, ימי ארקדי גאידמק, עבר לבית”ר ירושלים וזכה בסיום עונת הבכורה באליפות רביעית ברציפות ונבחר לשחקן העונה. גם עונה לאחר מכן הצהובים-שחורים זכו באליפות, השנייה שלו בבירה והחמישית ברצף וגם הוסיף גביע מדינה ראשון – מה שהפך לדאבל ראשון שלו. עונה לאחר מכן ירד לספסל ונפרד בתום העונה עם גביע נוסף לאוסף.

אחרי שתי אליפויות ושני גביעים בבירה עבר בקיץ 2009 להפועל תל אביב, אבל חצי עונה לאחר מכן המשיך לבני יהודה ובתום חצי שנה עזב למכבי פתח תקווה. סדרת פציעות באותם שנים הקשו עליו וגם במלאבס הוא התקשה והמשיך ב-2011/12 להפועל חיפה. הוא חזר להפועל רמת גן ב-2012/13 וזכה עמה בגביע המדינה, אבל מאז נדד בין קבוצות הליגה הלאומית ושיחק בהפועל רמת השרון, הפועל ראשון לציון ובעונה שעברה בהפועל רמת גן.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי