"איבדנו את הכבוד שלנו מול הקהל, בית"ר במצב חירום עכשיו"

הפועל רעננה - בית"ר ירושלים 1:2
הלם, תדהמה והרבה בושה הבוקר במועדון מהבירה אחרי ההפסד לרעננה, בסופו ספגו קללות וגידופים מהקהל. "זה יכול להיגמר רע מאוד", אמר גורם בקבוצה. ורד גורש בספק גדול גם למשחק נגד נתניה. צפו בתקציר
תחושות של הלם, תדהמה והרבה בושה הבוקר (שני) בבית"ר ירושלים, לאחר שהקבוצה רשמה אמש רגעי שפל חדשים העונה כשנוצחה 1:2 על ידי הפועל רעננה באצטדיון רמת גן וכעת היא מרוחקת ארבע נקודות מהקו האדום וממקום שמבטיח הישארות בליגת העל. זה היה ההפסד השביעי העונה של הקבוצה מהבירה ב-11 משחקים, כשעד כה ספגה הקבוצה מספר בלתי נתפש של 25 שערים, ממוצע עלוב של 2.27 שערים למשחק.

היום צפויה להתקיים מסיבת עיתונאים מיוחדת בראשותו של הבעלים משה חוגג, שצפוי להתייחס למצב הקשה אליו נקלעה הקבוצה וכן לאירועים הסוערים שהתרחשו בסיום המשחק אמש. יש לציין כי מסיבת העיתונאים נקבעה עוד בטרם המשחק לצורך מסירת מספר הודעות מטעם המועדון. "בית"ר נמצאת במצב חירום עכשיו, ואם השחקנים לא יבינו את זה, זה יכול להיגמר רע מאוד", אמר גורם בקבוצה.


הדרמה האמיתית החלה אמש אחרי סיום המשחק, כאשר כמה מאות אוהדים זועמים ונסערים צבאו על איזור חניית אוטובוס הקבוצה ביציאה מחדרי ההלבשה של האצטדיון ורק בהתערבות כוחות יס"מ, משטרה ומאבטחים, נמנעו עימותים בין האוהדים לאנשי הקבוצה, שעוכבו שעה ארוכה בתוך מתחם האצטדיון בתום המשחק כאשר מרבית השחקנים מוברחים מיציאות צדדיות אל רכביהם הפרטיים איתם הגיעו. יש לציין כי בסופו של דבר לא נרשמו אירועים אלימים, לא היו השלכות של חפצים ואף אוהד לא עוכב או נעצר במהלך האירוע. האוהדים קיללו את השחקנים וזעמו על היכולת הירודה שמציגה הקבוצה מאז תחילת העונה. "אין לכם כבוד", "תורידו את החולצות", ו-"אתם בושה וחרפה", היו רק חלק מהרפרטואר, בנוסף לקללות ולגידופים שספגו השחקנים.

 
הבעלים משה חוגג, שהיה המום מהיכולת שראה על המגרש, נכנס מיד בסיום לחדר ההלבשה ושוחח בקצרה עם השחקנים כשהוא אומר להם בין השאר: "אתם צריכים לצאת ולהתנצל בפני האוהדים שלנו על המשחק הזה ועל היכולת שהצגנו כאן הערב". חוגג ביקש לצאת עם כל שחקני הקבוצה אל עבר האוהדים הזועמים שהמתינו בחוץ, אך נענע לבקשת ראשי האבטחה של המשחק ויצא אל האוהדים כשהוא מלווה בקפטן עידן ורד בלבד. "בית"ר זה באש ובמים ועכשיו אנחנו באש", אמר חוגג לאוהדים. "אני איתכם באש ובמים ורק ביחד נצא מהמצב הזה", הוסיף הבעלים, למאות שהמתינו מחוץ ליציאה.


 


אוהדי בית"ר. לא עברו בשתיקה על היכולת הרעה (אריאל שלום)

שחקני הקבוצה, בעיקר הזרים, נראו המומים ממה שהתרחש ביציאה מחדרי ההלבשה ולמרות שחלקם ביקשו לצאת בכוחות עצמם אל רכביהם, הם נענו לעצת אנשי האבטחה והוברחו מיציאות צדדיות, כדי להימנע ממגע ישיר עם האוהדים. "זה בהחלט מצב קשה מאוד. לא נעים לראות את מה שקרה בסיום עם האוהדים", אמר שחקן בקבוצה. "איבדנו את הכבוד והאמון מול הקהל שלנו וזה לא מגיע להם. נצטרך לעשות הכל כדי להחזיר להם. זה לא יהיה קל, אנחנו חייבים להיות מאוחדים עכשיו ולהתרומם מהמקום שבו אנחנו נמצאים", הוסיף השחקן.

המאמן ניר קלינגר, שהגיע לפני כחודש לקבוצה, רשם עד כה מאזן של ניצחון אחד נגד מכבי חיפה ושני הפסדים, להפועל באר שבע והפועל רעננה. קלינגר נראה מתוסכל מאוד בסיום המשחק לאחר תצוגת הנפל שהציגו שחקניו על כר הדשא במהלך ההפסד המשפיל. כזכור, נותרו הצהובים-שחורים בעשרה שחקנים החל מהדקה ה-45, בעקבות צהוב שני טיפשי ואדום שספג החלוץ ארון אולנארה.

"הקהל בא ותומך בנו ואני חושב שאנחנו לא מספיק מחזירים לו בחזרה", אמר קלינגר בסיום המשחק ולאחר שצפה בחלק מהאירועים הסוערים שהתרחשו מחוץ לחדרי ההלבשה. "אנחנו לא מחזירים להם, לא ברמת הנחישות ולא ברמת היכולת. זה מצב מורכב אבל אני חושב שזה יכול להתהפך. אני חושב שכל המועדון הזה גאה מדי כדי להיות במצב הלא פשוט הזה, ונצטרך להפנים את המצב הלא מזהיר הזה שדורש טיפול מעמיק. אפשר לשפר דברים תוך כדי תנועה.


אולנארה. קלינגר לא חושב שהאדום היה הבעיה של בית"ר (אריאל שלום)

"ברור שבמשחק של היום יש משתנה אחד חשוב וברור וזה הכרטיס האדום. אני לא רוצה להגיד מה היה קורה אם, אבל אני חושב שהיינו במשחק, גם אם המשחק לא שטף ולא נראה כמו שאני רוצה. מהדקה ה-15 המשחק היה בשליטה שלנו והיו לנו את המצבים להבקיע והכרטיס האדום טרף לנו את הקלפים. אני חייב להגיד שגם בעשרה שחקנים, לא עזבנו את המשחק והגולים שספגנו היו גולים של יכולת אישית ולא של יכולת קבוצתית. גם ב-1:2 עד הרגע האחרון עם השחקנים שנכנסו, לא עזבנו את המשחק. אני מודע לכל הקשיים והאתגר הוא גדול מאוד. אנחנו חייבים להיות ביחד, כי זו בית"ר ירושלים וצריך להפנים שזה המצב ואנחנו בהשרדות כרגע ואולי בעוד חודשיים, לא נהיה בהישרדות ואולי כן".

קלינגר התייחס לאדום הטיפשי של אולנארה, שעבר מספר עבירות משמעת לאחרונה והוסיף: "אני לא חושב שזו הבעיה של בית"ר. זו היתה שטות, זו הייתה טעות וחוסר מחשבה ופגיעה בקבוצה. זהו, אני לא רוצה להתייחס אליו יותר מדי. היינו בסגל חסר, זה לא תירוץ ואתם יכולים לעשות 1+1 כדי להבין את הציוות של השחקנים. אנתוני וארן הודיע בבוקר שהוא פצוע ולא רצינו להחמיר את הפציעה של עידן ורד שלא כשיר לגמרי. הסגל היה פחות רווי בחלוצים, הוא פתח וזהו".

"אני חושב שיש לי עם מי לצאת למלחמה" המשיך המאמן. "אני מבין את גודל האתגר ואת גודל הלחץ ואני חושב שזה יהיה חכם מצידנו, אם אנחנו כמועדון גדול, נפנה אל הקהל ונגיד שהקהל הוא הכוח שלנו ואנחנו לא יכולים להיות נפרדים. הקהל יקבל קבוצה יותר לוחמת ויותר אגרסיבית ויתמוך בנו וככה נצא. אחרת איך נצא מהמצב הזה?


קלינגר מתוסכל, אך מאמין שיש עם מי לצאת למלחמה (אריאל שלום)

"המצב הגרוע היה ידוע לפני חודשיים, לפני חודש וגם שלשום. הקהל בא באלפים לכל מקום ורוצה לראות קבוצה שנלחמת עבורו, וזה נכון ולגיטימי, משם זה מתחיל וזה גם מה שאני מצפה. כולם צריכים להיות הרבה יותר חדים, אגרסיביים ולוחמניים כדי לגרום לקהל לתמוך בנו. לא יצאתי מגדרי אחרי הניצחוןנגד מכבי חיפה כי אני מבין טוב את המצב כאן. אנחנו צריכים להוריד את מפלס הלחץ ולהבין שכדורגל נבנה במצב הזה על ידי נשמה, רוע, צפיפות, אגרסיביות, לקיחת אחריות בחלק הקדמי בעיקר ופחות שגיאות בהגנה. אלו המרכיבים שצריך להכניס לסיר לחץ הזה. אנחנו חייבים להישאר מאוחדים יחד עם הקהל וכולם צריכים להבין את הסיטואציה. המסר שלי מאוד ברור - אנחנו יודעים היטב מה צריך לעשות כדי שהקהל יתמוך בנו, וצריך להביא את זה לידי ביטוי. חלק מהשחקנים הביאו נחישות עד הרגע האחרון. כדברים הולכים הפוך, הכל הולך הפוך".

בית"ר תארח כבר ביום רביעי את מכבי נתניה בטדי ותגיע למשחק בסגל חסר מאוד. עידן ורד שלא שותף אתמול סוחב פציעה במפשעה והוא בספק למשחק. אנתוני וארן פצוע באיזור מפרק הירך וינסה להתאושש, מיקי סירושטיין ואור אינברום לא צפויים להיות כשירים ולכל הרשימה הזאת יש להוסיף את אולנארה המורחק וכנראה גם את השוער דודו גורש, שנמצא בספק גדול למשחק ברביעי אחרי שבמהלך החימום חש בכאבים עזים באיזור הברך. ואם מישהו חיפש עוד הוכחה למצב הרעוע בקבוצה, אז מסתבר שגורש הרגיש כאבים בברכו לאורך כל האימונים האחרונים, אך בסופו של דבר תוכנן לפתוח ולאחר שחש בכאב חזק גם במהלך החימום, הוקפץ שוער המישנה איתמר ניצן אל ההרכב.
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
 • ליון
  0
  ברצלונה
  0
  Live
 • ליברפול
  0
  באיירן מינכן
  0
  Live
 • הפועל באר שבע
  3
  בית''ר ירושלים
  1
  Live
 • נירנברג
  0
  בורוסיה דורטמונד
  0
  Live
 • מכבי אחי נצרת
  3
  הפועל רמת גן
  4
  Live
 • הפועל עפולה
  4
  הפועל אשקלון
  1
  Live
 • הפועל כפר סבא
  0
  הפועל נצרת עילית
  0
  Live
 • רומא
  2
  בולוניה
  1
  Live
 • הואסקה
  0
  אתלטיק בילבאו
  1
  Live
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ