דראפיץ’: “לא זוכר מתי לא ספגנו”. בכורה לפיניש בהרכב

play סלובודאן דראפיץ'
סלובודאן דראפיץ’ | לירון מולדובן
מכבי נתניה - בני יהודה 3:1 03:04

מאמן מכבי נתניה מתכונן למשחק מול מכבי חיפה: ידענו להתמודד איתם בשנה שעברה, מקווה שגם עכשיו". על חזרה אפשרית של ערן לוי אמר: "עד ינואר אולי אני לא אהיה". הקשר שהגיע מבני יהודה לראשונה ב-11

עם ניצחון בודד מתחילת העונה, מכבי נתניה תתארח מחר (שני, 21:00) באצטדיון “סמי עופר” אצל מכבי חיפה, במטרה לחזור לנצח ולהיחלץ מהמקום ה-13 והלפני אחרון בטבלה. במסיבת העיתונאים לקראת המשחק אמר המאמן סלובודאן דראפיץ’: ” רוצים לשחק טוב, לשחק כדורגל חיובי. חסרות לנו קצת נקודות בקופה ואנחנו רוצים נקודות ולשחק טוב כמו בשלושת המשחקים האחרונים. לתקן את הטעויות, לא לקבל גולים בקלות כמו בזמן האחרון ולייצב את הספיגת שערים. נשמח לסיים עם שלוש נקודות אבל לפעמים גם נקודה זה לא רע. משחקים נגד קבוצה טובה שהתקציב שלה מאוד גבוה, אבל ידענו להתמודד עם מכבי חיפה בשנה שעברה ואני מקווה שנדע גם עכשיו”.

השערים שקבוצתו ספגה: “זה לא אופייני לקבוצות שלי. אנחנו בדרך כלל סופגים מעט שערים. דיברנו על המשחק ההתקפי, אבל חייבים לעצור את הספיגות. אני כבר לא זוכר מתי לא ספגנו. בגלל זה גם הלכנו למחנה אימונים, כדי להתגבש ולדבר על הדברים האלה. לשפר את הדברים שצריך ומקווה שעשינו את העבודה כמו שצריך. שינינו שיטה ואנחנו יכולים אולי להפתיע את היריב. עבדנו על סוגיה מסוימת שעבדה טוב במחנה האימונים ואנחנו רוצים לראות איך זה יתבטא במגרש. בשנה שעברה לא היינו צריכים לשנות, השנה צריכים לחזק בכמה עמדות או להיות יותר זהירים. זה חומר שאנחנו מעבירים לשחקנים שלנו. עובדים על השיטה והטקטיקה ולפעמים זה לוקח זמן. קיבלנו שישה שחקנים חדשים וגם בגלל זה יצאנו למחנה אימונים, לראות איך הם משתפים פעולה עם הוותיקים. יש קבוצה פנטסטית בנתניה. אין זמן ואין סבלנות אז צריכים לעשות הכל תוך כדי תנועה”.

הלחץ: “תלוי איך אתה משדר את זה. מכבי חיפה מועדון גדול שכל הזמן רוצה תארים. היינו שם ויש לחץ. אנחנו צריכים להתמודד עם הדברים האלה. גם אנחנו קצת לחוצים, אין ספק. אני לא אשקר. צריך לתפקד תחת לחץ אחרת אין מה לחפש במקצוע הזה. רוצים להפוך את זה ללחץ חיובי. בשלושת המשחקים האחרונים שיחקנו טוב. מקווה שהמזל יהיה איתנו”.

מצב הקבוצה: “בשנה שעברה יכולנו לתת גול כל דקה ולנצח בכל משחק. פה צריכים כל נקודה. אנחנו עם ארבע נקודות ושני ניצחנות ידביקו אותנו לצמרת כמו הפועל באר שבע שכבר מדברת על אליפות. עדיין הליגה לא ברחה ועדיין מחפשים את ה-DNA של הקבוצה. יצאנו למחנה האימונים כדי לחפש משהו חדש. יש המון כישרון בקבוצה ומקווה שיראו אותו כבר מחר”.


דראפיץ’ עם ברדה. הצליחו לחזק את הקבוצה במחנה האימונים? (אודי ציטיאט)

חזרה של ערן לוי מבית”ר ירושלים: “אני לא רוצה לענות על השאלה הזאת. כל הראש שלי עסוק בלהפוך את הקבוצה ליותר אטרקטיבית. עד ינואר אלוהים גדול, אולי גם אני לא אהיה שם”.

המגן ויקי כחלון התייחס גם הוא ליכולת של הקבוצה: “אני חושב שמתחילת העונה לא שמרנו על שער נקי, אבל יצאנו למחנה אימון, עבדנו על הדברים שהיינו צריכים לתקן ואני חושב שנוכיח את זה כבר מחר. ברור שזה מתסכל שמשחק ההגנה פחות טוב מבשנה שעברה. מנהיגים? אני חושב שיש את דני עמוס שהוא קפטן ומנהיג וגם את הקפטן השני דודי תירם. מצד שני כולנו בני אותו גיל ועובדים ביחד. לא צריך להיות אחד מעל, דוחפים אחד את השני. תראו את זה בשבועות הקרובים”.

מסר לקהל: “שימשיכו לבוא ולעודד אותנו, אנחנו צריכים אותם. צריכים לדחוף אותנו ולהאמין בקבוצה כי מה שעשינו בשלוש השנים האחרונות לא יכול להימחק בעונה אחת”.

אוהדי נתניה. הקבוצה צריכה אותם (אודי ציטיאט)

הלחץ בקבוצה: “ברור שיש לחץ במועדון כמו מכבי נתניה, זה טבעי, אבל המאמנים מקרינים רוגע וזה הפלוס פה. גם הבעלים. אנחנו צריכים להוכיח להם במגרש ולהלחזיר להם על האמון. איזה מכבי נתניה נראה מחר? מכבי נתניה טובה”. 

לאחר מסיבת העיתונאים, ערכה הקבוצה את האימון המסכם לקראת ההתמודדות ממנו עולה שצוות המאמנים יערכו לא פחות משלושה שינויים לעומת ההרכב שפתח במשחק ההפסד לפני הפגרה לבני יהודה. בעמדת המגן השמאלי, ג׳ונתן ברנשטיין, שרשם אימונים טובים בתקופה האחרונה, יחזור להרכב במקומו של דודי טוויטו. במרכז ההגנה, ברנקו ורגוץ׳ שהחלים מהפציעה יחזור כשטים הויבך הוא זה שתורגל מחוץ להרכב. הבלם הגרמני לא היה בכל אימוני השבוע עקב מחלה ומרבית הסיכויים שתירם יצוות לצידו של ורגוץ׳.

בקישור, סתיו פיניש יערוך הופעת בכורה בהרכב במקומו של גבי קניקובסקי, כשנתניה תשחק במערך מעניין של מעין 4-1-2-1-2 כשאביב אברהם יתופקד מתחת לפאטוס בצ׳יראיי וגיא מלמד, שכבר לא סובל מכאבים בגיד האכילס ונמצא כשיר. דידייה קוגבנייה עיקם את הקרסול באחד מאימוני השבוע וייבדק, שכשבנתניה מקווים שלא מדובר בפגיעה חמורה ובכל אופן, הוא לא יהיה בסגל.

הרכב משוער: דני עמוס, ויקי כחלון, ברנקו ורגוץ׳, דודי תירם (טים הויבך), ג׳ונתן ברנשטיין, ניקו אולסק, עלי מוחמד, סתיו פיניש, אביב אברהם, פאטוש בצ׳יראיי וגיא מלמד.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי