בעלי מניות בחברה של משה חוגג לביהמ”ש: “הוא בוזז ומבריח נכסים”

play משה חוגג
משה חוגג | דני מרון
בית"ר ירושלים - הפועל באר שבע 3:2 03:08

בעלי המניות הגישו בקשה לפירוק חברת IDS של חוגג. ממשה חוגג נמסר בתגובה: "הבקשה הוגשה עבור אחת החברות שהקרן שלי שותפה בהן ואין לזה שום קשר לבית"ר ירושלים"

בעלי מניות בחברת IDC שבשליטת משה חוגג, הבעלים של בית”ר ירושלים, הגישו היום (חמישי) בקשה דחופה למינוי מפרק זמני ולמתן צו איסור דיספוזיציה במעמד צד אחד. IDC עוסקת בהנפקה לציבור של מטבעות וירטואליים. לטענת המבקשים, חוגג הוא הדירקטור היחידי בחברה.

המבקשים היו בעלי מניות בחברת Any Option Holdings Limited שהוקמה ב-2009 והייתה, לדבריהם, “אחת מהחברות המובילות בעולם המסחר והשיווק האינטרנטי”. ביוני 2017 החברה נמכרה ל-IDC לאחר שהובטחו להם, לדבריהם, 35% ממניות IDC ותשלום בסך של 3.5 מיליון דולר מתוך רווחי IDC, שהיו צפויים להתקבל מההנפקות עתידיות. כמו כן, היה אמור להיות תשלום תמורה נוספת בדמות 465,116.279 טוקנים (מטבע וירטואלי) של חברת STX.

לפי המבקשים, חוגג התחייב באופן אישי- להזרים מכיסו הפרטי ובאופן מידי לקופת IDC ולטובת פעילותה 3 מיליון דולר, בצירוף טוקנים בשווי כולל של לפחות 6 מיליון דולר נוספים, כל זאת ללא דילול של המבקשים כבעלי מניות.

משה חוגג (דני מרון)

בניגוד למובטח, טוענים המבקשים, “פעל חוגג להבריח את נכסיה וזכויותיה של IDC לתאגידים אחרים שבשליטתו ו/או בשליטת אנשי קש מטעמו, עשה ועושה בכספי החברה וברכושה כבתוך שלו, תוך שהוא מרוקן מתוכן את החברה מנכסיה”. כמו כן, טוענים המבקשים, “חוגג גזל וגנב את מניות IDC בחברת STX, שעל פי תוצאות ההנפקה היו אמורות להניב ל-IDC כ-15 מיליון דולר”.

המבקשים מבקשים מבית המשפט להורות על מינוי מפרק זמני לחברה IDC בטענה כי “החברה מנוהלת בדרכי תרמית”. לדבריהם, חוגג “עושה שימוש בנכסי החברה לצרכיו האישיים ומפיק מהם טובות הנאה אישיות… (הוא) בוזז וגונב את נכסי החברה וזכויותיה, בסכומי עתק של עשרות מיליוני דולרים; החברה וחוגג מתנהלים בחוסר שקיפות, תוך העלמה והסתרה של מידע ומסמכים; קיים חשש ממשי וקונקרטי להברחת נכסים, כספים וזכויות של החברה לבעל השליטה או לאנשי קש מטעמו”.

ממשה חוגג נמסר בתגובה: “הבקשה הוגשה עבור אחת החברות שהקרן שלי שותפה בהן ואין לזה שום קשר לבית”ר ירושלים”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי