ניגוד אינטרסים: הפועל ת”א ובית”ר צמודות בטבלה אך רחוקות בכל מובן אחר

play שחקני הפועל תל אביב
שחקני הפועל תל אביב | אודי ציטיאט
בית"ר ירושלים - מכבי נתניה 1:1 02:12

האחת כבשה הכי מעט וסיימה הכי הרבה פעמים בתיקו, השנייה ספגה הכי הרבה ורוב משחקיה הסתיימו בהכרעה. קרב התחתית הערב הוא לא רק יריבות ישנה, הוא הזדמנות לשינוי. מוטי חביב מתכונן למפגש של חיים וקלינגר

מצד אחד, הקבוצה עם ההגנה הגרועה ביותר בליגה – בית”ר ירושלים שכבר אספה 26 כדורים מהרשת. מהצד השני, הקבוצה עם ההתקפה החלשה ביותר בליגה – הפועל תל אביב עם שישה כיבושים בלבד. מצדו האחד של המגרש יתייצבו האדומים שנמצאים עם כמות תוצאות התיקו הגדולה ביותר בליגה – שמונה – ומצדו השני בית”ר, שהשיגה את הכמות הקטנה ביותר של תוצאות תיקו – רק שלוש.

ועוד: בשעה שהפועל תל אביב סיימה העונה את מחצית ממשחקיה ללא שערים, אצל בית”ר ירושלים עוד לא נרשם העונה אפילו משחק אחד מבלי שהרשת תזוז בו. כל כך הרבה ניגודים אצל שתי הקבוצות שייפגשו הערב (שני) באצטדיון המושבה בפתח תקווה למשחק שינעל את הסיבוב הראשון. הניגודים האלה רק מגבירים את הסקרנות, מלבד העובדה המשמעותית ביותר שמדובר בשתי הקבוצות האחרונות בליגה, ורק להפועל יש את הסיכוי להתרומם מעל הקו האדום. ולא סתם להתרומם – אלא אף לדלג מעל מ.ס. אשדוד, מעל הפועל רעננה ומעל בני סכנין בדרך למקום העשירי בטבלה. כל זאת בתנאי שהבחורים של אופיר חיים יצברו את מלוא 3 הנקודות על חשבון היריבה השנואה מירושלים.

אנחנו שואפים הרבה יותר גבוה מאיפה שאנחנו נמצאים כרגע“, אמר חיים ומיהר להבטיח: “נצא מהמקום שנקלענו אליו. יש לנו קבוצה טובה, אם כי חסר לנו טיפה מזל. אמרתי לא פעם שנשתחרר מזה ונתפוצץ, ואני מקווה שזה יקרה כבר נגד בית”ר ירושלים”.

אופיר חיים. “מקווה שנתפוצץ נגד בית”ר ירושלים” (אודי ציטיאט)

גם ניר קלינגר, המאמן של בית”ר ירושלים, נשא דברים לקראת המשחק, אבל עשה את זה על קצות האצבעות והשתדל להמעיט בדברים על היריבה: “אני יכול לדבר רק עלינו”, השיב לשואלים, “כן, אנחנו מכירים את היריבה ויודעים שהיו בה שינויים גם בעמדת המאמן וגם בסגל. אבל אני מסתכל עלינו ואנחנו מסיימים שבוע עמוס. יהיה מפגש חם ואמוציונלי. עשינו ונעשה את ההכנות הדרושות, הצלחנו להתאמן למרות מזג האוויר, שחקנים כמו עידן ורד ומיקי סירושטיין שהיו חסרים לנו חוזרים לכשירות, כמו גם אנתוני וראן ודוד קלטינס. יהיו לי יותר אפשריות במשחק הזה”.

למרות המיקום ולמרות הצבירה הצנועה של הנקודות, מציגה הפועל תל אביב נתון מדהים של ההגנה הטובה בליגה מלבד היריבה העירונית שמוליכה את הטבלה. השוער רובי לבקוביץ’, שאחראי לספיגה הנמוכה, לא לקח לעצמו קרדיט על ההצלחה הזו. אתמול הוא אמר: “יש לכולנו חלק במשחק ההגנה. הקרדיט שייך לכולם, כולל להתקפה כי אנחנו מפעילים לחץ גבוה”.

על המיקום של הקבוצה אמר לבקוביץ’: “ברור שלא ציפינו להיות מתחת לקו האדום וזה גם לא בהתאם ליכולת שלנו. הפועל תל אביב היא קבוצה חזקה, טובה ודינמית שנכנסה למעין מערבולת מבחינת כיבוש השערים. לא ציפינו להיות מתחת לקו האדום, אבל ניצחון אחד יכול להעיף אותנו למעלה ואני בטוח שבסיבוב הבא נהיה במקום אחר. אני חושב שזה עניין מנטלי שנתגבר עליו, כי בכדורגל הנושא המנטלי והמקצועי הולכים יחד. נבוא לנצח את המשחק בכל מגרש ונגד כל קבוצה בארץ”.

ניר קלינגר.
ניר קלינגר. “יהיו לי יותר אפשרויות במשחק הזה” (ערן לוף)

פרט פיקנטי שילווה את המשחק קשור בשני המאמנים. קלינגר רצה את אופיר חיים כעוזרו בבית”ר, אבל האחרון העדיף להישאר בהפועל עפולה ונענה רק להצעה להיות מאמן ראשי בהפועל ת”א. “זה משחק גדול בשבילי”, הודה אתמול חיים, “מעין משחק עונה, אף על פי ששתי הקבוצות במצב לא מזהיר. גם אני וגם קלינגר לחוצים מאוד, אבל במשחק זה ישתחרר”.

קלינגר סיכם: “אנחנו לא חיים בעולם אחר או בפלנטה אחרת. אנחנו מודעים למצבנו בטבלה. להגיד שאנחנו במקום האחרון זו לא הנקודה, צריך לשפר את הסגנון שלנו, את המחויבות, את הסביבה שלנו – וכל אלו יעלו אותנו על דרך המלך. זו עבודה שלוקחת יותר זמן ממה שחשבתי. עוד נגיע לאווירה טובה וחיובית, נשתפר כי אני מכיר את המועדון הזה כבר שנים. המועדון דוגל בהתקפה, אלו הדברים שאני דוגל בהם ורוצה להגיע למקומות האלה”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי